Wpis z mikrobloga

Był dzisiaj u mnie siostrzeniec lvl 6 i wyciągnął moją z półki moją ulubioną książkę z lat młodości. Tak dawno jej nie widziałem, że zapomniałem o jej istnieniu. Jako, że jego rodzice nie rozmawiali na ten temat, a młody był bardzo zainteresowany (szczególnie podobały mu się obrazki). Przez 2 godziny przeczytałem mu całą książkę i trochę opowiedziałem z głowy różnych powieści. Był tak zainteresowany, że w niedzielę obiecałem mu, że pójdę z nim do kościoła na mszę dla dzieci.

Czuję dobrze człowiek, że sprowadzam młodego na dobrą stronę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu pic rel książki (drugie zdjęcie w komentarzu)

#katolicyzm #chrzescijanstwo #czujedobrzeczlowiek #kosciol
lolo23 - Był dzisiaj u mnie siostrzeniec lvl 6 i wyciągnął moją z półki moją ulubioną...

źródło: comment_KGssQGT8QJaSIRFRXXIq4HuKAgoIt9L1.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie da się żyć bez ideologii, kto więc uzna które można przed 18tką, a które po? Nawet propozycja to już jest ideologia


@TulipanowyPostumentMelodii: 2 latek żyje bez ideologii. 4 latek żyje bez ideologii. 6 latek dalej zazwyczaj żyje bez ideologii. 10 latek też może. Błędnie założyłeś że dzieci sobie nie poradzą jeśli nie dostaną jednej z 30 interpretacji ulepienia człowieka z gliny.
  • Odpowiedz
@Glahblah2: Zawsze we wpisach pochwalających naszą religię, znajdzie się ktoś negujący jej wartość. Natomiast nie da się zanegować faktu że Jezus Chrystus jest bardzo dobrym autorytetem dla młodego człowieka.
  • Odpowiedz
@grazwydas: > Marnym pyłkiem, który powstał bez celu i powodu.
Czyż to nie jest piękne? Każdy może obrać własną drogą, samemu zdefiniować, co jest jego życiowym celem i zmierzać w kierunku jego realizacji.

konceptem wymyślonym przez nawiedzonych głupków wierzących w nieistniejące bożki.

Pewnie są osoby które tak uważają, wypowiadać się w imieniu ateistów nie mogę, ale połączenie "dobra i zła" wyłącznie z religią wydaje mi się dużym uproszczeniem. Co do
  • Odpowiedz
Błędnie założyłeś że dzieci sobie nie poradzą jeśli nie dostaną jednej z 30 interpretacji ulepienia człowieka z gliny.

@skejna: Błędnie założyłeś, że sobie założyłem, że dziecko sobie nie poradzi :p Mówię czysto teoretycznie. Uważam, że jeśli chodzi o wychowanie, to nie da się tego zrobić w całkowitej dowolności wyboru dziecka. Osobiście wolałbym żeby ludzie przyjmowali wiarę w pełni świadomie, ale nie da się tego oddzielić od wychowania, jeśli rodzice są
  • Odpowiedz
Czyż to nie jest piękne? Każdy może obrać własną drogą, samemu zdefiniować, co jest jego życiowym celem i zmierzać w kierunku jego realizacji.


@MarekKillerMirek: I każda z tych dróg jest kompletnie bezcelowa. Bo wszystko przeminie, a po nas nie zostanie nic. Zginą wspomnienia, wymrze cywilizacja, unicestwieniu ulegnie nasza planeta, układ planetarny, galaktyka, grupa galaktyk. Kwestia czasu. Za tysiąc, milion, miliard lat nie pozostanie po nas nic. Bez Boga wszystko jest
  • Odpowiedz
Bez Boga wszystko jest bezcelowe, a nasza samoświadomość staje się kwintesencją czarnego humoru.


@grazwydas: Dwa duże błędy.
To że bardzo chcesz dostrzec w tym sens nie sprawi nagle że ten sens się pojawi. Co więcej, takie rozumowanie dotyczy "Boga" ale nie wskazuje że to akurat ten Katolicki i może się okazać że sens nadaje Ci jakiś Kryshna (wtedy będzie przypał).
  • Odpowiedz