Wpis z mikrobloga

#programowanie #webdev #angular #html #canvas
Mirki tworzę aplikację webową z planem lekcji. Plan mam już w bazie danych i chcę to "narysować" z możliwością edycji. Myślałem żeby użyć do tego tabeli, ale mój program daje możliwość wstawiania zajęć (np. basen) o różnych godzinach nie tylko wtedy gdy są lekcje. Tabela (raczej) odpada z powodu takiego, że mogę mieć nakładające się zajęcia na planie. Kumpel podpowiedział mi żebym użył canvas. To jest dobra droga? Czy może macie jakieś inne pomysły. Chcę żeby to wyglądało podobnie do Google Kalendarz (patrz niżej)
Patres - #programowanie #webdev #angular #html #canvas
Mirki tworzę aplikację webową...

źródło: comment_m82eWfWzboYE6659dM9t6C6V5RO9Vf7C.jpg

Pobierz
  • 6
lbo lepiej po kliknięciu w komórkę


@ManamanaTuriruriru: Tylko właśnie tutaj nie sprawdzą się komórki i tabele bo użytkownik może wstawić coś do planu niekoniecznie w bloku lekcyjnym (np. zajęcia na basenie odbywają się w innych godzinach niż trwają lekcje).
@Patres aaa czyli nie wyświetlasz całego dnia, tylko plan zajęć ;)
Pewnie używasz bootstrap albo innego frameworka GUI, więc użyj klas i zrób to w kolumnach i wierszach (bez tabeli) w jakiś blokach i po prostu zajęcia dodatkowe dodawaj w blokach do tego co już masz ;) czy to po czasie czy w trakcie trwania
@ManamanaTuriruriru: Dziękuję kolego, ale z webowego front backu znam tylko podstawy i nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc:

zrób to w kolumnach i wierszach (bez tabeli)


W jaki sposób mogę stworzyć kolumny i wiersze bez tabeli? Chodzi o canvans? Mógłbyś mi podrzucić jakiegoś linka lub chociaż co wpisać w google, bo tak średnio rozumiem.
@Patres: Tak, jak @ManamanaTuriruriru napisał, użyj bootstrapa i działaj na siatce. Tzn. grid system, masz podział elementu na 12 części i różne klasy, odpowiadające różnej rozdzielczości ekranu. np.

123
4

- stworzy 3 kolumny obok siebie i czwartą pod spodem (4+4+4=12, kolejna czwóka się nie mieści, więc przechodzi do następnej linii).