Wpis z mikrobloga

Mircy, od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł zakupu kamerki do auta. Sama kwestia wyboru konkretnego modelu nie wydaje się trudna, tzn. jest pełno testów w necie itp. jednak powstrzymuje mnie jedna sprawa. Nie chce wiszącego kabla do zapalniczki. Pomyślałem że może da się to jakoś wpiąć do kabli które są do światełek na podsufitce? albo np. poprowadzić kabel w słupku i zrobić 2 przyłącze pod zapalniczka? Ma ktoś jakieś doświadczenia i praktyczne rady? Auto to Civic VIII (UFO) #wideorejestrator #kamerasamochodowa #samochody #majsterkowanie
  • 8
@DenverPn: a kabla starczyło czy musiałeś dorabiać? do zapalniczki wpinałeś tradycyjnie, czy dorobiłeś sobie jakieś drugie wejście od dołu żeby można było normalnie używać zapalniczki?
@ChempyTuj podłączyłem kabel 2x0,25 do zapalniczki od wewnetrznej strony i podłączyłem do przetwornicy -5V, która schowalem za górna lampka i dołączyłem do niej microUSB do kamerki. 2h, łącznie z lutowaniem, koszt 20zl. Kamerka włącza się po odpaleniu..
@ChempyTuj pobór przez kamerkę jest mały a przetwornica ma d odatkowo 2A bezpiecznik na wejściu. Cała zapalnicznika ma 15A. Kamerka bierze max 5W, wiec spokojnie. Zaponinam ze jest, widoku nie zasłania, wiec bomba.
@ChempyTuj
Podrzuce Ci pomysł z mojego seata. Bypass bezpiecznika (w moim przypadku wycieraczek, bo zapalniczka ma prąd nawet po wyjęciu kluczyka) do tego zalutowane gniazdo usb jak na zdjęciu, zamontowane w tylnej ścianie schowka pasażera. Kabel z kamerki puszczony podsufitką, słupkiem do schowka, zero kabelków na widoku. Drugie gniazdko wolne jakby np. pasażer chciałby podładować telefon.
Pobierz wycioranymajster - @ChempyTuj
Podrzuce Ci pomysł z mojego seata. Bypass bezpiecznika...
źródło: comment_NBIpNWQlvQsN5ZO1LfZhUVLMJ28WVPQc.jpg