Wpis z mikrobloga

Ej mirki, mam takiego super klienta na allegro:

Kupił ogrzewacz wody, gdzie jest opisane jak BYK, że zasila go 400V

Po otrzymaniu paczki napisał, że BUBEL nie działa

>Aa Pani go może pod gniazdko 230V podłączała? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak Szczescia_Sczypta, bynajmniej taka jest Polska Norma

ogrzewacz podłączał hydraulik i elektryk [wykwalifikowany] ( ͡° ͜ʖ ͡°)

>Klient poinformowany, że kupił ogrzewacz na "siłę", a został podłączony do sieci 230V, co mogło prowadzić do uszkodzenia ogrzewacza i niestety zwrotu nie przyjmiemy. Co innego gdyby tego nie podłączali do sieci.

Hurrr Durr oszukujo, nie było napisane, że aby sprzęt działał poprawnie należałoby korzystać z sieci trójfazowej \

#!$%@?.exe co za baba xD

pierwsze oskarżenia o podstępną sprzedaż i wyłudzanie

zaproponowałem, żeby zgłosiła się do serwisu, to może jej to przerobią na 230V

postanowiła odesłać paczkę do nas, mimo deklaracji z naszej strony, że nie odbierzemy paczki

paczki nie odebrałem

piszo, że nasyłają policje, allegro, uokik, kontrole skarbowe, policje skarbowe i krzyżowe, naloty dywanowe i żandarmów xDD


No #!$%@? powiedzcie, co zrobić z takimi ludźmi? #!$%@? janusze myślą, że bezkarnie mogą użyć i zepsuć produkt, a następnie zwrócić go pod byle jakim pretekstem bez żadnych konsekwencji?
Ja wiem, że zaraz ktoś napisze, że robisz gównoburze za 200zł, a mogłeś przyjąć towar i mieć spokój.

Czy któryś Mirek orientuje się, jak to dokładnie wygląda w kwestii prawnej w takiej sytuacji?

#allegro #gownoburza
  • 70
@Szczescia_Sczypta: Odpisz Sebie, że on nie jest stroną sporu, więc jego deklaracje nie są dla Ciebie prawnie wiążące.
A jeśli uważa, że ma prawo reprezentować matkę -- to poproś go o przedstawienie pełnomocnictwa.
A matce zasugeruj, żeby z roszczeniami udała się do tego Kwalifikowanego Elektryka, skoro on uszkodził podczas instalacji -- niech on jej zapłaci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Waclaw-Kabel:
Ale Pani Głupiomondra nie postanowiła odstąpić od umowy, tylko reklamować towar. I już się przyznała, że go uszkodziła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A poza tym:

Co ważne, konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i jej funkcjonowania. Oznacza to, że sprawdzenie właściwości produktu może odbywać się tak jak w sklepie stacjonarnym (czyli
@Wychwalany: mogą zwrócić, ale nie beż żadnych konsekwencji.

konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.Podobnie jak w przypadku zwykłego zarządu – przekroczenie powyższych granic nie powoduje, że odstąpienie od umowy jest nieskuteczne.
@Szczescia_Sczypta: nie wiem. żeby tak zrobić, należałoby to zrobić w trybie gwarancji - z tego co widzę, ta się nie odbyła. jeśli jest ona przewidziana, należałoby dalej iść jej trybem - i tutaj jest już różnie, ale zwykle praktyka jest taka, że wstępną diagnostykę i wycenę robi się za free i informuje klienta, a on podejmuje decyzję, czy będzie płacił, czy chce sprzęt z powrotem.
@Szczescia_Sczypta: to ja też miałem akcje, dla typa szkło zamontowałem w obudowie komputera, takie okienko. On za 3dni pisze, ze oczernia mnie wszędzie, że moje usługi do dupy, policję wezwie itd. Ja sie pytam gościa, że o co chodzi wgl, co sie stało? A typ do mnie, że mył szybkę szczotką i porysowała się. A w telefonie jak mył to sie nie rysowała. Ja myśle, kurde ale imba myć szkło szczotkami.
Może po prostu ostrzegaj ludzi kupujących taki towar, że działa tylko przy 400V? Wtedy nie będą mieli żadnych podstaw do marudzenia.


@janeeyrie: serio? dupe też im podcierać? ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na prawdę zawsze staram się, aby ludzie nie mieli problemów z zakupami, stąd wszystko czytelnie opisuje, a nie małymi literkami, żeby cokolwiek ukryć. Zresztą jeżeli niemal 100 osób kupiło taki ogrzewacz i działa poprawnie, a 1
GRÓŹB I OSKARŻEŃ CIĄG DALSZY KLIENT GROZI, STRASZY, TOWAR OTRZYMAŁ ZGODNY Z TREŚCIĄ AUKCJI, >ALE MA PRETENSJE ŻE INNY NIŻ CHCIAŁ.. NO CÓŻ MOŻNA KUPIĆ PUZZLE I WYSTAWIĆ NEGATYWA ZA TO ŻE >NIE JEST TO LATAJĄCY TALERZ.. PIENIACZ I AWANTURNIK PRZESTRZEGAM!

