Wpis z mikrobloga

Naszła mnie ostatnio taka myśl, gdy szukałem miejsca do zaparkowania koło uczelni. Jakby tak parkować gdzie jest najwygodniej i zakładać swoją blokadę? Przyjeżdżają strażnicy, albo policja i widzą, że blokada jest już założona, to odjeżdżają. Ja sobie potem wychodzę, zdejmuj blokadę i odjeżdżam bez problemu. Co wy na to?
#pytanie #prawo #policja #strazmiejska #ruchdrogowy może jeszcze #prawojazdy, bo ktoś mógł mieć takie ciekawostki na kursie.
Cesarz_Polski - Naszła mnie ostatnio taka myśl, gdy szukałem miejsca do zaparkowania ...

źródło: comment_0pyxgDW0x5YLHDb7CwNuo0IhKjadCiGv.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@01ab no tak, trudniej by było odcholowac cały parking no i mandat jest mniejszy (a przynajmniej koszty takiej akcji, przypuszczam bo nigdy niedostalem)
  • Odpowiedz
Blokadę mogą założyć tylko od strony drzwi kierowcy. Parkujesz strona kierowcy przy samym wysokim krawężniku i nie dadzą rady założyć. Pozdrawiam;)
  • Odpowiedz
zakładali na lewe tylne


@megawatt: wydaje mi się że chodzi o to, żeby kierowca widział, że jest blokada - nie musisz mieć pasażera ani obchodzić auta przed ruszeniem, tak więc dwa koła lewe i niech #!$%@? ( )

wkłada sobie bankiet mandatu


@rraaddeekk: na taki bankiet to i ja bym poszedł
  • Odpowiedz
Naszła mnie ostatnio taka myśl, gdy szukałem miejsca do zaparkowania koło uczelni. Jakby tak parkować gdzie jest najwygodniej i zakładać swoją blokadę? Przyjeżdżają strażnicy, albo policja i widzą, że blokada jest już założona, to odjeżdżają. Ja sobie potem wychodzę, zdejmuj blokadę i odjeżdżam bez problemu. Co wy na to?


@Cesarz_Polski: Nie wpadłeś na to pierwszy. W centrum miasta ludzie kradną mandaty i sobie wkładaja za szybę. Ale z blokadą wiąże
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Też tak kiedyś pomyślałem, ale po 20 sekundach postanowiłem że nie warto parkować jak burak kosztem innych. Po za tym nie chciałbym mieć na sumieniu jakiegoś dziecka które wybiegnie zza mojego samochodu zasłaniającego przejście dla pieszych i wpadnie pod inny nadjeżdżający samochód.. Te ograniczenia przeważnie są z jakiegoś powodu
  • Odpowiedz
@WebnetMobile: no nie poniosło mnie. Straż okleja klamki i drzwi specjalna tasma z ostrzeżeniem że jest blokada. W tym sensie plombuje żebyś sobie auta nie zniszczył
  • Odpowiedz
Swojej chyba nie założą, bo nie wolno im zakładać na inne koło, niż przednie lewe, zdaje się.


@Cesarz_Polski: Obok mojej pracy był pomysłowy dziadek, który pracował w kiosku ruchu. Wpadł na podobny pomysł - prakował obok kiosku i o 5:30 rano zakładał swoją blokadę. Po paru tygodniach straż miejska się do niego #!$%@?ła o tą blokadę, bo jak się okazało, tu gdzie parkował nie było żadnego zakazu, więc parkował zgodnie
  • Odpowiedz