Wpis z mikrobloga

nie wiem jak mozna chciec wracac do czasow szkolnych, siedziec 8h w szkole i sluchac #!$%@? ktore ci sie nigdy nie przydadza w zyciu, super strata czasu bulwo


@Zerp: A w pracy robisz sobie wakacje kiedy chcesz, nie musisz pytać mamy czy możesz nie iść dzisiaj i masz hajs na czipsy i batony. Życie.
@Zerp: Też tak myślałem jak jeszcze się uczyłem. Pamiętaj jednak, że uczysz się przede wszystkim dla siebie, a pracujesz przede wszystkim dla pracodawcy. I, moim zdaniem, nie ma czegoś takiego jak zbędna wiedza - wszystkie informacje które sobie przyswoisz w szkole rzutują potem na człowieka dorosłego, który może być debilem albo nim nie być. Istnieje coś takiego jak "wiedza ogólna" i warto nią dysponować. Jak człowiek przestaje się uczyć, o co
@Muaarthinos:

Też tak myślałem jak jeszcze się uczyłem. Pamiętaj jednak, że uczysz się przede wszystkim dla siebie, a pracujesz przede wszystkim dla pracodawcy.


No tak, ale jestem za to wynagradzany, pozatym jesli lubisz swoja prace to nie widze w tym nic zlego, gorzej jesli pracujesz w paczkowalni mrozonek.

moim zdaniem, nie ma czegoś takiego jak zbędna wiedza - wszystkie informacje które sobie przyswoisz w szkole rzutują potem na człowieka dorosłego, który
@Zerp:

No tak, ale jestem za to wynagradzany, pozatym jesli lubisz swoja prace to nie widze w tym nic zlego, gorzej jesli pracujesz w paczkowalni mrozonek.


Pewnie, nie mówię że tak nie jest. Po prostu często, choć oczywiście nie zawsze, praca wymaga od człowieka tego, co ciężko przeliczyć na złotówki, a tych z kolei dostaje się za mało żeby osiągnąć poziom, który niektórzy określają mianem "godnego życia" (chociaż to chyba abstrakcyjne
@Zerp: chodzi o caloksztalt. o kumpli z podworka/ze szkoly, o rodzine, ktora jeszcze zyla/nie byla sklocona, o brak pracy i odpowiedzialnosci itp. ja jak i wielu najlepsze wspomnienia, beztroskie lata, ma wlasnie za czasow szkoly. moz tez wiaze sie to z tym, ze mialem nie najgorszych nauczycieli i radzilem sobie towarzysko. :P kolega mial moze pecha do nauczycielek i do kolegow z lawy... bywa.
@nietypowy_sebix: Nigdy bym się do szkoły już nie wrocił ;) Pamiętam ja rodzice straszyli pójdziesz do roboty to zobaczysz ze to bajka przy szkole.
I wiecie co? Mam świetną pracę, swoją kasę, robię co i chce i nie ma tej patologicznej szkoły ( ͡° ͜ʖ ͡°)