Wpis z mikrobloga

@dawid-rams: był tu kiedyś wpis o kulcie biedy w Polsce. Nosz #!$%@? jak on idealnie teraz pasuje. Nie dość, że zabiera się najbogatszym to na dodatek wspiera się tych co #!$%@? robią. A już najgorsze jest to, że ci najmniejsi jak byli dymani tak teraz będą jeszcze mocniej.

Jak słyszę hasło, że Polska wstaje z kolan, to zawsze dopowiadam dalszą część: i odwraca się tyłem aby zostać wydymaną. Quo vadis Polsko?
@dawid-rams: w Polsce jest 12,2mln osób na umowie o pracę i max 2,96mln (różne dane) prowadzących jednoosobową działalność. Dlatego dwa na trzy przykłady dotyczą tych drugich.

Wiesz może, gdzie można znaleźć precyzyjną propozycję PiS, która pozwalałaby na jakiekolwoek obliczenia?

Nie mówiąc już o tym, że według tych danych z obrazka pan działalność 10k oddaje 28% kosztu pracodawcy, działalność 6k 34%, a pan praca minimalna 39%.
przecież jest tak, że bogatsi płacą większy podatek bo ich udział jest procentowy


@mortt: Masz jakiegoś dobrego znajomego co ma własną działalność? To zapytaj się go, ile płaci podatku. Ale nie ile jest "napisane" że płaci, tylko ile faktycznie zostaje mu w kieszeni. I niech podliczy wszystko - od paliwa "na firmę", przez laptopa dla córki "na firmę", po remont łazienki w domu "na firmę".

Wyjdzie na to, że "zarabia" on
@smyl: No to było trochę #!$%@? że zarabiasz dużo to masz przywileje a jak masz 3k to już tak nie uciekniesz.

Wszystkie kraje z tym walczą, UK też wprowadziła ograniczenia dla kontraktorów jeśli chodzi o odliczanie kosztów.
był tu kiedyś wpis o kulcie biedy w Polsce


@czarny_matt94: ja nie wiem gdzie masz w Polsce ten kult biedy. Chyba na wsiach albo najgorszych osiedlach.
Na wykopie panuje kult sukcesu - nie zarabiasz 10k na rękę, nie masz firmy? Jesteś zwykłym pracownikiem za 2-3k brutto który uczciwie pracuje? No to jesteś człowiekiem drugiej kategorii i zepchniemy obciążenia na ciebie i będziesz oddawał 40% zarobków państwu.
@lerner:

to przedsiębiorca kreuje miejsca pracy, dzięki którym ten pracownik może mieć cokolwiek. To on dźwiga odpowiedzialność, nie tylko za siebie i to on wszystko organizuje ludziom, którzy są do tego intelektualnie niezdolni.

Uświadomcie sobie to wreszcie pasożyty. To przedsiębiorcy (...) pchają ten świat do przodu. Co się stanie, gdyby ich zabrakło? Będziecie głodować, nastąpi krach, chaos i anarchia. Uświadomcie sobie wreszcie, że ci ludzie są lepsi od Was
@dawid-rams: na razie nic nie wiadomo, Henryk Kowalczyk powiedział, że nie wiadomo nawet, czy jedną daninę będzie zbierał ZUS, czy Urząd Skarbowy. Kwota brutto z obrazka jest po prostu kwotą brutto według obecnych zasad
Poza tym niektórzy są uczciwi


@mortt: No to ci uczciwi nie będą mieli problemu, bo będą płacić podobnie. Tylko ci oszuści krzyczą i tupią bo "hurr durr gnębią przedsiębiorców".
@dawid-rams: na wszystkich tych obrazkach są źle wyliczone kwoty. 6000netto daje 4235zł, 10000zł to 7515zł do łapy (bez opcjonalnego chorobowego).
[edit] Przy 10000zł wchodzi jeszcze drugi próg podatkowy, a tego nie mam jeszcze uwzględnionego w kalkulatorku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie dla tych niższych kwot wyniki i tak jest błędny.
@mortt: ale to żadne #!$%@?, wielokrotnie było wyliczane na wykopie, że wtedy będa płacić procentowo tyle samo co przeciętny polak na UoP. Wyrównywanie to nie #!$%@?.

Oczywiście można było np. przeprojektować 500+ i lepiej zoptymalizować opodatkowanie, no ale jednak.
@lerner: jesteś komuchem, bordo nick Ci pasuję, od dłuższego czasu Cię obserwuję i widzę Twoje lewackie wynurzenia w każdym poście o podatkach, przedsiębiorcach czy wolnym rynku. To samo @smyl
Nie mniej nie widzę podstaw by dodatkowo #!$%@?ć takim osobom.


@mortt: wyrównanie obciążeń między działalnością gospodarczą a umową o pracę to "#!$%@?"? Obecnie osoba dostająca 15k na rękę na umowie o pracę płaci miesięcznie 1867zł na NFZ, a 15k na DG - 288,95zł miesięcznie. Uprawnienia mają identyczne. Kto tu komu "#!$%@?"?
@smyl: tak, dlatego trzeba #!$%@?ć tym co płacą mniej ;) by było sprawiedliwie, po równo, czyli gówniano...
w między czasie, ta osoba, która będzie płacić 1867zł na NFZ zostanie zrównana z osobą na minimalnej krajowej, taka sama kolejka do lekarza, te same gówniane warunki i to samo olewanie. Lepiej różnicę zagospodarować na prywatne leczenie, niż rozproszyć te pieniądze w dziurze bez dna by plebs czuł się lepiej
@smyl: Ja nie mówię, że obecny system jest dobry. Ale zmiana tego typu to zwykłe wyciąganie pieniędzy z ludzi i #!$%@? tym co mają więcej jako kara. Jestem za możliwością rezygnowania z nfz i zus.
Jestem za możliwością rezygnowania z nfz i zus.


@mortt: nie ma takiej możliwości w obecnym systemie, ponad 5mln emerytów musi dostać swoją emeryturę.

To nie jest #!$%@? tym, co mają więcej, tylko wyrównywanie obciążeń. Osoba zarabiająca 25.000zł miesięcznie brutto na umowie o pracę zapłaci mniej po zmianach.
w


@fenr7r: ale nie liczysz setek ulg do tego, które powodują, że taki Duńczyk może sobie skutecznie obniżyć opodatkowanie. U nas nie ma i nie będzie żadnych ulg w nowym systemie.