Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Jako, że jestem zielonką to źle mi z tym, że zamierzam się tu trochę "sprzedać", ale czuje się usprawiedliwiony, bo już kiedyś zacząłem działać pod tagiem #tenisflesz z prywatnego konta, któremu później zrobiłem zabieg #usunkonto i dziś nie ma go już z nami. ʕʔ

TenisFlesz polegał na wrzucaniu codziennych ciekawostek z #tenis, czyli też #sport i choć wtedy cykl wykopowy szybko upadł to teraz wracam trochę lepiej przygotowany. (òóˇ)

Jeśli ktoś interesuje się tenisem to chciałem zaprosić na moją stronę/bloga, gdzie codziennie rano postaram się umieścić podsumowanie poprzedniego tenisowego dnia. Wiadomości powinny być inne niż na wielu portalach, bo nie będę się skupiał na opisywaniu wyników z większych imprez, a bardziej na podzieleniu się informacjami z turniejów niższej rangi, tweetami, wypowiedziami i najlepszymi akcjami.

Jak najwięcej postaram się pokazać również tutaj na wykopie pod tagiem #tenisflesz, ale z uwagi na to, że pojawiają się na stronie też Tweety i filmiki to całość będzie dostępna tam, a tutaj jedynie informacje. Dodatkowo zapraszam do obserwowania twitter.com/TenisFlesz - publikuję i udostępniam godne uwagi tweety, gdyby ktoś chciałby być bardziej na bieżąco, a nie czekać na nowy tekst.

Podoba się - obserwujcie, nie podoba się - #czarnolisto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiejszy tekst już jest, TenisFlesz #001, 30/10/2016

→ Iga Świątek w finale turnieju ITF w Sztokholmie! Szwedzka impreza jest seniorskim debiutem dla 15-letniej Polki, która niedawno poprowadziła naszą trzyosobową reprezentację do tryumfu w juniorskim Pucharze Federacji. Tenisistka Legii Warszawa otrzymała w półfinale walkower od Julie Gervais, w meczu o tytuł zmierzy się z Laura-Ioaną Andrei (WTA 682), która notowana była w 2013 roku na 280. pozycji.

→ Niespodzianka na koniec sezonu dla Dana Evansa. Negatywna. Brytyjczyk ma za sobą najlepszy sezon w karierze, a na jego zakończenie miał powalczyć o turniej główny turnieju Masters w Paryżu. Nie powalczy, powód? Z Birmingham do Paryża nie wyleciały jego bagaże, więc po jednodniowym urlopie we Francji Danny wraca do domu.

→ Z jego miejsca w kwalifikacjach skorzystał Vasek Pospisil. Kanadyjczyk, który o singlowych występach w 2016 roku chce pewnie szybko zapomnieć, podał nazwisko nowego szkoleniowca na nowy rok. Będzie nim będący w Tenisowej Galerii Sławy 51-letni Mark Woodforde, pólfinalista Australian Open z 1996 roku. Na tym stanowisku zastąpi Frederica Fontanga.

→ Z turnieju w Paryżu wypadł Gael Monfils. Francuzowi, który ostatnio po raz pierwszy w karierze zakwalifikował się do turnieju Masters Final, po raz kolejny dokuczają urazy. Tym razem coś z żebrami.

→ Kara, którą Nick Kyrgios otrzymał od ATP za „brak chęci do gry” w Szanghaju zostanie zredukowana. Federacja potwierdziła, że Australijczyk zgodził się na pomoc psychologa i aktualnie z nim już pracuje, więc zgodnie z zapowiedziami, zawieszenie zostanie skrócone z 8 do 3 tygodni. Oznacza to, że Kyrgios będzie dostępny już 7. listopada, ale i tak oznacza to koniec sezonu, ponieważ po tym terminie odbędą się jedynie finały ATP Masters, do których Nick się nie zakwalifikował. Jedynym plusem jest zatem wejście z czystym kontem w rok 2017.

→ Tenisowy sezon w kobiecych rozgrywkach dobiega końca, ale warto jeszcze pamiętać, że od wtorku rusza turniej WTA Elite Trophy w Zhuhai. Tegoroczny przypadek Svety Kuznetsovej może sprawić, że w końcu „turniej kończący sezon” w Singapurze faktycznie zakończy sezon. Rosjanka po walce w Moskwie do samego końca o miejsce w imprezie BNP Paribas WTA Finals musiała odbyć trwający 11 godzin lot i z marszu rozegrać pierwsze grupowe spotkanie. Steve Simon, WTA CEO, zapowiedział, że rozmowy o zmianie kolejności już się odbyły i jeśli nie przydarzą się żadne przeszkody organizacyjne to w przyszłym roku terminarz zostanie zmieniony.

→ Zmiana w sztabie szkoleniowym również u Sam Stosur. Wieloletniego trenera Australijki – Davida Taylora zastąpi Josh Eagle, zawodowo – były opiekun Nicka Kyrgiosa, prywatnie – mąż Barbary Schett.

→ Tak wyglądał puchar, który Sadio Doumbia otrzymał wczoraj za zwycięstwo w Pune (Indie). Został on już dziewiątym w tym roku zwycięzcą turnieju rangi Challenger notowanym na miejscu poza Top300.

→ Forbes opublikował artykuł o inwestycjach Andy’ego Murraya. Brytyjczyk działa nie tylko na korcie. Artykuł po ANGIELSKU.
T.....z - Cześć Mirki! 

Jako, że jestem zielonką to źle mi z tym, że zamierzam się...

źródło: comment_Sx9pu2hNNcleLuyHQl96qtKbacUPXocU.jpg

Pobierz
  • 4