Wpis z mikrobloga

@mborro: ale na pewno będzie to zmiana na plus, i to spory, bo obecne obciążenia przekraczają 40%, wyraźnie to widać w tej tabelce
  • Odpowiedz
@dawid-rams: na razie nic nie wiadomo, Henryk Kowalczyk powiedział, że nie wiadomo nawet, czy jedną daninę będzie zbierał ZUS, czy Urząd Skarbowy. Kwota brutto z obrazka jest po prostu kwotą brutto według obecnych zasad
  • Odpowiedz
@Yahudi: no nie każdy ma możliwość odliczyć na zero. Poza tym niektórzy są uczciwi i nie wrzucają wszystkich wokół w koszty. Możesz mnie nazwać frajerem, ale płacę nie małe podatki. Nie bardzo mi się widzi wydawać wszystko co zarobię czy załatwiać lewe faktury. Jedyne co mam "dyskusyjne" w kosztach to paliwo, którego używam w dużej mierze prywatnie.
  • Odpowiedz
@mortt: Jeśli teraz oszczędność po wrzuceniu czegoś w koszty wynosi (vat+pit) 33%, to po dobrej zmianie będzie (vat+dobrazmiana) 51%. Oj będzie uczciwość poddawana pokusom.
  • Odpowiedz
Poza tym niektórzy są uczciwi


@mortt: No to ci uczciwi nie będą mieli problemu, bo będą płacić podobnie. Tylko ci oszuści krzyczą i tupią bo "hurr durr gnębią przedsiębiorców".
  • Odpowiedz
@Yahudi: w jaki sposób podobnie? załóżmy, że ktoś ma 15k netto, teraz zapłaci powiedzmy 1100zł zusu i 19% (liniowy). Mamy 11680zł w kieszeni. Teraz zamień zus i 19% na 40% i mamy 10700. 1000zł mniej. Co więcej - jak zarobi więcej to ta przepaść będzie rosła. 11tyś na rękę to nie jest jakaś bajońska suma.
  • Odpowiedz
@lerner: możliwe, pytanie czy wliczono tam działalności gospodarcze? Nie mniej nie widzę podstaw by dodatkowo d---------ć takim osobom. Wielu z nich swoje musiało zrobić aby to osiągnąć - świetny pomysł, żeby ich zdemotywować.
  • Odpowiedz
@dawid-rams: na wszystkich tych obrazkach są źle wyliczone kwoty. 6000netto daje 4235zł, 10000zł to 7515zł do łapy (bez opcjonalnego chorobowego).
[edit] Przy 10000zł wchodzi jeszcze drugi próg podatkowy, a tego nie mam jeszcze uwzględnionego w kalkulatorku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie dla tych niższych kwot wyniki i tak jest błędny.
  • Odpowiedz
@mortt: ale to żadne d-----------e, wielokrotnie było wyliczane na wykopie, że wtedy będa płacić procentowo tyle samo co przeciętny polak na UoP. Wyrównywanie to nie d-----------e.

Oczywiście można było np. przeprojektować 500+ i lepiej zoptymalizować opodatkowanie, no ale jednak.
  • Odpowiedz
@lerner: jesteś komuchem, bordo nick Ci pasuję, od dłuższego czasu Cię obserwuję i widzę Twoje lewackie wynurzenia w każdym poście o podatkach, przedsiębiorcach czy wolnym rynku. To samo @smyl
  • Odpowiedz
Nie mniej nie widzę podstaw by dodatkowo d---------ć takim osobom.


@mortt: wyrównanie obciążeń między działalnością gospodarczą a umową o pracę to "d-----------e"? Obecnie osoba dostająca 15k na rękę na umowie o pracę płaci miesięcznie 1867zł na NFZ, a 15k na DG - 288,95zł miesięcznie. Uprawnienia mają identyczne. Kto tu komu "d--------a"?
  • Odpowiedz
@smyl: tak, dlatego trzeba d---------ć tym co płacą mniej ;) by było sprawiedliwie, po równo, czyli gówniano...
w między czasie, ta osoba, która będzie płacić 1867zł na NFZ zostanie zrównana z osobą na minimalnej krajowej, taka sama kolejka do lekarza, te same gówniane warunki i to samo olewanie. Lepiej różnicę zagospodarować na prywatne leczenie, niż rozproszyć te pieniądze w dziurze bez dna by plebs czuł się lepiej
  • Odpowiedz
@smyl: Ja nie mówię, że obecny system jest dobry. Ale zmiana tego typu to zwykłe wyciąganie pieniędzy z ludzi i d-----------e tym co mają więcej jako kara. Jestem za możliwością rezygnowania z nfz i zus.
  • Odpowiedz