Wpis z mikrobloga

Gdzieś mi mignął czyjś komentarz o otyłości wśród dzieci, i to jest #!$%@? dramat, statystyki statystykami, ale jak ja byłem te kilkanaście lat temu w podstawówce, to na 30 osób w klasie były dwie otyłe osoby i może jedna z nadwagą (i były przez to ostro wyalienowane), a ostatnio byłem z kolegą odebrać jego siostrę ze szkoły i wydaje mi się, że teraz ok. 40% to są takie ostro utuczone świnie.
#dieta #zdrowie #odchudzanie
Pobierz bmbm - Gdzieś mi mignął czyjś komentarz o otyłości wśród dzieci, i to jest #!$%@? dra...
źródło: comment_8h3BHDMo7mjYUdelGbumWdgt1iAANZW6.jpg
  • 85
@bmbm no tak, kiedyś do śniadania się piło herbatkę z BIAŁYM CUKREM i jadło maczugi za każde otrzymane pieniądze, na kanapki był CHEMICZNY serek topiony i masło posypane cukrem, a ziemniaki mame SOLIŁA. Nie dostawaliśmy gównoszejka z jarmużu i pietruszki.

Ale nie jesteśmy i nie byliśmy grubi, bo biegaliśmy po osiedlu jak #!$%@?, z zapałem lepszej sprawy wymyślając głupie zabawy, uciszając się nawzajem i załatwiając swoje sprawy samemu, bo jak przyjdą dorośli,
@bmbm: byłem teraz na wakacjach i tego doświadczyłem
matka żre
na dzieciaka grubasa ma #!$%@?, bo spaślaczek gra na telefonie na plaży na kocyku pod parasolką i ma go z głowy bo nie nie rusza się no i dupy nie zawraca
@webdruid: heh, babki biorą hormony anty, brały, są dostępne od 20 lat itp. To nie zanieczyszczenia działają jak estrogeny. To estrogeny. W takim tabsie jest spora, trzykrotna nadwyżka hormonalna, kobiety ją wysikują, natomiast oczyszczalnie nie dysponują technologią skutecznego ich wydzielania. Tyle. Czytałam prace naukowe nt wód słodkich w GB i właśnie estrogenów. No i masz zniewieściałych falsetowych chłopców i dziewczynki z syndromem nadsamicy. A i 70% ryb płci żeńskiej w GB.
@bmbm to się nazywa wzbogacenie ludzi. Teraz obiad w McDonald to nie rarytas raz do roku i na wycieczce szkolnej, bo był jeden na miasto, a i tak w tych większych.

Druga rzecz - samochody. Kiedyś samochód to był prawie luksus, a nie artykuł podstawowy. Wszędzie trzeba było iść z buta, bo nieraz nawet komunikacji miejskiej nie było.

Teraz po prostu jest wygodniej. Czy to dobrze czy nie niech każdy decyduje sam.
@bluehawaii91: i właśnie moim zdaniem dlatego Chodakowskie i Lewandowskie i masa innych trenerów personalnych w małych miastach robią dobrą robotę kiedy popularyzują ćwiczenia. Kiedyś nie potrzebowaliśmy tej wiedzy bo się musieliśmy się ruszać. Teraz dzięki tej wiedzy jesteśmy bardziej świadomi i wiemy dlaczego wciąż powinniśmy ćwiczyć.
@Morf: Tu nie chodzi o jakość żarcia, tylko o ten syrop który jest w większości przetworzonych produktów

http://www.medonet.pl/zdrowie/zaburzenia-odzywiania,syrop-glukozowo-fruktozowy---glowna-przyczyna-otylosci,artykul,1682104.html

Oczywiście cukier i utwardzone oleje tez robią swoje.

Ruch jest bardzo ważny ale większość trenerów na siłce powie wam że właściwe odżywianie to 70% sukcesu reszta to ćwiczenia. I nie mówię tu o dietach i głodzeniu się tylko jedzeniu właściwych nieprzetworzonych produktów.
O ile sobie dobrze przypominam, dzień w dzień wsuwałem w sklepiku czipsy i rurkę z kolorowym cukrem, zapijałem też pewnie jakimś niezłym świństwem, po drodze do domu jeszcze baton na dokładkę.

I nie mów mi, że matki kilkanaście lat temu obiady gotowały ze zdrowszych składników, już prędzej teraz więcej uwagi przykłada się zdrowemu odżywianiu, wówczas to był czas wchodzenia na rynek tych wszystkich półproduktów.

To wyłącznie kwestia braku kultury aktywności fizycznej w
To nie zanieczyszczenia działają jak estrogeny


@Tutorzyc: działają, doczytaj https://en.wikipedia.org/wiki/Endocrine_disruptor
O zanieczyszczeniu wody hormonami również wspominam i problemu nie neguję, natomiast mylisz chyba zanieczyszczenie hormonami z zanieczyszczeniem substancjami hormonalnie czynnymi (chyba taki jest polski odpowiednik, mogę się mylić).
Jest też lekki dokument z planete nawiązujący do tematu:
https://youtu.be/Bgza_-7agyQ
Jeśli gdzieś popełniam merytorycznie błąd to śmiało, z biochemią nie mam kontaktu od czasu studiów.
edit:
nie wiem czy filmu nie #!$%@?łem, nie