Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy. Mam problem. Na wstępie zaznaczę, że w zakresie technologii jestem zielona.
Mój były śledzi mnie zdalnie, co robię, gdzie jestem, dokąd chodzę, z kim, o czym rozmawiam itp. Dokładnie wie, kiedy jestem w domu na przykład (dostaję czasem wiadomości). Aktualnie nie ma go w Polsce, nikt za mną nie łazi, nie wszczepiono mi chipa, etc.
Były to zdolny i przebiegły administrator baz danych, zafascynowany komputerem i wszystkim, co można zainstalować na telefonie.
Korzystam z whatsapp, fb i poczty na telefonie, nie używam niczego innego. Dodam, że rozmawiam wyłącznie przez whatsapp, fb po prostu przeglądam (nie wstawiam postów, zdjęć, rzadko korzystam z messengera).
Nie mam nigdzie ustawionej lokalizacji, regularnie czyszczę konto google (tam też sobie odhaczyłam tę "mapkę"). Moje pytanie brzmi - jak mogę się przed tym zabezpieczyć? Męczy mnie już to. Nie wiem, mam zmienić telefon? Przywrócić mu ustawienia fabryczne? Czy to aplikacje jednak sa w jakiś sposób źródłem informacji dla niego? Numer telefonu mam zmienić? Byłabym wdzięczna za porady, bo już mi witki opadają, a nie mam się kogo zapytać.
#technologia #telefony #whatsapp #informatyka #kiciochpyta #pytanie #logikaniebieskichpaskow #stalker #internet #niewiemjaktootagowac
  • 22
@sozdar: Android ma domyślnie usługę lokalizacji telefonu, niektórzy producenci też dodają takie usługi od siebie, istnieją programy do "odnajdywania" telefonu które ukrywa się w systemie. Najlepiej wgraj nowy system (niektóre takie programy potrafią przeżyć pełne czyszczenie telefonu) i zmień wszystkie swoje hasła- do konta google, facebooka itd. Aha możesz mieć jeszcze keylogera na komputerze zainstalowanego więc tam też czyszczenie by się przydało.
@z0z0l tak, mam router w domu, spróbuję to jakoś ogarnąć. Wątpię, żeby policja chciała się tym zainteresować, bo wiadomości nie były nachalne i po prostu dawały mi do zrozumienia, że on wie; nie były to żadne konkretne "jesteś tu i tu...", nie wysyłał tego też często. Wykańcza mnie to psychicznie po prostu.
@sozdar: może jednak masz w telefonie jakiegos szpiega? Albo jednak jakos śledzi Cie przez lokalizacje telefonu w Google bo zna Teoje hasła i sam powłączał te usługi ktore włączyłaś? Spróbuj np. przez tydzien używać jakiegos starego telefonu a smartfona wyłącz. Zobacz czy wtedy tez bedzie przysyłał smsy.
@ookurasama używam androida.
@procesja_bokserek tak zrobię, chociaż zmieniałam w międzyczasie i nie wiem, czy to cokolwiek dało. Ale przejrzę jeszcze te rejestry, o których wspomniałeś.
@LordLookas przełączę się na starą nokię, tylko jest to utrudnienie dla mojej pracy, ale przetrzymam, bo już nie mogę z tym przygłupem.
@pieciaq grzebię właśnie przy routerze...