Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #programowanie #python #pracait

Mirasy,

pracuję w korpo podatkowym, mój profil wyksztalcenia: prawniczy; od 3 miesięcy uczę się pythona po godzinach.

Pytanie moje brzmi, czy warto waszym zdaniem rekrutować się na politechnikę na studia informatyczne zaoczne; czy lepiej jednak szukać jakiś opensource'owych projektów w Internecie i w taki sposób szukać doświadczenia.

Nie wykluczam po prostu przebranżowienia się za kilka lat.

Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie wasze przemyślenia i sugestie.
  • 17
@MachiavelliTan: Nie wiem, czy na początek nauki dobrym pomysłem jest analizowanie czy kontrybucja do open-sourceowych projektów. Prędzej wymyśl jakiś własny (tylko nie, #!$%@?, 'sklep internetowy' czy system rezerwacji pola namiotowego), najlepiej taki, który realnie ułatwi Ci życie (lub jeszcze lepiej - pracę). I zacznij dłubać, tylko przyłóż się do tego, staraj się pracować 'zgodnie ze sztuką'. tj. VCS, poprawny styl kodowania, odpowiednie narzędzia, itp.
@w__w miało to się do tego że chce się przebranzowic, akurat w tym przypadku nie widzę nic złego podanie swojego wykształcenia
@RobotKuchenny9000: Dzięki za odpowiedź:) Z tego, co wiem, nie ma takich rzeczy w Polsce, a na studia zagranicą mnie nie stać.

Popraw mnie, jeśli się mylę: gros rzeczy mogę znaleźć w Internecie, włącznie z możliwością uzyskania konstruktywnej krytyki swoich projektów. Wydaje mi się zatem, że chyba na razie pozostaje mi droga bez studiów.