Wpis z mikrobloga

Odnośnie tego, ze Ukraińcy zabierają prace Polakom. Ostatnio przekonałem sie jak to jest w praktyce. Jestem w trakcie budowy domu, właśnie ekipa skończyła izolacje fundamentów, trzeba by to wszystko przysypać najpierw piaskiem, później ziemia. Dobra, jadę pod sklep znaleźć ludzi do pracy.

Witam szanownych państwa, potrzebuje 3-4 osoby do łopaty i do taczki, place 12zl/h (co u nas jest bardzo dobra stawka, zazwyczaj fizyczny dostaje 8-10).

Z 7 osób pijących piwo pod sklepem 6 stwierdziło, ze nie maja czasu (wszyscy bezrobotni), a siódmy chciał pożyczyć 50gr bo mu do wina brakuje. Koniec końców podjechałem do domu, w którym mieszkają Ukraińcy. Od ręki wsiadły ze mną do samochodu 4 osoby. W 6h zrobili robotę, która szacowałem na 2-3 dni.
#bekazpodludzi #patologiazewsi #ukraina #bekazzuli
  • 114
@rolfik_r1: Średnio wierzę w tą Twoją historię. Pewnie mocno ubarwiona. Jakbyś proponował "co u nas jest bardzo dobrą stawką" to nie szukałbyś pracowników wśród meneli z wylatującą wątrobą i trzęsącymi się rękami, tylko komukolwiek innemu kto choćby ogłasza się na pierwszym lepszym portalu do tego stworzonym. I tak Ukraińcy są takim samym wrzodem na rynku pracy jakim my jesteśmy na obczyźnie. Ty się cieszysz co zrozumiałe, bo coraz mniej musisz wydać
Jak słyszę, że w tym kraju nie ma pracy i bieda, to mam ochotę takiemu delikwentowi #!$%@?ć.


@Qraape: Trochę niejasno się wyraziłeś. Delikwentowi, czyli tym delikwentem jest tzw. obszczymurek raczący się alkoholem przy sklepie? Wtedy zgoda.
@rolfik_r1: @Qraape: A wzieliscie pod uwage że gardzac codziennie przez lata tymi "obszczymurami" nagle sie zjawiacie i "żul" ma szanse sie odegrać na #!$%@? jasniepanach?

Normalnie to sie nie odezwiecie i wzrok pogardy, a tu nagle miłość chrzescijanska do bliźniego sie wam odezwała i chcecie mu "dac prace?"(jaka #!$%@? prace? co on za te pieniadze dom wybuduje bo mu sie gwiazdka z nieba trafila) i zdziwko że Żul" odmówił no
A wzieliscie pod uwage że gardzac codziennie przez lata tymi "obszczymurami" nagle sie zjawiacie i "żul" ma szanse sie odegrać na #!$%@? jasniepanach?

Normalnie to sie nie odezwiecie i wzrok pogardy, a tu nagle miłość chrzescijanska do bliźniego sie wam odezwała i chcecie mu "dac prace?"


Nie sądź wszystkich swoją miara, nie mam w zwyczaju gardzić kimkolwiek

Zamiast zaproponować normalna stawke znajomym czy inny profit to was co strach obleciał? Głupio by
nie mam w zwyczaju gardzić kimkolwiek


@rolfik_r1: skadże, dlatego zamiast zapytac Ukrainców od razu to pojechałes "pod sklep"

Inna sprawa, że jak sie rozmawia z "żulami" jak z ludzmi to jakos chcą pomóc i nie ma problemu.

Ale którym znajomym, tym co pracują po 8h na etacie czy po 12h we własnej firmie?


Tylko co ty probujesz udowodnic, że jak koledzy robia to nie mozna ich prosic o te kilka godzin?
@rolfik_r1
@piastun
Pomijając, że pewnie goście do zwykłej roboty też by nie chcieli iść, to oferowania fuchy, dzięki której można zarobić 80 złotych komuś dorosłemu to żart. W jaki sposób ich sytuację poprawi jednorazowy zarobek 80 złotych?

I jeszcze to oburzenia, że nie chcieli skorzystać z twojej anielskiej propozycji.