Wpis z mikrobloga

przez to całe gadanie o #przegryw straciłam cały szacunek do swoich rodziców. czuję się z tym podle bo wiem ile serca i ciepła włożyli we mnie ale ja nie umiem już patrzeć na nich inaczej niż przez pryzmat tego co zdobyli i osiągnęli w swoim 50+ życiu. boli mnie to jak cholera bo jeszcze pamiętam moje wyobrażenie o nich jako małej dziewczynki, jak podziwiałam swojego ojca, jak cieszyłam się gdy przyszedł po mnie do przedszkola i rozpierała mnie duma przed koleżankami, że to jest mój tatuś. teraz widzę 7 letniego opla zaparkowanego pod blokiem, m2 w budownictwie lat 70 z meblościanką i dzierganym białym obrusem na ławie, mielone z mizerią na obiad w każdą niedzielę. i te ich obiadowe "mądrości życiowe", to jak kurczowo się ich trzymają by nie wypaść z roli. bawi mnie to z jednej strony i zarazem rozczarowuje gdy myślę że oto właśnie spoglądam na owoce ich egzystencji na ich dzieło życia. gardzę gdy widzę w nich jeszcze sovieticusa, tę esencję odparowywaną przez 25 lat wolnej polski o której oni nie wiedzą, zakamuflowaną różnorodnością produktów na sklepowych półkach i demokracją. nie wiedzą że to jest powodem ich niedopasowania do czasów w których przyszło im zyć.

#gownowpis
  • 118
@skinrunner: To Ty idziesz w wir nowego świata. Pewnie jesteś jedną z tych lasek, co nie noszą butów więcej niż jeden sezon, bo niemodne, a na obiad tylko bio i fit, bo kto to widział tłuc kotleta w nowym budownictwie. Smutno mi się zrobiło, gdy przeczytałam Twój wpis i żal mi Twoich rodziców, że taką mają córkę. Dużo im pewnie w życiu wyszło, dużo nie wyszło, jednym z przykładów jesteś Ty.
@skinrunner: fajnie tylko zrozumiesz z czasem jakie to jest nieuzasadnione. Nie ty pierwsza patrzysz tak na rodziców, nie ty pierwsza z czasem zobaczysz, że dzieci tez tak na ciebie patrzą. Albo sama wychowasz je na zupełnie #!$%@? osoby. Nie wiesz jak tobie wyszłoby życie w tych czasach co oni, nie wiesz jak ty wychowałabyś swoje dzieci a oceniasz rodziców którzy nie zrobili ci krzywdy, a jedynie są może prostymi ludźmi. To