Wpis z mikrobloga

Aborcje były i będą, tylko albo swoim obywatelom można zrobić na złość i zmuszać ich do wyjeżdżania do kraju cywilizowanego w celu aborcji albo im to udostępnić na miejscu.


@Fight4Life: weź nie dawaj takich rakowych argumentów.

Trynkiewicz też może napisać:

Pedofilia była i będzie, tylko albo swoim obywatelom można zrobić na złość i zmuszać ich do wyjeżdżania do Tajlandii w celu realizacji swoich potrzeb albo im to udostępnić na miejscu.
jak wrobiła faceta w alimenty to się zgadzam, nie ma nic gorszego od takich zołz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hatterka: a jednak to kobiety zrzeszone w organizacjach feministycznych chcą utrzymać obecne antyludzkie prawo i wszelkie próby jego ruszenia nazywają ,,mizoginistycznymi", a w dodatku nie chcą dopuścić do zaistnienia prawa pozwalającego mężczyżnie na wyrzeczenie się dziecka, choć same chcą aborcji.
@hatterka: w Polsce dalej jak w lesie ... Wszyscy obrońcy zamykają się gdy ich kochaniutkie dziecko urodzi się i trafią do domu dziecka .. Przyznać sie, kto ostatnio wypłacił na dom dziecka jakaś normalna kwotę a nie jakieś śmieszne 10zł . Albo kto załatwia dokumenty dotyczące adopcji ?? Ciemnogród.. Znudzeni własnym życiem wchodzić chcecie w czyjeś bo szukacie sensacji...
Poza tym jest różnica między czynem społecznie akceptowanym w naszej kulturze


@Fight4Life: aborcja jest czynem akceptowanym? A argument o ,,cywilizowanej części świata" to znowu rak i prostytuowanie logiki. Po prostu nie potrafisz uzasadnić swoich postulatów i szukasz oparcia w tym, że ,,skoro i tak to robią, to po co zakazywać?" i w tym co się robi w ,,cywilizowanej części świata".

W tej twojej cywilizacji zakazuje się mężczyznom robienia testów na ojcostwo,
@Tical25:
W jakich krajach zjawisko "złotych spódniczek" występuje oprócz w Polsce?
A co do aborcji argument jest jeden: Wolność, każdy powinien decydować sam o swoim ciele i życiu ( możesz sobie darować łapanie za słówka kolejnymi absurdami typu " Sam decyduje o swoim życiu więc mogę robić co chce - zabijać, gwałcić kraść itd. "). Oczekujesz oczywistych argumentów i rozpisania tego? W takim razie Cie wyręczę I użyje google:

zygota to
W jakich krajach zjawisko "złotych spódniczek" występuje oprócz w Polsce?


Na prawie całym zachodzie, czyli w tej ,,cywilizowanej części świata" w której są parytety.

Najbardziej jest to widoczne w Skandynawii.

: Wolność, każdy powinien decydować sam o swoim ciele i życiu


@Fight4Life: mogę w takim razie nie płacić alimentów, gdy będę miał wpadkę z kobietą? Wolność to wolność. Intylko nie pisz o odpowiedzialności, bo to przez odpowiedzialność właśnie jest zakaz aborcji.
@hatterka: Strasznie #!$%@? argument. "Zezwólmy na aborcję na życzenie, bo kilka kobiet będzie bez niej smutnych .". Wydaje mi się, że prezentujesz w sumie najbardziej popularne podejście i najbardziej rakowe podejście do dyskusji, czyli argumentum ad misericordiam. Moim zdaniem powinno się ignorować Twoje podejście i wszystkie inne osoby z Twoim podejściem automatycznie wykluczać z dyskusji, ponieważ dodajecie swoje trzy grosze do tworzenia gówna w tej dyskusji, które już przyjęło rozmiary
@Tical25:
Ale co to ma wspólnego z tematem dyskusji? Ja nie mówię,że jest idealnie i pasuje mi aktualny stan rzeczy w Polsce, osobiście bym wiele rzeczy zmienił ( w tym parytety). Temat jest o ABORCJI, poza tym zobacz kto plusuje moje komentarze - w większości "różowepaski", więc jednak kobiety, których dotyczy aborcja są za, a jak na razie przeciwnicy to sami mężczyźni (przynajmniej w tym temacie).
@johny-kalesonny: Chcesz danych? Proszę bardzo:

94% of women who are raped experience post-truamatic stress disorder (PTSD) symptoms during the two weeks following the rape.

30% of women report PTSD symptoms 9 months after the rape.

33% of women who are raped contemplate suicide.
13% of women who are raped attempt suicide.

Approximately 70% of rape or sexual assault victims experience moderate to severe distress, a larger percentage than for any
Jakie, to smutne że kobietom sugeruję się żeby muszą chodzić na samoobronę, nosić zawsze gaz, etc.. Bo jeden zjeb z drugim nie potrafi trzymać swoich chorych zapędów. Może powinny chodzić całe zakryte, co by nie kusiły? IMO w debacie powinny brać przede wszystkim kobiety, bo ta sprawa jest mocno z nimi powiązana. Tutaj widzę wypowiedzi dwóch różowych, na których rzuciło się stado niebieskich. Gdyby sprawa dotknęła kogoś z bliskich, pewnie wyglądałoby to
@hatterka: Oceniam Twoje podejście do dyskusji, nie Twoją osobę (gdzie napisałem cokolwiek o Tobie?). Jeżeli tak mocno identyfikujesz się z tym co piszesz, to spróbuj pisać trochę lepiej. Przytoczę Twój post, jak nie pamiętasz:

Imo każdy facet, który jest za tym, by kobiety rodziły dzieci z gwałtu powinien zostać zgwałcony przez jakiegoś spoconego oblecha i 9 miesięcy nosić tatuaż z jego twarzą na czole. Może to by przemówiło do wyobraźni.


