Wpis z mikrobloga

@walentynkowa: Plemnik/komórka jajowa to gamety, zapłodniona komórka to zarodek, a zarodek to, cytując wiki:

Zarodek lub z greckiego embrion – osobnik roślinny lub zwierzęcy (także ludzki) we wczesnym etapie rozwoju zwanym okresem zarodkowym.


To definitywnie jest "człowiek", to znaczy homo sapiens, i nie znam ani jednego poważnego lekarza/biologa, który by zaprzeczył. Jedynie ludzie się kłócą o to, czy to jest "osoba" - a więc poniekąd o to, czy kobiety mają prawo
@Fight4Life: Możesz rozwinąć? :) Nasze organizmy (czyli my) nie powstają w magiczny sposób. Nic mi też nie wiadomo na temat jakichś rzeczy, jak dusza ludzka, więc wszystko czym jest człowiek to przecież ciało. Skoro ciało powstaje w momencie zapłodnienia (tak jak prawie każdy inny organizm płciowy na tym łez padole), to gdzie jest racjonalność w podważaniu takich faktów? Jaki sens jest wyszukiwanie wysublimowanych definicji człowieczeństwa, które nie mają żadnego sensu i
@walentynkowa: to, że dziecko nie jest w stanie żyć poza organizmem matki nie odbiera mu prawa do człowieczeństwa. Tak samo jak osobę utrzymującą życie tylko dzięki respiratorowi, nazwie dalej człowiekiem, a nie respiratorem.

,,więc jeśli stwierdzi, że nie daje rady'' - tak jak napisałem z ogromnym współczuciem i uszanowaniem tragedii kobiety, życie ludzkie nie składa się z samych prostych wyborów i w tym momencie każdy postawi życie dziecka nad tragedią kobiety.
@johny-kalesonny: > To definitywnie jest "człowiek", to znaczy homo sapiens, i nie znam ani jednego poważnego lekarza/biologa, który by zaprzeczył. Jedynie ludzie się kłócą o to, czy to jest "osoba" - a więc poniekąd o to, czy kobiety mają prawo "anulować" taki zarodek.

Nie znasz żadnego poważnego lekarza/biologa, który temu zaprzeczy, a ja nie znam żadnego, który to potwierdzi :)
Do tego z Twojej wypowiedzi wynika, że lekarze i biolodzy to
A dlaczego gwałciciel to od razu spocony oblech? Nie można być tak uprzedzonym.


@malodobry: Stowarzyszenie Gwałcicieli Polskich organizuje marsz w obronie dobrego imienia gwałcicieli, marsz ma na celu uświadomienie społeczeństwu roli, obronę i poprawę wizerunku gwałcicieli.
Kazdy ma swoje sumienie


@kankanet: Może i tak, ale morderstwo jest karalne przez prawo zawsze, mimo że według sumienia niektórych morderstwo nie jest niczym złym. To że komuś wydaje się inaczej nic nie znaczy wobec prawa.

To ze ty uwazasz inaczej, nie znaczy, ze masz prawo decydowac za innych i mowic im jak zyc

To że uważam że nie wolno przyzwalać na morderstwo bezbronnego w oczach prawa to nie jest moje
@Adel87: czyli co gwałciciel de facto zabijają dziecko już podczas jego poczęcia? A jak jednak kobieta zdecyduje się urodzić to co dziecko zmartwychwstanie ? Kobieta nie ma obowiązku dziecka przyjmować, otaczać opiekę itd. ale nie ma też prawa pozbawiać go życia. Najlepiej jakby zarówno opieka nad matką i zapewnienie jej w pełni komfortowych warunków (psycholog,odpowiednie warunki itp.), a potem życie dziecka zostało opłacone ze zlicytowanego majątku gwałciciela
Imo każdy facet, który jest za tym, by kobiety rodziły dzieci z gwałtu


@hatterka: A kobieta? Czemu tylko faceci?
Może wszyscy powinni profilaktycznie zostać zgwałceni, żeby wiedzieli jak to jest? A i zakażmy własnego zdania zarazem.

Twój wpis jest przepełniony pretensją i nomen omen jest pretensjonalny, co nie znaczy, że się z nim nie zgadzam.
Pozwólmy ludziom mieć własne poglądy, zdanie. To jest wolność, tak samo jak wolnością jest nazwanie ich
Tak. Nikt by nie chciał takiej pamiątki


@walentynkowa: To nie pamiątka, tylko człowiek.

To nie tylko jej dziecko

Ale jednak dziecko...

Ale czemu ty tak bronisz tych dzieci z gwałtu? Sam nim jesteś?

Nie. Bronię bezbronnych dzieci których moim zdaniem nie powinno się zabijać. Masz dziwne skojarzenia.

Widać. ;P

Co widać? Chyba widzisz rzeczy które nie istnieją, a to nie jest dobry objaw.

A jakby to dotyczyło Twojej żony/mamy/siostry/córki? Też kazałbyś
To dobrze, że przeżył i udało się go uratować, ale to nic nie wnosi do tematu.


@Fight4Life: No trochę wnosi.
Więc jako jest ten graniczny według ciebie wiek, bo nie odpowiedziałeś jeszcze.

Spójrz w linku masz 5 tydzień, to jest według Ciebie człowiek tak jak Ty, ja albo inni ludzie Cie otaczający?

Najpierw odpowiedz na pytanie: w którym konkretnie momencie płód zaczyna być dzieckiem, a ja wtedy odpowiem ci na twoje
Bądźmy poważni.


@Fight4Life: Dopiero co się złośliwie przypierdzieliłeś mojego sformułowania, dostałeś ripostę, a teraz mówisz o powadze. Spróbuj stosować swoje rady najpierw do własnej osoby :). Przytoczony przeze mnie lekarz jest za aborcją, swoją drogą. Po prostu życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia, to jest fakt. Dyskusja jest o prawach zarodka.
Ja już swoje powiedziałem. Nie chce mi się powtarzać w kółko bo kilku betonów nie potrafi przeczytać poprzednich wpisów. Padła masa argumentów już ode mnie i innych zwolenników aborcji wcześniej. Darujcie sobie już żałosne wpływanie na emocje i powtarzanie się. Kończe dyskusję, już mi się nie chce, za dużo spamu. Dziękuję i pozdrawiam mądrzejszych.
Jest roznica miedzy zabiciem czlowieka, a miedzy zabortowaniem czlowieka

Nie ma, sorry, ale nie rozumiem dlaczego tworzysz osobna kategorię ludzi.
@kankanet:

ktroy isteniej pare tygodni, i jest zlepem komorek

A kiedy konkretnie przestaje być zlepkiem komórek? Poza tym dorosły człowiek to też tylko zlepek komórek - fizycznie przecież to prawda.

A poza tym, czemu takie dziecko ma miec prawo zyc, skoro powstawlo w wyniku czynu prawnie zakazanego?

Co ma to do
@dendrofag: Mam dwie znajome. Rozmawiałem kiedyś z nimi na ten temat. Jedna jest mocno wierząca, mówiła, że donosiłaby dziecko i później być może oddała je do adopcji, bo dziecko nie jest niczemu winne (rozumiem ją). Druga powiedziała, że chciałby jak najszybciej pozbyć się tego płodu, bo nie wytrzymałaby psychicznie (ją także rozumiem). Gdyby nie miała wyboru, wykonałaby taki zabieg w innym kraju lub skończyłoby się to bardziej tragicznie. W tym wypadku