Wpis z mikrobloga

#programowaniec #programowanie

Robie mój pierwszy program na zajęcia z podstaw programowania.. ma liczyć delte.
Przy a!=0 Dobrze pokazuje tylko d<0 i d=0, a przy d>0 nic.
Przy a=0 zupełnie nic.
tak jak napisałem jest to mój pierwszy program (dlatego wygląda jak wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i nie mam za bardzo pojęcia o programowaniu.. nie mam już pomysłu, gdzie może być błąd
Pobierz c.....k - #programowaniec #programowanie

Robie mój pierwszy program na zajęcia z p...
źródło: comment_BqRRDnnn330uM8at3U5PLMkHYS0r6bl1.jpg
  • 35
@cevilo: czemu sądzisz że troluję?
po prostu NIGDY nie miałem styczności z programowaniem jakimkolwiek, więc zrobiłem to tak jak mi pokazali podczas godziny.. rozumiem, że dla osób, które mają pojęcie wygląda to źle, ale ja tego nie widzę
ok, sformatuj kod, usuń niepotrzebne wąsy, puść debug jak masz wątpliwości, gdy my Cu będziemy to rozwiązywać to niczego się nie nauczysz
@cyprian-szklarek: kod jest ok, tak na pierwszy rzut oka program jest już ok, masz niepotrzebne wąsy i niesformatowane co utrudnia szybkie wyłapywanie błędów. Niektórzy również uważają za błąd, gdy w warunku sprawdzasz a != 0 a w elsie go dotyczącym dajesz a==0, w sytuacji, gdy tam już nic innego nie może być, to tylko zaciemnia, ale być może początkującej osobie tak łatwiej.
@cyprian-szklarek: Ma być tak, by wygodnie było Tobie, gdy pracujesz w zespole to dostosowujesz się do jakiejś konwencji formatowania kodu. Generalnie nie dodaje się nawiasów tam gdzie nie są potrzebne, a nie są potrzebne gdy jest tylko jedna instrukcja, to nie jest błąd, ale niechlujność powodująca nieczytelność programu. Ładniej by to wyglądało i czytelniej, gdybyś nie dodawał else przed d==0 i d>0. Po prostu tam powinny być trzy ify, d<0, d=0