Wpis z mikrobloga

Jestem za możliwością rezygnowania z nfz i zus.


@mortt: nie ma takiej możliwości w obecnym systemie, ponad 5mln emerytów musi dostać swoją emeryturę.

To nie jest #!$%@? tym, co mają więcej, tylko wyrównywanie obciążeń. Osoba zarabiająca 25.000zł miesięcznie brutto na umowie o pracę zapłaci mniej po zmianach.
  • Odpowiedz
według GUS 10k brutto zarabia 2% Polaków.


@lerner: przypomina mi to, jak w USA w NYC jakaś prezenterka twierdziła że 200tys dolarów rocznie to jest prawie ubóstwo xD to odrealnienie od realiów większosci ludzi jest niesamowite
  • Odpowiedz
@smyl: czyli kto zarabiający 25k na umowie o pracę? Urzędas, polityk, prezesik spółeczki państwowej ...
wszyscy normalni idą na DG od pewnej kwoty
  • Odpowiedz
@fenr7r: nie będzie konfliktu klasowego ;) ludzie lepsi założą swoje DG w sąsiednich krajach, a za 20 lat w Polsce będzie skansen gdzie będziemy budować swoje domy jak ruscy dacze na wsi
  • Odpowiedz
w


@fenr7r: ale nie liczysz setek ulg do tego, które powodują, że taki Duńczyk może sobie skutecznie obniżyć opodatkowanie. U nas nie ma i nie będzie żadnych ulg w nowym systemie.
  • Odpowiedz
ale nie liczysz setek ulg do tego, które powodują, że taki Duńczyk może sobie skutecznie obniżyć opodatkowanie. U nas nie ma i nie będzie żadnych ulg w nowym systemie.


@Cashana: podaj żródła tych informacji
  • Odpowiedz
@lerner: no chyba nie ogarniasz ze mieszkanie w warszawie kosztuje 500tys a mieszkanie w kielcach 150 w tym samym standardzie... cos chyba jednak nie tak, nie sadzisz? to co jak wszyscy powyzej 6k netto na reke maja placic wiecej to lepiej? dla kogo? dla panstwa? a z jakiej racji? przeciez to ja zarobilem nie panstwo, dlaczego mi zabieraja?
  • Odpowiedz
Przedsiębiorca ani nie płaci ani niczego nie zapewnia bo robi to klient, przedsiębiorca to tylko proxy przez które przechodzi pieniądz od klienta do pracownika, obywatela do obywatela.


Równie dobrze może działać spółdzielnia i nie potrzeba przedsiębiorcy.

@dawid-rams: takich pierdół to już dawno nie czytałem na tym portalu ze śmiesznymi obrazkami. A gospodarka USA to się rozwinęła dzięki spółdzielniom. Doprowadzicie ten kraj do ruiny socjaliści wstrętni.
  • Odpowiedz
i czekaj na kontrolę z US.


@afc: No i? Kontrolę zapowiedzą, kino domowe zaniosę do siedziby firmy, podłączę pod "firmowy telewizor" wzięty z domu dzień wcześniej i zademonstruję sprzęt audiowizualny do prezentacji oferty handlowej.

  • Odpowiedz
@Yahudi: chyba nie wierzysz, że dzisiejsze urzędy skarbowe Ci uwierzą w takie bajki :))) dzisiejsze przepisy pozwolą im Cię dojechać, nawet jakbyś naprawdę dzięki temu zdobywał klientów :/
  • Odpowiedz