[Odpowiedź z : 03 gru 2012, 00:16 ] Za to, że kupiłem telefony i je odesłałem bo były nie fer i wydałem komentarz na ten >temat, to Pan wystawia mi z
Łapać dziadów za dupę! Od Ciebie różne instytucje typu ZUS czy skarbówka żąda miliona kwitków,zapłaty w terminie tego tamtego,a babie się wydaje,że wszystko jej się należy.To Ty jesteś wygraną stroną,a jak babsko będzie chciało to nawet do sądu się przejdź.Nie dość,że wygrasz to jeszcze jak jej przypieprzą koszty sądowe to może na drugi raz Grażyna się zastanowi
@taktoto: Od sprzedawcy oczekuję więcej profesjonalizmu niż od klienta. Grzałki nie da się uszkodzić podłączając ją do niższego napięcia, więc towar jest prawdopodobnie sprawny, co najwyżej może mieć rysy powstałe przy montażu.
Ale najłatwiej spławić klienta.
Dwa dni temu zwracałem kupiony 1,5 roku temu w MM mikser, w którym wyrobiła się plastikowa część. Bez żadnego problemu zwrot przyjęto. Ciekawe czy jakiś janusz z Allegro przyjąłby zwrot po takim czasie.
@Szczescia_Sczypta: Nie jestem ekspertem, ale na grupach e-commerce zawsze piszą, że musisz przyjąć zwrot. Po prostu musisz, jeśli zamawiała przez internet. Inna sprawa, że jeśli faktycznie uszkodzony ten przedmiot, to nie musisz zwracać pełnej kwoty.

@zetisdead:
<więc towar jest prawdopodobnie sprawny

Jeżeli był użyty przekraczając granice zwykłego zarządu mogę domniemać, że został uszkodzony.
Czekam na odzew allegro, ale jeśli się nie wyjaśni to odbiorę towar, odeślę na serwis i poczekam na ekspertyzę.

Na razie dzwonił syn/ mąż, że waży 114 kg i ma znajomych w allegro, policji, urzędzie skarbowym, oukik i przyjedzie do firmy xd
@Szczescia_Sczypta w mojej branży jest masa głupich przepisów. Handluje nowymi samochodami. Dasz wiarę, że jeśli podpiszę umowę sprzedaży poza firmą, klient ma pełne prawo zwrócić zarejestrowany samochód w ciągu 30 dni od daty sprzedaży i otrzymać zwrot 100% kasy? Masakra. Kiedyś szliśmy ludziom na rękę, podjezdzalo się do ludzi. Wiadomo, każdy w niedoczasie, wszystkich czas goni, to się jeździło... a teraz? Nie ma bata...
@Szczescia_Sczypta: człowieku, jej to nie działało bo nie było odpowiedniego napięcia. To tak jak z wyładowanym aku w samochodzie. Ma prawo to oddać w określonym terminie i jak #!$%@? to możesz oddać mniej pieniędzy.
W serwisie poradzili typowe na allegro #!$%@? dla klienta i spokój. Babka poszczeka i kupi nowe gdzie indziej, chociaż nic nie popsuła. Hehe wiadomo, #grazynaprawa. Nic bym u ciebie nie kupił.
@Szczescia_Sczypta: ja z kolei mialem raczej do czynienia z januszami biznesu sprzedającymi buble na allegro:
1. Kupiłem kartę SD, po pol roku przestała działać, pisze do producenta, okazało się ze sklep z 20 tys pozytywnych opinii sprzedawał podróbki z chin xD
2. kupiłem myszkę za 20zł, przysyla- nie działa. Miałem wysłać razem z paragonami i oryginalnym pudełkiem do ich serwisu na jakimś #!$%@?, wtedy oni MOŻE uznają wadę i wymienią/naprawią- #!$%@?
Nic bym Ci nie sprzedał Januszku ;)


@Szczescia_Sczypta: jakbym kliknął na allegro, to byś mi sprzedał.

No i co że wtyka, jak to nic nie zrobiło. Podłączy 400V, to będzie działało. Nie podłączy, bo zwróci, to sprzedasz bez problemu.
Ty będziesz teraz przeciągał termin, żeby jej minęło 14 dni na zwrot i tyle. Babka trochę narwana, bo pewnie nie kupuje często, narawany synek się nie zna a chce pomóc - to
@wertyn: Spoko. Nie gorączkuj się, nic przeciągać nie muszę, bo nawet nie o to mi chodzi, żeby komuś napsuć nerwów. jutro pewnie allegro coś odpiszę i przedstawię klientce sprawę, tak jak napisałem, nie mogę polegać na tym, że może uszkodziło, może nie uszkodziło. Odbiorę od niej paczkę, wyślę na serwis, serwis stwierdzi to czy siamto i babce odeśle pieniądze.
@Szczescia_Sczypta: Babka trochę pyskuje (bo wie co ma robić) - trzeba było od razu pisać, że niech odeśle, bo kupiła nie to co potrzebuje, zobaczysz czy działa i oddasz np. 85%, bo musisz taniej sprzedać teraz. I od razu sprzedać ten na 230 ( ͜͡ʖ ͡€) Ty hurr zepsuła, a to nawet nie zadziała przy mniejszym napięciu. I o tym, że wyślesz do serwisu żeby naprawili na