Wpis z mikrobloga

@Vadzajna: Tydzień temu przeszedłem Gothica jedynkę, bo nigdy tego nie zrobiłem. Muszę powiedzieć, że bawiłem się lepiej niż grając w Skyrim. Mimo bugów, okropnej grafiki i dość pustego świata to wciągnąłem się w obalanie bariery bez reszty.

Wydaję mi się, że sukcesem tej gry jest to, iż gracz czuje, że na wszystko sobie sam zapracował.

W Skyrimie zaczynasz i wszyscy wokół ciebie skaczą:

oh, ah dragonblbry sejv us

Zaczynasz grę zabijając
@Vadzajna: #!$%@?ło mnie, że zabijałem smoka i zostawał mi jego szkielet i łuski. Ogromny, jebitny i #!$%@? drogi szkielet i od #!$%@? równie wartościowych łusek. Ale co tam, mogę wziąć tylko parę z nich, mimo że właśnie przede mną leży fortuna.
@Sad_Statue:Zagraj sobie w oryginalnego Deus Ex - tam jak pojdziesz do damskiego kibla to pacownica ktora tam akurat szcza nakapkuje na ciebie do szefa co wiąże się z odpowiednia linią dialogową przy rozmowie Dentona z szefem.Jest tam jeszcze setki takich smaczkow. W New Vegas twoje czyny i wybory zmieniaja podejście NPC do gracza i zmieniają dialog albo uniemozliwiaja podjecie questa od tej postaci lub odblokowują quest w zależności od nastawienia do
@psychiatrist: Masz rację, ale to dalej są pojedyncze przykłady.

Ogólnie dla mnie Bethesda nie robi wyśmienitych cRPGów. Ja ich gry bardziej traktuję jako takie uproszczone symulatory bohatera (TES) czy złomiarza (Fallout) i jako takie je całkiem lubię, potrafię się wciągnąć, choć rzecz jasna są dla mnie nieporównywalnie niżej, niż gry Black Isle, Obsidianu, Troiki i tak dalej, Po prostu się przyzwyczaiłem, że ich produkcje nie oferują reaktywnego (jest w ogóle takie
@Sad_Statue:Ale Obsidian robiąć New Vegas dał radę zrobić coś na tym silniku co przypomina dobrego rpg posiadajacego multum questów które dodatkowo się rozgałęziają i łączą ze sobą.Frakcje które jako tako działają,chociaz przez deadline narzucony przez Bethesde nie są dopracowane tak jak pierwotnie zakładano.Nikt prócz fauny i dzikich ghuli i paru grupek bandytow nie próbuje zabic gracza jak tylko go zobaczy.To są te zajebiste rzeczy których brakuję mi w tych symulatorach biegania
@psychiatrist: @Warwick: Mnie w grach bethesdy zawsze po jakimś czasie przejada się ten wszechobecny patos, o przepraszam PATOS.
Włazisz do jakiejś pierwszej lepszej z brzegu karczmy, na zadupiu świata, mówisz że chcesz "I łona trejd łit ju, men"

GODS BI PREJSD!

Idziesz sobie jakąś leśną ścieżką i wyskakują na ciebie bandyci. Myślisz że usłyszysz okrzyki jak w wiedźminie "Kupą go panowie, kupą!" albo "Zginiesz #!$%@?!"? O nieee, to gra
@Warwick: @Dudek_k: U mnie już będzie 3 raz w tym roku. Łącznie już chyba 30 raz zainstaluje jedynkę... ehh, człowiek przeczyta kolejny raz o wyjątkowości Gothica, a potem samemu chce się zjarać na bagnach i potem pójść za Nowy Obóz pooglądać wodospad... już nawet żeby się z nikim nie naparzać, nie robić questów, tylko po to by się nacieszyć tą krainą i tymi kawałkami kodu zwanych NPC'ami, z którymi tak
Pobierz mindlost - @Warwick: @Dudek_k: U mnie już będzie 3 raz w tym roku. Łącznie już chyba ...
źródło: comment_PU0Q04ftmDgbngXZ313yx22RaNn7PFwN.jpg