Wpis z mikrobloga

Wszyscy psioczą na Apple za niewiadomo co. Ceny top smartphonów są praktycznie takie same, jak flagowce Samsunga czy innych Huawei.

Usunęli gniazdo minijack, które, jako wejście analogowe było strasznie nieprzystające naszym czasom.

Poszli w kierunku bezprzewodowych słuchawek, które nie oszukujmy się - będą przyszłością słuchania muzyki.
Jedyna różnica jest taka, że to właśnie Apple ma odwagę przeprowadzać takie zmiany od zawsze, a inne firmy za tym podążają. Bardzo się zdziwię, jeżeli telefony innych firm bedą za dwa lata posiadały wejście na minijack.
#apple #polakicebulaki #technologia
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Wasky iKoncowke, którą jeśli zgubisz to będziesz mógł dokupić za jedyne $100. Nie wspominając o nic nie wazacych słuchawkach, które nie są że sobą nawet połączone( to chyba miejsce na kolejne akcesorium zwane później isznurkiem)
  • Odpowiedz
@sirdigital: ja tam jestem #bojowkawindowsphone, ale za bezprzewodowe słuchawki szanuję jak cholera. (oczywiście to żadna nowość). Ile to już razy uszkodziłem kabel, wtyczkę, czy cokolwiek.

Jedyne zastrzeżenie jakie mam to te słuchawki powinny mieć opcje zaczepienia ich o element ubioru, bo nie każdy ma małżowiny uszne ciasne jak wiadomo co u dziewicy.
  • Odpowiedz
A zadałeś sobie pytanie dlaczego coraz mniej ludzi z tego korzystało?

Pewnie dlatego, że były lepsze alternatywy co teraz próbuje wprowadzić apple.

Jak według Ciebie inaczej mogliby próbować wprowadzić nowy standard jak nie przez zrezygnowanie ze starego? :D


@Golomp: ale bzdura - CD wyparło dyskietki dlatego, że mogły pomieścić więcej. Bezprzewodowe słuchawki nie wyprą kablowych, bo dzwięk jest gorszy jakościowo.
  • Odpowiedz
@sirdigital: Tak genialny jest ten postęp #!$%@?, zamiast kabli pamiętaj o kolejnym urządzeniu które trzeba załadować. Smartfona, smartwatcha, słuchawki, tablet, laptopa, powerbank co jeszcze? może niedługo toster? Uber hiper indukcyjny bezprzewodowy toster od apple z 7 calowym wyświetlaczem, bo grzałka i kabel nie przystaje na nasze czasy, który na baterii upiecze 40 tostów i ma w sobie 200 programów pieczenia. 5h to jest nic, do Warszawy pociągiem dłużej jadę.
  • Odpowiedz
  • 0
@loczyn ja akurat używam słuchawek z palakiem :) normalne nie trzymają się w lewym uchu. Z tego co pamiętam to pierwsze były Jabry. Miały w sobie także radio FM. Możliwość połączenia właśnie kablem. Jeśli dobrze pamiętam dotknięcie ręką prawej słuchawki odbieralo połączenie i kilka innych funkcji.
  • Odpowiedz
tak samo ludzie narzekali na brak ethernetu i napędu dvd w macbookach

jakoś nie przypominam sobie, kiedy ostatnio miałem potrzebę używać jednego i drugiego

@epi:

ja używam krążków DVD nieustannie, nawet wczoraj, tak samo internet mam poprzez kabel ethernet.
Klawiaturę też mam na PS/2 a nie na USB.
  • Odpowiedz
@feelbeats: Dobra w pracy można słuchać i po kilkanaście godzin, tylko zauważ jedną rzecz - pójdziesz się wysrać czy zjeść czy cokolwiek zrobić i odstawisz słuchawki na 15 min - masz +3h słuchania
  • Odpowiedz
@Irevall: @feelbeats: @dGustator:
To po tych nieprzerwanych 5 godzinach słuchania muzyki, wkładacie je do pudełka na 15 min i macie je naładowane na kolejne 3h.

BTW. Serio nie męczy was to? Też słucham muzyki przez cały dzień, ale bym chyba #!$%@? dostał, gdybym nie zdejmował słuchawek przez więcej niż 2h...
  • Odpowiedz
tak tylko moc komponentow jest znacznie wyższa...


@kozaqwawa: Kolejny, no za każdym #!$%@? razem.
Co z tego, że komponenty są w benchmarkach mocniejsze, skoro Apple działa na słabszych znacznie płynniej.
Skoro system jak i hardware jest budowany w synergii to zawsze będzie działał dużo lepiej od hardware + os który jest multiplatformowy.
  • Odpowiedz
@shpoora: Ehh #!$%@? na głupi temat. Kto kupi, ten kupi, jest wolny rynek. Fanboje i tak kupią, sporej części normalnych osób też to nie będzie przeszkadzało, bo nie każdy korzysta ze słuchawek w telefonie. Ja wolę oddzielny odtwarzacz, bo jak jadę na 5-10 godzin na rower to każdy telefon by mi się rozładował z takim czymś. Kwestią dla mnie jest tylko to, aby inni producenci nie podchwycili głupiego trendu, bo
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: @loczyn: Poza tym procesory Appla są dużo oszczędniejsze. ( ͡° ͜ʖ ͡°) iP 6 po 2 latach nadal trzyma ponad dobę, mimo że na papierze ma "tylko" 1810mAh - czyli nawet i 2x mniej niż niektóre androidowe grzałki, które 2 dni nie pociągną.
  • Odpowiedz