To
@hatterka: W życiu nie powiedziałbym taką rzecz prosto w twarz (a przynajmniej mam taką nadzieję). Przydałaby się jakaś edukacja co do sytuacji zgwałconych kobiet, ale najwyraźniej to wciąż wiedza tajemna. Smutne, że niektóre kobiety w Sejmie nie mają empatii, nawet nie pomyślą.( ͡° ʖ̯ ͡°)
Temat jest o ABORCJI,


@Fight4Life: temat jest o PRAWIE, a wprowadzając prawo dające wolność tylko jednej płci dyskryminuje się drugą. Jeśli kobietom wolno decydować o swoim ciele, to czemu nie wolno tego robić mężczyznom?

A plusami się nie sugeruj, bo jak kiedyś napisałem, że istnienie poboru tylko dla mężczyzn jest niesprawiedliwe, to jakiś ,,różowypasek" napisał mi że jestem ,,tchórzem" i też została zaplusowana przez wiele innych ,,różowychpasków".
@hheroinMe: Jak pisałem, nie mam pojęcia czy to jest ok czy nie. Nikt w tych dyskusjach nie posługuje się racjonalnymi argumentami, tylko każdy daje upust emocjom, więc nie mogę powiedzieć, czy pro-choice w tym wypadku jest dobrym wyborem, czy nie. Intuicyjnie mogę Ci powiedzieć, że jeśli ciąża skłoni jakąś kobietę do samobójstwa, to ciężko mi w ogóle znaleźć argument przeciwko aborcji w tym wypadku. Ale nie mam żadnych konkretnych badań i
@Tical25: Dobrze, czyli nie jesteś za aborcją bo musisz płacić podatki i w razie wpadki alimenty. Mam rozumieć, że zmieniłbyś zdanie jeśli nie byłoby przymusu płacenia alimentów i podatków?
jeśli inne osoby, jako społeczeństwo, uważają, że mogą ograniczyć moją wolność tylko dlatego, że należę do danej płci, to ja jako część tego samego społeczeństwa nie pozwolę zaby zniesiono ograniczenia jednostronnie płci drugiej. Lepszy jest faszyzm od matriarchatu.

Albo wolność dla wszystkich, albo wcale.
@hatterka: Polecam najpierw zapoznanie się z tym, jakie konsekwencje psychiczne niesie za sobą aborcja. Fizyczne zresztą też. To zabieg, który dewastuje i pustoszy organizm i psychikę. Twoje spojrzenie na tę sprawę jest tendencyjne i prymitywne. Przejście ciąży i urodzenie dziecka rokuje dużo lepiej dla kobiety niż usunięcie ciąży. Wyjątkiem są tylko przypadki, w której ciąża zagraża życiu kobiety w sposób bezpośredni. Poczytaj sobie najpierw o tym, co przechodzą kobiety po aborcji
@hheroinMe
@kvvach mam nadzieje że domów i samochodów też nie zamykacie. Gwałciciele są, byli i będą- tak samo jak złodzieje, mordercy i państwo winno ich z całą surowością ściagać i karać (mam nadzieje że tutaj chociaż się zgodzicie) jednak kobieta może zmniejszyć ryzyko zaznania przykrych wspomnień.
@Im_CIA: @zarowka12: Chodzi tylko o porównanie, jakim piętnem dla kobiety jest przez 9 miesięcy jest bycie inkubatorem. Za każdym razem patrząc na brzuch jedyne co widzisz to to, co się stało, a gwałt i bez tego jest przeżyciem traumatycznym. Terapie kobiet zgwałconych trwają całe lata, a mało która potrafi się po tym pozbierać. Codzienne przypominanie, że masz w sobie owoc gwałtu ma działanie terapeutyczne, co?
Ciężko to wytłumaczyć niektórym niebieskim,
@johny-kalesonny: Rozumiem Cię, podoba mi się Twoje zdrowe podejście do sprawy. Tak jak pisałem nie można wrzucać każdej sprawy do jednego worka, każda sprawa powinna być oceniana indywidualnie i prawo powinno dawać możliwość wyboru.
@ImInLoveWithTheCoco: Ja to rozumiem, tylko to zwyczajnie mocno smutne jest. Przede wszystkim za takie okazy powinno się wziąć państwo, a nie drobniutka 50kg kobieta, która jest w tym wypadku ofiarą.
@hatterka: czyli dziecko porównujemy do swego rodzaju skazy po gwałcie?

Jak dla mnie sprawa jest jasna, cała debata powinna opierać się na tym czy płód w danym momencie jest istotą ludzką, czy nie, a wszelkie argumenty typu trauma po gwałcie, lub ,,mój brzuch,moja sprawa, to ja będę musiała rodzić'' nie mają sensu,ponieważ mimo wszystko,mimo traumy kobiety, której nie jestem sobie pewnie nawet w stanie wyobrazić, każdy (chociaż na pewno z ciężkim