Wpis z mikrobloga

Odnośnie tego, ze Ukraińcy zabierają prace Polakom. Ostatnio przekonałem sie jak to jest w praktyce. Jestem w trakcie budowy domu, właśnie ekipa skończyła izolacje fundamentów, trzeba by to wszystko przysypać najpierw piaskiem, później ziemia. Dobra, jadę pod sklep znaleźć ludzi do pracy.

Witam szanownych państwa, potrzebuje 3-4 osoby do łopaty i do taczki, place 12zl/h (co u nas jest bardzo dobra stawka, zazwyczaj fizyczny dostaje 8-10).

Z 7 osób pijących piwo pod sklepem 6 stwierdziło, ze nie maja czasu (wszyscy bezrobotni), a siódmy chciał pożyczyć 50gr bo mu do wina brakuje. Koniec końców podjechałem do domu, w którym mieszkają Ukraińcy. Od ręki wsiadły ze mną do samochodu 4 osoby. W 6h zrobili robotę, która szacowałem na 2-3 dni.
#bekazpodludzi #patologiazewsi #ukraina #bekazzuli
  • 114
@rolfik_r1: u mnie podobnie. Rodzice kupili sobie nową sofę, kierowca przywiózł w godzinach pracy taty, mama była sama w mieszkaniu (chociaż było zaznaczone żeby przywieźć w godzinach popołudniowych jak tata będzie w domu). Kierowca wnieść nie chciał, to mama poleciała pod osiedlowy sklepik. Żaden z obszczymurów nie chciał pomóc. Dopiero jeden z sąsiadów był chętny do pomocy.
Jak słyszę, że w tym kraju nie ma pracy i bieda, to mam ochotę
@rolfik_r1: I co Cię tak zdziwiło? Z jednej strony pojechałeś rozmawiać z żulami, którzy nie są zainteresowani pracą. Z drugiej strony rozmawiałeś z ludźmi, którzy przyjechali szukać pracy. Wbrew temu co Ci się wydaje, nie rozmawiałeś z Polakami, którzy szukają pracy. przede wszystkim dlatego, że ci wolą pracę stałą na dłużej niż dzień czy dwa i nie szukają jej pijąc piwo pod sklepem. W związku z tym teksty o zabieraniu pracy
@rolfik_r1 a ja widzę ten problem tak:
znalazłem sobie fajną pracę w kurierce, akceptowalna kasa i luźno. Po 2msc dostaję info od szefowej że inny kierownik znalazł sobie grupę ukraińców którzy chętnie zgodzili się pracować za jakieś 70% naszej dotychczasowej stawki. Firma postanowiła obniżyć stawkę pozostałym, ale dzięki sprzeciwowi mojej kierowniczki, dla nas stawka jest teraz tylko minimalnie gorsza.