Wpis z mikrobloga

Wszyscy psioczą na Apple za niewiadomo co. Ceny top smartphonów są praktycznie takie same, jak flagowce Samsunga czy innych Huawei.

Usunęli gniazdo minijack, które, jako wejście analogowe było strasznie nieprzystające naszym czasom.

Poszli w kierunku bezprzewodowych słuchawek, które nie oszukujmy się - będą przyszłością słuchania muzyki.
Jedyna różnica jest taka, że to właśnie Apple ma odwagę przeprowadzać takie zmiany od zawsze, a inne firmy za tym podążają. Bardzo się zdziwię, jeżeli telefony innych firm bedą za dwa lata posiadały wejście na minijack.
#apple #polakicebulaki #technologia
  • 237
Jedyna różnica jest taka, że to właśnie Apple ma odwagę przeprowadzać takie zmiany od zawsze, a inne firmy za tym podążają.


@sirdigital: No właśnie, ludzie mają to do siebie, że nie lubią zmian, boją się ich, mają opory przed uczeniem i przyswajaniem nowego. I widzimy to na różnych płaszczyznach, np.: wprowadzają w szkole dziennik elektroniczny - nauczyciele kręcą nosem, że znowu udziwnienia, wprowadzają w firmie nową aplikację CRM, pracownicy marudzą, że
@AvantaR: sam projekt tego typu rozwiązania (słuchawki + ładowarka o owalnym kształcie) i niemal natychmiastowa odpowiedź na wypuszczenie takich słuchawek przez Samsunga świadczą o tym, co wiele osób zauważa od śmierci Steve'a - Apple nie wyznacza juz trendów, ale na nie reaguje. To duża zmiana w polityce firmy. Dodatkowym wyznacznikiem tego, że dzieje się coś dziwnego (jak na nich) z tą firmą jest fakt, że za Jobsa nigdy nie było żadnych
@coo84: jak bierzemy Opla za przykład to możemy dyskutować długo bo z własnego doświadczenia wiem, że w vectre c mam dobre nagłośnienie i na płycie jest genialnie, na jacku jest dobrze i na bluetooth jest tylko ok. Słychać różnice zdecydowanie, dźwięk jest płaski i można dostrzec szumy
@sirdigital Ja myślę że z czasem odejdzie się od gniazd typu Jack na rzecz nowszej technologii aczkolwiek całkowite pozbycie Cię kabla to zdecydowane cofanie się, w tej edycji usuwamy w następnej reklamujemy że ma gniazdo mini Jack !!!1!!1!
Usunęli gniazdo minijack, które, jako wejście analogowe było strasznie nieprzystające naszym czasom.


@sirdigital: Dobrze się najadłeś tą Apple'owską papką, fundowaną przez ich dział Marektingu?
Pozbyli się wejścia analogowego, bo kilku panów(przed nimi) stwierdziło, że przetwarzaniem audio zajmie się zewnętrzny układ, bo produkcja wyjdzie taniej i od tej chwili nic nam do tego czy to się będzie sprawdzało czy nie...

... a jak wiemy Apple w wyżydzaniu kasy jest najlepsze. Rzecz jasna
znowu beka z applowcow XD

Jakaś firma wdrożyła coś pierwsza niż Apple?

-E oni #!$%@? mogo, Apple to Apple

XD Nie piszcie że Apple takie innowacyjne bo większosc pomysłów zerznieta i wam wmawiaja żebyście czuli się lepsi XD


@DiegoCosta: Typowe, w końcu Apple kradnie technologie od samego początku istnienia, wspomnę chociażby bitmapy od Xeroxa. Inni też kradną, ale Apple robi to dobrze ;)
A gorsza jakość słuchawek bezprzewodowych i chińskich adapterów to fakt.


@zaqwsxdsa: ja mowie ze jak sie szarpniesz na porzadniejszy adapter niz te po 2.5$ z aliexpress to nie ma różnicy czy muzyka idzie po kablu z wyjścia jack czy po bluetoothu
a są nawet takie adaptery które mają wyjścia cyfrowe, wtedy już naprawdę nie ma szans na różnicę w dźwięku (a nawet jeśli to na plus)
@muak47 parrot to gówno. Pod wzgledem jakosci dzwieku. Czasu dzialania baterii oraz problemow z polaczeniem. Mialem. Testowalem. Podziekowalem.
Kupilem Bose qc35 3tyg temu. Zero problemow. Dzwiek i noise cancelling fenomenalny.
@epi: 5 godzin to bardzo mało jak na słuchawki, nie mam pojęcia skąd taka słaba wydajność… 5 godzin - połowa dnia pracy, jeden duży trening, czy wycieczka rowerem. Dla mnie nieporozumienie, żeby w trakcie takich czynności padły słuchawki. Moja słuchawka Bluetooth potrafi trzymać tydzień w czasie spoczynku i bez problemu przez 12 godzin rozmów, a nie jest to żaden hi-end i nie jest większa od słuchawek AirPods..

Akurat usunięcie gniazda minijack
@AmonGoeth ale ja swojego 3200ls chwale i nie mam zamiaru jego zmieniać bk jest b.dobry. A to że android stwierdziła że od dziś nie będzie reagował na dyktowanie jemu sms,maili itp.. przez parrota to jest dopiero gówno
Stacja dyskietek odeszła w zapomnienie, tylko dla tego że coraz mniej ludzi z tego korzystało, inaczej jest z jackiem.


@Wasky: A zadałeś sobie pytanie dlaczego coraz mniej ludzi z tego korzystało?
Pewnie dlatego, że były lepsze alternatywy co teraz próbuje wprowadzić apple.

Jak według Ciebie inaczej mogliby próbować wprowadzić nowy standard jak nie przez zrezygnowanie ze starego? :D