Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na tapecie ciasteczka bananowo-kokosowe, banalne do wykonania, za to pożywne i zdrowe. Poniżej przepis.
Składniki:
-160g banana bez skórki
- 1 duże jajo
- 30g zmielonych płatków owsianych (można zamiast płatków dodać np. mąkę razową)
- 100g wiórków kokosowych
- 1 łyżka masła orzechowego (98%, bez soli i cukru) - można pominąć ten składnik
- łyżeczka sody
- szczypta mielonego imbiru
- garstka pokrojonych daktyli suszonych i żurawiny
- garstka słonecznika

Sposób wykonania:
W misce rozgniatamy dokładnie widelcem banana, dodajemy jajko i dokładnie mieszamy oba składniki. Do papki dodajemy całą resztę składników i ponownie dokładnie wszystko mieszamy. Na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia wykładamy ciasto łyżką (1 łyża = 1 ciastko). Pieczemy 10-15 min. w 180 stopniach (u mnie wystarczyło ok. 12 minut, także po prostu trzeba zaglądać, by się nie przypiekły za bardzo). Gotowe :)

#pieczzwykopem #gotujzwykopem #dieta #silownia wołam też @Qzka, gdyż ostatnio byłaś zainteresowana tego typu przysmakami.
Pobierz
źródło: comment_a426rNOCA0ZrefWdZQqgkRhlyxHZ8haG.jpg
  • 6
@alinka123: Myślę, że one w ogóle nie będą chrupkie, jak typowe ciasteczka, gdyż pieką się szybko, nie mają maki, no i banan jest mokry :) ciesze się, że smakowało, można skład dowolnie modyfikować wg uznania :)