Wpis z mikrobloga

  • 174
@ImInLoveWithTheCoco imo komórka jajowa z plemnikiem jest mniej warta niż żyjąca trochę lat kobieta. No ale jak popełni samobójstwo po czymś takim to żadne nie przeżyje, a właśnie taki finał ma większość takich sytuacji.
To nie jest brak wrażliwości na życie poczęte, tylko świadomość tego, jakie są skutki zmuszania kogokolwiek do rodzenia. Nie zmusisz i tyle, chyba że zrobią specjalne ośrodki, w których te ludzkie inkubatory będą zamykane i przywiązywane do łóżka, a to kolejny krok takich działań.
Tak to są 4 opcje:
- aborcja w klinice zagranicznej i życie jako morderca i przestępca
- aborcja w domu tabletkami z internetu - często śmierć
- aborcja w podziemiu aborcyjnym u Tomka który dwa lata studiował
  • Odpowiedz
@Fight4Life nie wyznaje moralności sytuacyjnej a z drugiej strony nie jestem panem sumienia kobiety więc najprawdopodbniej zrobiłaby co chciała (przy czym nie mógłbym być z kobietą u której światopogląd tak skrajnie różni się od mojego). Gdy jednak mi oddała decyzje w tej sprawie zaproponowałbym by urodziła a potem oddała do domu dziecka.
  • Odpowiedz
  • 12
@riccae ale jesli ta ustawa przejdzie, to jak pójdziesz do lekarza w Polsce to mają dowód na to, że ciąża była. Byłoby to traktowane jak morderstwo na polskim obywatelu za granicą czy nie?
  • Odpowiedz
@hatterka kodeks karny Art. 111. § 1. Warunkiem odpowiedzialności za czyn popełniony za granicą jest uznanie takiego czynu za przestępstwo również przez ustawę obowiązującą w miejscu jego popełnienia.
  • Odpowiedz
  • 34
@ImInLoveWithTheCoco

Gdy jednak mi oddała decyzje w tej sprawie zaproponowałbym by urodziła a potem oddała do domu dziecka.

I o to chodzi, że żadna kobieta nikomu nie odda możliwości podjęcia decyzji o sobie i swoim ciele. O pietnie życia z dzieckiem z gwałtu w brzuchu.
  • Odpowiedz
@hatterka przeczytaj sobie świadectwa kobiet które usuneły ciąże z gwałtu i jaką traume ilu nich do dziś to wywołuje. Potem zamiast po sznur idź się zapisz na judo to nikt Cię nie zgwałci.
  • Odpowiedz