Wpis z mikrobloga

Ej mirki, mam takiego super klienta na allegro:

Kupił ogrzewacz wody, gdzie jest opisane jak BYK, że zasila go 400V

Po otrzymaniu paczki napisał, że BUBEL nie działa

>Aa Pani go może pod gniazdko 230V podłączała? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak Szczescia_Sczypta, bynajmniej taka jest Polska Norma

ogrzewacz podłączał hydraulik i elektryk [wykwalifikowany] ( ͡° ͜ʖ ͡°)

>Klient poinformowany, że kupił ogrzewacz na "siłę", a został podłączony do sieci 230V, co mogło prowadzić do uszkodzenia ogrzewacza i niestety zwrotu nie przyjmiemy. Co innego gdyby tego nie podłączali do sieci.

Hurrr Durr oszukujo, nie było napisane, że aby sprzęt działał poprawnie należałoby korzystać z sieci trójfazowej \

#!$%@?.exe co za baba xD

pierwsze oskarżenia o podstępną sprzedaż i wyłudzanie

zaproponowałem, żeby zgłosiła się do serwisu, to może jej to przerobią na 230V

postanowiła odesłać paczkę do nas, mimo deklaracji z naszej strony, że nie odbierzemy paczki

paczki nie odebrałem

piszo, że nasyłają policje, allegro, uokik, kontrole skarbowe, policje skarbowe i krzyżowe, naloty dywanowe i żandarmów xDD


No #!$%@? powiedzcie, co zrobić z takimi ludźmi? #!$%@? janusze myślą, że bezkarnie mogą użyć i zepsuć produkt, a następnie zwrócić go pod byle jakim pretekstem bez żadnych konsekwencji?
Ja wiem, że zaraz ktoś napisze, że robisz gównoburze za 200zł, a mogłeś przyjąć towar i mieć spokój.

Czy któryś Mirek orientuje się, jak to dokładnie wygląda w kwestii prawnej w takiej sytuacji?

#allegro #gownoburza
  • 70
@Szczescia_Sczypta: Odpisz Sebie, że on nie jest stroną sporu, więc jego deklaracje nie są dla Ciebie prawnie wiążące.
A jeśli uważa, że ma prawo reprezentować matkę -- to poproś go o przedstawienie pełnomocnictwa.
A matce zasugeruj, żeby z roszczeniami udała się do tego Kwalifikowanego Elektryka, skoro on uszkodził podczas instalacji -- niech on jej zapłaci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Waclaw-Kabel:
Ale Pani Głupiomondra nie postanowiła odstąpić od umowy, tylko reklamować towar. I już się przyznała, że go uszkodziła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A poza tym:

Co ważne, konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i jej funkcjonowania. Oznacza to, że sprawdzenie właściwości produktu może odbywać się tak jak w sklepie stacjonarnym (czyli
@Wychwalany: mogą zwrócić, ale nie beż żadnych konsekwencji.

konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.Podobnie jak w przypadku zwykłego zarządu – przekroczenie powyższych granic nie powoduje, że odstąpienie od umowy jest nieskuteczne.
@Szczescia_Sczypta: nie wiem. żeby tak zrobić, należałoby to zrobić w trybie gwarancji - z tego co widzę, ta się nie odbyła. jeśli jest ona przewidziana, należałoby dalej iść jej trybem - i tutaj jest już różnie, ale zwykle praktyka jest taka, że wstępną diagnostykę i wycenę robi się za free i informuje klienta, a on podejmuje decyzję, czy będzie płacił, czy chce sprzęt z powrotem.
@Szczescia_Sczypta: to ja też miałem akcje, dla typa szkło zamontowałem w obudowie komputera, takie okienko. On za 3dni pisze, ze oczernia mnie wszędzie, że moje usługi do dupy, policję wezwie itd. Ja sie pytam gościa, że o co chodzi wgl, co sie stało? A typ do mnie, że mył szybkę szczotką i porysowała się. A w telefonie jak mył to sie nie rysowała. Ja myśle, kurde ale imba myć szkło szczotkami.