Wpis z mikrobloga

Czesc mirki. Stoję wlasnie przed kupnem swojego pierwszego samochodu. Prawko mam pol roku, do tej pory jeździłem 130-konnym dieslem (1.9 jtd). No ale do rzeczy.

Mam okazje od znajomego kupić Stilo.

Fiat Stilo Kombi 2003r
Silnik 1.8 16v 133KM z LPG
Przebieg 130 000 w 100% oryginalny
Ubezpieczenie i przegląd na pełny rok
Nowy rozrząd, olej i filtry
Nowe wałki rozrządu
Nowa sprężyna tył
Otwierana osobno szyba z klapy
Nowe hamulce
Wyregulowany gaz

Wyposażenie:
ABS z EBD
ASR
Dwustopniowe wspomaganie kierownicy DualDrive
Kierownica multimedialna z przyciskami
Klimatyzacja dwustrefowa
Oryginalne radio
Wygłuszone drzwi
Automatyczne blokowanie drzwi
Instalacja pod Car Audio

Cena? 8500zł

Czy lepiej mieć na pierwsze auto kombi (problemów z parkowaniem nie mam - do pracy jeżdżę busem) mimo tego ze nie jest mi ono samo w sobie potrzebne? Przebieg w 100% prawdziwy, cała historia napraw w ASO. Mogę w każdej chwili popatrzeć na to auto (silnik rozebrany teraz), no i fakt faktem jest ono od zaufanej osoby - znajomi brali od niego auta i nikt sie nie zawiódł. Ja sie boje że auto będzie mimo wszystko skarbonką pod względem części i jego awaryjności. Co sądzicie?

#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #fiat #stilo
  • 21
@NewEpisode w stilo elektryka podobno ssie, jakkolwiek jak masz sprawdzone to spoko, zależy od tego jak bliski jest ten znajomy, jakkolwiek ja w życiu bym nie kupił auta które mi się po prostu nie podoba, lepiej się porozglądać i kupić już coś fajnego
@justlikethat: Znajomy mechanik dosyć bliski, auto robil pod siebie Szukam auta już miesiąc i wszystko do 8k t gnijące trupy lub dziwne odgłosy z silnika.
@Akos: Serio waszym okiem jest aż tak zle? Mi sie nie wydawało najgorsze. Gaz ma gwarancji jeszcze jest.
Serio waszym okiem jest aż tak zle? Mi sie nie wydawało najgorsze. Gaz ma gwarancji jeszcze jest.


@NewEpisode: Jest tragiczne. Dobrze chociaż, ze instalacja nie ma 13 lat, ale i tak na #!$%@? ci ona, jak za chwile elpeg będzie po 10 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy lepiej mieć na pierwsze auto kombi


@NewEpisode: ja tam lubię kombii, wcześniej jeździłem innymi autami bo też uważałem, że kombii nie będzie potrzebne ale jak już zmieniłem na kombii to wiem, że na pewno innego już bym nie chciał. Od czasu do czasu przydaje się bagażnik i dużo wygodniejsze jest niż upychać wszystko na fotelach z tyłu

jak za chwile elpeg będzie po 10 zł


@Akos: że są ludzie,
@ksiak: nie wiem czy wiesz ale ceny LPG nie zmieniają się jak ceny innych paliw. Te podwyżki teraz co są na stacjach to związane są z sytuacją LPG na rynku sprzed około 2 - 3 miesięcy wcześniej, a nie o tą ustawą .... To nie PB i ON, że ceny na stacjach zmieniają się od razu jak coś się na głównym rynku paliw dzieje .... A poza tym jakieś 2 do
@NewEpisode: 1.8 jest awaryjny i pali jak smok, gazu też. W tym budżecie jak nie chcesz skarbonki to może warto zajrzeć klasę niżej na np. Fabie? 1.4 75 KM idealnie pod gaz, w kombiaku też jest
@NewEpisode: To w sumie jedyne zalety kombii :) że pojemniejsze przez co jest dużo bardziej praktyczniejsze i wygodniejsze od innych. Prawie każde kombii ma relingi dachowe, czasami też fajna sprawa jak się ma rodzinę i jedzie się gdzieś dalej :) Co do parkowania to kombii dużo wygodniej parkuje się niż sedanem. Stilo fajne auto, brat miał kiedyś tylko w dieslu to źle się tym nie jeździło, a większego problemu z nim
@NewEpisode: Mam ten rocznik w kombi tylko z sinikiem 1.6 i nie narzekam. Jak każde wiekowe auto z czasem wyjdzie trochę rzeczy do wymiany, ale przez 3 lata jeszcze nie zdarzyła się jakaś wielka awaria, która by mnie uziemiła w trasie.
A co do kombi na pierwsze auto... Zacząłem podobnie jak Ty. Szukałem czegoś innego, a wpadła 10 lat temu Skoda... w kombi. Jak się zapierałem nogami i rękami przed długim
@NewEpisode: Pierwszy samochód - więc wszystko było wspaniałe. Bardzo szybko nauczyłem się na centymetry parkować równolegle - nie przeszkadzała mi długość, ani to że nie było wspomagania kierownicy. Po drodze był jeszcze Opel, również w kombi... ale mi go ktoś skasował.
Obecnie jeżdżę Stilo. Jak się o niego dba, to on nie narzeka i jeździ xD Tak chyba każdy samochód ma. Model ma swoje słaba-awaryjne miejsca, ale nic poważnego(np. termostat). Nic