Wpis z mikrobloga

Malo rzeczy mnie denerwuje tak bardzo jak #patologiazewsi uważająca że ulica przed ich domem to ich teren, chodnik i znaczna część jezdni to ich miejsca parkingowe i nie tylko nikt nie pamięta o 1,5 m dla pieszych. Często parkują po obu stronach tak że trudno lub wręcz nie da się przejechać. Na bocznych uliczkach w #lodz to niestety standard ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#losienaszosie #bydlo #parkowanie
Pobierz Sepzpietryny - Malo rzeczy mnie denerwuje tak bardzo jak #patologiazewsi uważająca że...
źródło: comment_clOHBasBtsu3slRIREKzT0W5Jgwh129C.jpg
  • 32
@Sepzpietryny: Mam to samo u siebie. Za punkt honoru przyjmują iż samochód musi stać maksymalnie 1m od ich furtki, powyżej to już poważny dyshonor. Nieważne iż zastawią skrzyżowanie tak iż osobówką skręcić jest problem. Jednym z moich marzeń jest nabycie kamaza któregoś dnia i przejechanie się tymi uliczkami bez patrzenia na konsekwencje.
@companero: Czyli jak nie ma gdzie zaparkować to może zaparkować gdziekolwiek? Może zaparkować na podwórku lub przesunąć ogrodzenie i zrobić sobie miejsce pod bramą ale lepiej zaparkować jak ciota i niech się inni męczą

Proponuję zacząć myśleć zamiast rzucać głupkowatym hasełkiem o kiju, ciekawe co zrobisz gdy taka patologia opóźni karetkę?!
@Sepzpietryny: imho trochę przesadzasz, samochody o ile zostawiają przejście dla pieszego, nawet może być i 1 metr to nie widze problemu. Dodatkowo naturalnie uspokajają ruch bez żadnych spowalniaczy i dodatkowych znaków.
@Sepzpietryny: jakby mieli parkowaść zostawiając 1,5m, to by się w ogóle jezdnią nie przejechało :/
tak źle i tak nie dobrze

imho w miastach powininen być wprowadzony limit wielkości aut osobowych ;)
wszystko większe od clio czy innych swiftów -> mandat + tydzień prac społecznych ;)
ależ byłoby pięknie ;)
Dodatkowo naturalnie uspokajają ruch bez żadnych spowalniaczy i dodatkowych znaków.


@Radus: fajnie, ale weź się teraz wymiń z kimś z przeciwka, gdy się na takiej wąskiej ulicy ustawią na całej długości

@Sepzpietryny: Droga wewnętrzna/lokalna o małym ruchu, zostawili dostatecznie dużo miejsca aby przejechać wózkiem ja tam nie widzę nic złego. A to, że nie trzymali się co do centymetra odległości. To nie centrum miasta, gdzie takie rzeczy mają znaczenie.