Wpis z mikrobloga

Drogie Miraski i Mirabelki, szlag mnie jasny trafia! To jest #skandal, a nie #dobrazmiana! Zaczęło się cięcie wszystkich innych wydatków z budżetu, w tym na #nauka. Właśnie dostałem informację, że MNiSW pod wodzą #gowin w rządzie #pis postanowił przyznać finansowanie w wysokości 0,654% (tak #!$%@?, poniżej 1%) ogólnej kwoty, na którą opiewały wnioski na rozwój tzw. dużej lub strategicznej infrastruktury badawczej. Naukowcy z całego kraju złożyli 124 wnioski, z których 116 zostało pozytywnie zaopiniowanych, a finansowanie dostały 2. To jest kpina z nas wszystkich. Po co zawracali dupę tym konkursem?! Setki ludzi pracowało nad napisaniem tych wniosków, nad zaplanowaniem projektów, i co? I gówno, znaczy #500plus...
Nie wiem, czy mogę podzielić się z wami dokumentem, na który właśnie patrzę, więc póki co musicie mi uwierzyć na słowo. Jak dowiem się, że mogę to opublikować, to zawołam wszystkich zainteresowanych.
  • 80
@Trevize: niestety wyborcą PIS nie jest naukowiec intelektualista tylko ogólnie rzecz nazywając debil więc finansowania nauki się nie ma co spodziewać przez następne lata, za to programów typu 500+, mieszkanie+, zapomoga+ i innych podobnych dla tych nieporadnych życiowo będzie tyle na ile starczy... bo głupiego się tym kupi i głupi uwierzy, że PIS jest dobre bo daje... a zaradnego życiowo i mądrego kupić się nie da bo wie, że kupić go
@Trevize Niech ktoś złoży wniosek o dofinansowanie nowego muzeum ofiar jakiejś tragedii lub innego ludobójstwa to kasa się posypie, historia też jest bardzo ważna ale sam PiS ideologicznie jest w nią zapatrzony, woli dawać kasę na wszelkie formy jej kultywowania niż na rozwój nauki a zarazem i przyszłości, bo lepiej cały czas wypominać co było n lat temu.
@Vanir: Państwu przynoszą dochód podatki. Jeśli te badania są wykorzystywane przez prywatne firmy, to co w tym złego? Z pieca spadłeś? Co, może uczelnia ma wykorzystywać swoje badania w produkcji np., może pobudujmy fabryki przy uczelniach, państwowe, budżetowi majstrowie będą konsturować machiny wynajdywane na polskich, powtarzam POLSKICH, uczelniach, abyś był zadowolony? Lecz się, wiedzy o biznesie to ty #!$%@? nie masz za grosz.