Wpis z mikrobloga

@hatterka: zgadzam się, ogólnie powinna to być decyzja pozostawiona jedynie poszkodowanej kobiecie co do wyboru, a #!$%@? się innych w to i decydowanie za nią co ma zrobić z takim dzieckiem jest po prostu komiczne XD dać ludziom wybór, po prostu, to jest #!$%@? nie do pomyślenia taka możliwość przez niektórych
@Fight4Life: Ojojoj, faktycznie.
Zauważyłem, tylko ty chyba nie zauważasz że na wykopie świat się nie kończy, a pod takimi wpisami zbierają się głównie zwolennicy aborcji.
Ponadto to że w temacie udziela się kilka kobiet które są zwolennikami aborcji niczego nie zmienia, na zasadzie "jedz gówno, miliardy much nie może się mylić"
@Fight4Life:

dajecie takie kretyńskie absurdalne porównania

Jakie? Konkretnie poproszę.

Odpowiem ci, ale ty też mi odpowiedz na 2 pytania, bo się strasznie wykręcacie i nikt jeszcze mi na nie nie odpowiedział.
1) kiedy - konkretnie - płód staje się dzieckiem?
2) dlaczego chcecie zafundować zgwałconym kobietom podwójną traumę: jedną związaną z gwałtem, a drugą spowodowaną aborcją?

Proste pytania, zero odpowiedzi.
@dendrofag: 1) Gdy przeżyje poród 2) Pytanie oczywiście zmanipulowane wynika z niego ze jesteśmy odpowiedzialni za traumę po gwałcie i za wyimaginowaną przez środowiska katolickie ( miedzy innymi) traumę po aborcji, to jest juz szczyt żenady. Nie podwójną, tylko chce im dać możliwość złagodzenia traumy, którą mają po gwałcie. Kończę dyskusje, jesteś żałosnym manipulantem, z którym nie ma sensu dyskutować, pewnie dlatego nie mogłeś uzyskać odpowiedzi.
Gdy przeżyje poród


@Fight4Life: Czyli co - 5 minut przed porodem to nie człowiek, a 5 minut po porodzie to już człowiek? Chore i nielogiczne.

przez środowiska katolickie

ależ skąd? Badania naukowe które to potwierdzają - wszystko ze źródłami i literaturą: http://afterabortion.org/2011/abortion-risks-a-list-of-major-psychological-complications-related-to-abortion/

Nie podwójną, tylko chce im dać możliwość złagodzenia traumy, którą mają po gwałcie

Badania naukowe twierdzą coś wręcz przeciwnego, ale pewnie sami katole je przeprowadzali i je zmanipulowali lol
@Deputat: tacy ludzie jak Ty byli przeciwko transplantacji serca .. Ciemnogród, mamy taka technologie żeby eliminować niechciane choroby u dzieci itd itp. Co pilnować życzę Ci żebyś wpadl albo lepiej żeby twoje dziecko wpadło w wieku 16 lat bo będzie glupie, tak głupie jak każde dziecko w tym wieku. Już mam przed oczami Ciebie jak z wypiekami na twarzy klepiesz córkę po plecach mówiąc "Zuch dziewczyna " A później się z
@hatterka Czytam tę całą dyskusję i uważam, że każda ze stron ma trochę racji, jednak obawiam się, że to wszystko jest tylko teorią. Padało tutaj kilka razy "a co byś zrobił, gdyby..." - nie jest to wcale takie głupie jak się na pierwszy rzut oka wydaje: "bo ja sobie nie muszę nic wyobrażać", "mnie to nie dotyczy", "ja bym zrobił/a tak i tak". Tak naprawdę życie weryfikuje wszystkie nasze opinie na dany
@dendrofag:
Pomyśl troszkę, jeśli płód jest w pełni rozwinięty to nikt go nie będzie usuwał. Jak na moje to kobieta powinna mieć możliwość usunięcia powiedzmy do 20 tygodnii. Zarodek nie ma świadomości, nie wie że istnieje, żadna strata. Chcesz wiedzieć więcej poczytaj moje posty na początku tematu, bo serio nie chce mi się już. Kobieta jest po prostu bardziej wartościowa niż dziecko, które można zrobić w każdej chwili. Ty aż kipisz
Pomyśl troszkę, jeśli płód jest w pełni rozwinięty to nikt go nie będzie usuwał


@Fight4Life: Skąd ta pewność?

Jak na moje to kobieta powinna mieć możliwość usunięcia powiedzmy do 20 tygodnii.

Czyli jeszcze raz: 19 tygodni i 6 dni = zlepek komórek, ale już o północy 19 tygodnia z 6/7 dni - abrakadabra i mamy człowieka? Dobre, dobre.

Zarodek nie ma świadomości, nie wie że istnieje, żadna strata

Są ludzie w
jeśli ta ustawa przejdzie, to będzie dobre preludium do utworzenia państwa wyznaniowego


@UndaMarina: Takiego jak na przykład Wielka Brytania? Nie widzę przeszkód.

Więzienie za jedzenie kiełbasy w piątek?

Wiesz, ja bym za tym nie głosował, ale jeśli większość się za tym opowie, to .... Sama rozumiesz ;)

Niczym się nie różnicie od islamistów.

Myślę jednak że trochę się różnimy.
@dendrofag: Przypisujesz mi jakieś bzdury, o których nawet nie wspomniałem. Naucz się prowadzić dyskusję bo pisanie z Tobą jest strasznie męczące, serio.
Kładziesz się spać świadomie, a zresztą nawet nie chce mi się bawić w przegadywanie się.
Ciało kobiety należy wyłącznie do niej i powinna móc robić to na co ma z nim ochotę, a to że kilku gburów ma z tym problem to akurat nic nie znaczy. Ludzie Twojego pokroju
chcecie zafundować zgwałconym kobietom podwójną traumę: jedną związaną z gwałtem, a drugą spowodowaną aborcją?

