Wpis z mikrobloga

#programowaniec #programowanie

Robie mój pierwszy program na zajęcia z podstaw programowania.. ma liczyć delte.
Przy a!=0 Dobrze pokazuje tylko d<0 i d=0, a przy d>0 nic.
Przy a=0 zupełnie nic.
tak jak napisałem jest to mój pierwszy program (dlatego wygląda jak wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i nie mam za bardzo pojęcia o programowaniu.. nie mam już pomysłu, gdzie może być błąd
c.....k - #programowaniec #programowanie

Robie mój pierwszy program na zajęcia z p...

źródło: comment_BqRRDnnn330uM8at3U5PLMkHYS0r6bl1.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@cyprian-szklarek: Generalnie program jest prawidłowy, dobrych praktyk nabiera się z czasem i jak na pierwszy program to jest ok. Być może edytor sam nabija Ci pierwszego wąsa, bo nie wie ile linijek napiszesz w bloku, to je po prostu skasuj.
Brzydkie formatowanie nie jest błędem programu.
  • Odpowiedz
@cyprian-szklarek: ale na zrzucie ekranu, z oknem cmd, masz dwa dobrze policzone przypadki, d<0 i d=0, dobrze zostanie policzone dla d>0, np.

a=1, b=263872613, c=1, jest jeszcze przypadek gdy podasz a=0 i to zostanie też dobrze policzone.
  • Odpowiedz
hahaha, nie no. to #!$%@? najlepiej pokazuje że wręcz NIE WOLNO dawać ludziom, którzy styczności z programowaniem nie mieli języków typu C czy C++, bo się instant przegrzewają i #!$%@? ich bierze przy prostych programów. i nie mam absolutnie nic do autora, po prostu nauka powinna się zaczynać od czegoś prostego jak nie wiem...Python? niechby nawet C#, który z VS Community jest mega wygodny na początek, ale dawać ludziom zabawki typu C
  • Odpowiedz
@cyprian-szklarek: Podesłanie kodu na pastebinie byłob lepszym pomysłem ale to już pewnie Mireczki Ci powiedziały. Co do samego kodu to powinien banglać, jedyne co się rzuca w oczy to drugi else. W sensie zamieniłbym to na else if na zasadzie

if(d<0) {}
else if (d>0) {}
else if (d==0) {}
  • Odpowiedz