Wpis z mikrobloga

Był dzisiaj u mnie siostrzeniec lvl 6 i wyciągnął moją z półki moją ulubioną książkę z lat młodości. Tak dawno jej nie widziałem, że zapomniałem o jej istnieniu. Jako, że jego rodzice nie rozmawiali na ten temat, a młody był bardzo zainteresowany (szczególnie podobały mu się obrazki). Przez 2 godziny przeczytałem mu całą książkę i trochę opowiedziałem z głowy różnych powieści. Był tak zainteresowany, że w niedzielę obiecałem mu, że pójdę z nim do kościoła na mszę dla dzieci.

Czuję dobrze człowiek, że sprowadzam młodego na dobrą stronę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu pic rel książki (drugie zdjęcie w komentarzu)

#katolicyzm #chrzescijanstwo #czujedobrzeczlowiek #kosciol
lolo23 - Był dzisiaj u mnie siostrzeniec lvl 6 i wyciągnął moją z półki moją ulubioną...

źródło: comment_KGssQGT8QJaSIRFRXXIq4HuKAgoIt9L1.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
Naprawdę uważasz, że bez wiary nie można być dobrym człowiekiem?


@MarekKillerMirek: Bez wiary to my wszyscy jesteśmy wybrykiem nieprawdopodobieństwa. Marnym pyłkiem, który powstał bez celu i powodu. I o ile jest sens bycia dobrym, to tylko o tyle, o ile zwiększa to naszą satysfakcję. Bo bez wiary nie ma dobra i zła - oba te pojęcia przestają definiować nasz świat, a stają się tylko kolejną ideą, konceptem wymyślonym przez nawiedzonych
  • Odpowiedz
Czuję dobrze człowiek, że sprowadzam młodego na dobrą stronę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu pic rel książki (drugie zdjęcie w komentarzu)


@lolo23: Dla Młodego to są teraz bajeczki. Też miałem taką książkę - legendy polskie.
Teraz zrobisz mu krzywdę utwierdzając go w tym że smoki istnieją.

Religia powinna być zakazana poniżej 18 roku życia. Skoro nie może samodzielnie decydować czy kupi fajki, nie powinien też mieć
  • Odpowiedz
@lolo23 słuchaj... wywnioskowałem, że mały nie miał styczności z religią. Czy rozróżnia dobro od zła? Czy coś w domu zniszczył, podobającą mu się rzecz po prostu zabrał, pyskował, bił? Jeśli nie, to może rodzice jednak robią dobrą robotę we wpajaniu wartości, a Ty nie uczysz go wartości, tylko oprawiasz znane mu wartości, wpajane przez rodziców, w ideologiczną, kolorową otulinę. Nie mam zamiaru dyskutować czy Bóg istnieje czy nie. Zastanów się tylko
  • Odpowiedz
@lolo23: gimboateiści w natarciu, ucz młodego, bilblia ma dobry zestaw wartości który niestety nie sprawdza się za bardzo w dzisiejszym świecie, sam jestem ateistą ale nie będę palił stosów tylko dlatego że ktoś ma odmienne zdanie od mojego, zajmuj się kuzynem, rodzina to najważniejsza rzecz jaką można mieć :)
  • Odpowiedz