@dendrofag: Zafundować? Ktoś chce kazać kobietom usuwać ciąże? Obrzydliwa retoryka.
Najpierw kobieta wbrew swojej woli "uprawia seks", potem wbrew swojej woli zachodzi w ciążę, a następnie - również wbrew swojej woli - jest w ciąży przez 9 miesięcy i rodzi niechciane dziecko. O to chodzi? O kolejny sposób na poniżenie kobiet i zmuszenie ich do czegoś, czego
Przypisujesz mi jakieś bzdury, o których nawet nie wspomniałem. Naucz się prowadzić dyskusję bo pisanie z Tobą jest strasznie męczące, serio.


@Fight4Life: No i vice versa

Kładziesz się spać świadomie, a zresztą nawet nie chce mi się bawić w przegadywanie się.

Ale podczas snu jesteś nieświadomy, tak jak płód. Próbuj dalej.

Ciało kobiety należy wyłącznie do niej

Ale nie jest panią życia i śmierci innych ludzi, wliczając w to dziecko w
@dendrofag: @dendrofag: jak by Ci to powiedzieć ja cie nie obrażam czy coś. Ale jak ty #!$%@? to aż witki leco. Chcesz wpieprzac wątki religijne w ten temat to najpierw poczytaj skąd twoja wiara się wywodzi I skąd #!$%@? większość pogladow.. To raz..
Dwa #!$%@? ze kobieta ma załamanie psychiczne (w skrócie) po aborcji.. A ty myślisz że dlaczego bo tacy ludzie jak Ty potrafia tylko z nich drwic i
Obrzydliwa retoryka.


@ju_q: Oho, zaczyna się.

Najpierw kobieta wbrew swojej woli "uprawia seks", potem wbrew swojej woli zachodzi w ciążę, a następnie - również wbrew swojej woli - jest w ciąży przez 9 miesięcy i rodzi niechciane dziecko. O to chodzi? O kolejny sposób na poniżenie kobiet i zmuszenie ich do czegoś, czego nie chcą?

Każdy człowiek ma prawo żyć, nawet taki który został poczęty niezgodnie z wolą matki.

Dlaczego chcesz
jak by Ci to powiedzieć ja cie nie obrażam czy coś. Ale jak ty #!$%@? to aż witki leco.


@nollo: To nie czytaj i #czarnolisto jaki problem? Elo

Chcesz wpieprzac wątki religijne w ten temat

W którym konkretnie miejscu? Bo chyba coś zmyślasz.

to najpierw poczytaj skąd twoja wiara się wywodzi I skąd #!$%@? większość pogladow.. To raz..

Czytałem i co dalej?

A ty myślisz że dlaczego bo tacy ludzie jak
Każdy człowiek ma prawo żyć, nawet taki który został poczęty niezgodnie z wolą matki.

@dendrofag: Czyli: tak, chodzi o poniżenie kobiet. Okej. Nieźle.

Akurat to jest wina gwałciciela. Podczas gwałtu rozpoczął życie nowy człowiek. Ludzi nie wolno mordować. Czego nie rozumiesz?

Nie, nie. Gwałciciel nie zmusza mnie do ciąży i rodzenia. Ty chcesz mnie zmusić.
I owszem. Ludzi nie wolno mordować. Wolno usuwać ciąże z gwałtów. Czego Ty nie rozumiesz?

Ależ
Czyli: tak, chodzi o poniżenie kobiet. Okej. Nieźle.


@ju_q: Nie. Chodzi o życie dziecka.

Gwałciciel nie zmusza mnie do ciąży i rodzenia

Chyba trochę jednak zmusza do ciąży bo inaczej dlaczego nazywasz ją "niechcianą"? Ale faktycznie, nie zmusza cię do rodzenia.

Wolno usuwać ciąże z gwałtów. Czego Ty nie rozumiesz?

Bo te twoje "usunięcie ciąży" to zwyczajne morderstwo. Czego ty nie rozumiesz?

No, tak, wszystko się zgadza. Jeśli bardzo chcesz, to
Chodzi o życie dziecka.

@dendrofag: Co jest równoznaczne z upokorzeniem kobiety. Dlaczego "troszczysz się" wyłącznie o życie dziecka, a nie życie kobiety? Kobieta jest dla Ciebie zupełnie nieważna? To taki "nikt", kto nie może się w ogóle odezwać, bo Ty o wszystkim decydujesz i każesz jej się dostosować?

Bo te twoje "usunięcie ciąży" to zwyczajne morderstwo.

Nie.
"To" usunięcie ciąży. Nie "te".

To samo z zabiciem dziecka w swoim łonie. Wolno
@hatterka: Imo każda kobieta popełniająca aborcje powinna mieć koło łóżka postawioną taką mini trumienkę z rozdrobnionymi zwłokami swojego niedoszłego dziecka.
A w sumie po co wymyślać. Do więzienia na dożywocie i tyle (dlatego nie kara śmierci bo jest domniemanie nieplanowania ciąży). :)
@dendrofag: Przykro mi wyrywać cię z błogiej nieświadomości, ale mam poglądy prawicowe, i jestem za aborcją na pewnych zasadach:
- aborcja na życzenie do ~12 tygodnia
- powyżej tego okresu jeżeli choroba lub defekt płodu uniemożliwia mu przeżycie (kwestia dyskusyjna) lub może spowodować śmierć matki
Dlaczego Wy wszyscy sądzicie, że życie jest takie cudowne? Otóż nie jest, zatem dajmy po prostu niektórym nie żyć...