Wpis z mikrobloga

Był dzisiaj u mnie siostrzeniec lvl 6 i wyciągnął moją z półki moją ulubioną książkę z lat młodości. Tak dawno jej nie widziałem, że zapomniałem o jej istnieniu. Jako, że jego rodzice nie rozmawiali na ten temat, a młody był bardzo zainteresowany (szczególnie podobały mu się obrazki). Przez 2 godziny przeczytałem mu całą książkę i trochę opowiedziałem z głowy różnych powieści. Był tak zainteresowany, że w niedzielę obiecałem mu, że pójdę z nim do kościoła na mszę dla dzieci.

Czuję dobrze człowiek, że sprowadzam młodego na dobrą stronę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu pic rel książki (drugie zdjęcie w komentarzu)

#katolicyzm #chrzescijanstwo #czujedobrzeczlowiek #kosciol
Pobierz lolo23 - Był dzisiaj u mnie siostrzeniec lvl 6 i wyciągnął moją z półki moją ulubioną...
źródło: comment_KGssQGT8QJaSIRFRXXIq4HuKAgoIt9L1.jpg
  • 115
@mywu: Hehe też tak myślałem na przełomie podstawówki-gimnazjum. Wtedy zacząłem czytać o religiach. Tobie też polecam czytać i myśleć.
Jest wręcz przeciwnie: to człowiek dojrzał. Przynajmniej część naszego gatunku.
@Heibonna: I od czasu podstawówki zatrzymałeś się w rozwoju? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak pozwalasz sobie na przytyki osobiste to i ja sobie pozwolę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dertom:

Jaka wersja wydaje się wam prawdziwsza:
1. Bóg, wszechobecny, wszechpotężny i zawsze dobry postanowił dostosować księgę w której żadne słowo do skończenia świata ma nie być zmienione (ale było oczywiście ( ͡°
@mywu:

Czym sobie zawiniły pierworodne dzieci egiptu?

Tej nocy przejdę przez Egipt, zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej od człowieka aż do bydła i odbędę sąd nad wszystkimi bogami Egiptu - Ja, Pan.


Ponieważ baran był poświęcony bogu Ra, pokropienie krwią baranka drzwi podczas Paschy było w oczach Egipcjan świętokradztwem. Za świętego uważano także byka, więc zabicie wszystkich pierworodnych byków było ciosem wymierzonym w Ozyrysa. Faraona czczono jako syna Ra. Śmierć
@mywu: tak, bardzo na swój obraz. Dlatego wszystkie inne religie świata opisują bogów, których cechy i osobowość są odbiciem ludzkich wad i charakterów, za wyjątkiem chrześcijaństwa - gdzie Bóg przyjmuje ciało człowieka, daje się za niego zabić, głosi przebaczenie, miłość, modlitwę zamiast miecza. Tak bardzo na swoje podobieństwo stworzona religia przez człowieka.

Ech, nie kompromituj się, człowieku. Można dyskutować, ale jakaś elementarna wiedza jest potrzebna, by nie siłować się z czyimiś
@mywu: Wybacz, nie zamierzałem w Ciebie uderzyć. Bardziej chodziło mi o fakt, że kiedy zacznie się czytać (różne źródła [osobiście polecam Boga Urojonego - piękny przykład drogi myślowej ateistów]) i rozmyślać nad samym bytem Boga i naszego istnienia, odcinając się od populistycznych bzdur zaczyna się dochodzić do pewnych wniosków. Polecam.
@mywu: Bóg jest stworzycielem, Panem nieba i Ziemi, przyczyną wszystkiego. Kim jesteś, aby go sądzić?

Druga sprawa jest taka, że Biblię interpretuje się w jeden tylko sposób - fragmenty trudne do zinterpretowania interpretujemy przy pomocy całości Pisma. Hermeneutyka. Nie wiem, czy wiesz, ale pewne figury powtarzają się przez całą Biblię - ponad 60 ksiąg różnych autorów. I opisują to samo, bądź odnoszą się do tego samego. Podobnie jest z postaciami czy
stworzyli Boga na swój obraz i podobieństwo, a ten obraz ewoluował i dojrzewał razem z nimi.


@mywu: coś bardzo kiepsko go stworzyli skoro moralność i nauki działaczy religijnych ST i samego Jezusa były nieakceptowalne i trudne do wprowadzenia. Ale wybiegłeś z tematem co jest bardziej prawdopodobne natomiast nie odniosłeś się do tego co jest dziwnego w tym że mentalność ludzka się zmieniała, podobnie pedagogika w stosunku do społeczności? Jest chyba oczywiste
@mywu: Rodzice, którzy nie dają pieniędzy synowi-ćpunowi, który przymiera głodem są dobrzy ci źli? Z punktu widzenia rodziców (Boga) robią najlepszą rzecz dla syna (ludzi), mimo że on uważa, że wyrządzają mu najgorszą krzywdę.

Bóg zawsze będzie dobrze czynił dla człowieka, mimo że on będzie uważał (dosyć często), że jest inaczej.
@lolo23: Czyli rodzice powinni tego ćpuna ukarać zabijając jego pierworodne, albo po co się ograniczać, wszystkie jego dzieci?

@3shortwords: Nie osądzam Boga. Wysnułem po prostu wniosek, na postawie posiadanej przeze mnie wiedzy, że nie istnieje. Jestem natomiast przekonany nawet jeśli Bóg Izraela istnieje i jest prawdziwy, to ze swoją wszechwiedzą i absolutną empatią zrozumie co mną kierowało. Trochę boję się co będzie jeśli Tutu z wysp Maladaga okaże się prawdziwym
@mywu:

Czyli rodzice powinni tego ćpuna ukarać zabijając jego pierworodne, albo po co się ograniczać, wszystkie jego dzieci?


Oho, zaczyna się. Długo wytrzymałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)