Wpis z mikrobloga

#programowaniec #programowanie

Robie mój pierwszy program na zajęcia z podstaw programowania.. ma liczyć delte.
Przy a!=0 Dobrze pokazuje tylko d<0 i d=0, a przy d>0 nic.
Przy a=0 zupełnie nic.
tak jak napisałem jest to mój pierwszy program (dlatego wygląda jak wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i nie mam za bardzo pojęcia o programowaniu.. nie mam już pomysłu, gdzie może być błąd
c.....k - #programowaniec #programowanie

Robie mój pierwszy program na zajęcia z p...

źródło: comment_BqRRDnnn330uM8at3U5PLMkHYS0r6bl1.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@cyprian-szklarek:
1) sformatuj porządnie kod
2) przy drugim rozwiazaniu ukosnik masz nie w ta strone
3) juz ktos napisał, przez to, że niewłaściwie formatujesz nie widzisz, że warunek z a==0 jest nie w tym miejscu
4) poczytaj o else if
  • Odpowiedz
@cevilo: czemu sądzisz że troluję?
po prostu NIGDY nie miałem styczności z programowaniem jakimkolwiek, więc zrobiłem to tak jak mi pokazali podczas godziny.. rozumiem, że dla osób, które mają pojęcie wygląda to źle, ale ja tego nie widzę
  • Odpowiedz
ok, sformatuj kod, usuń niepotrzebne wąsy, puść debug jak masz wątpliwości, gdy my Cu będziemy to rozwiązywać to niczego się nie nauczysz
  • Odpowiedz
@cyprian-szklarek: kod jest ok, tak na pierwszy rzut oka program jest już ok, masz niepotrzebne wąsy i niesformatowane co utrudnia szybkie wyłapywanie błędów. Niektórzy również uważają za błąd, gdy w warunku sprawdzasz a != 0 a w elsie go dotyczącym dajesz a==0, w sytuacji, gdy tam już nic innego nie może być, to tylko zaciemnia, ale być może początkującej osobie tak łatwiej.
  • Odpowiedz
@cevilo: Może to wina programu (używam emacsa), ale zamykam każdego otwartego wąsa i dlatego tyle ich jest, program podświetla mi ten, który właśnie zamykam, myślałem że tak ma być
  • Odpowiedz
@cyprian-szklarek: Ma być tak, by wygodnie było Tobie, gdy pracujesz w zespole to dostosowujesz się do jakiejś konwencji formatowania kodu. Generalnie nie dodaje się nawiasów tam gdzie nie są potrzebne, a nie są potrzebne gdy jest tylko jedna instrukcja, to nie jest błąd, ale niechlujność powodująca nieczytelność programu. Ładniej by to wyglądało i czytelniej, gdybyś nie dodawał else przed d==0 i d>0. Po prostu tam powinny być trzy ify, d<0,
  • Odpowiedz