Wpis z mikrobloga

Drogie Miraski i Mirabelki, szlag mnie jasny trafia! To jest #skandal, a nie #dobrazmiana! Zaczęło się cięcie wszystkich innych wydatków z budżetu, w tym na #nauka. Właśnie dostałem informację, że MNiSW pod wodzą #gowin w rządzie #pis postanowił przyznać finansowanie w wysokości 0,654% (tak #!$%@?, poniżej 1%) ogólnej kwoty, na którą opiewały wnioski na rozwój tzw. dużej lub strategicznej infrastruktury badawczej. Naukowcy z całego kraju złożyli 124 wnioski, z których 116 zostało pozytywnie zaopiniowanych, a finansowanie dostały 2. To jest kpina z nas wszystkich. Po co zawracali dupę tym konkursem?! Setki ludzi pracowało nad napisaniem tych wniosków, nad zaplanowaniem projektów, i co? I gówno, znaczy #500plus...
Nie wiem, czy mogę podzielić się z wami dokumentem, na który właśnie patrzę, więc póki co musicie mi uwierzyć na słowo. Jak dowiem się, że mogę to opublikować, to zawołam wszystkich zainteresowanych.
  • 80
  • Odpowiedz
@etkath: skoro prywatne firmy na tym zarabiają to niech prywatne firmy finansują badania. Pomysł równie chory co kickstartery na zasadzie "zróbcie zrzutkę i dajcie mi kasę żebym mógł później na was zarabiać"
  • Odpowiedz
@Vanir: Ale ty jesteś przebiegły. Państwo po to #!$%@? odpala ten program, aby coś sobie z tego skubnąć i powinno mieć zabezpieczony w tym swój interes. Wystarczy absolutnie, aby miało z tego dochód w postaci podaktu.

Państwo dysponuje ogromnymi środkami, żal nie wykorzystywać tych pieniędzy, aby przyciągnąć nawet zagraniczny kapitał polskimi badaniami. Lecz się człowieku, ten kraj wiecznie będzie stać w miejscu, jeśli będziemy tylko rozdawć pieniądze i cieszyć się,
  • Odpowiedz
@shocik: Bardzo niszowe, więc gdybym Ci powiedział, to równie dobrze mógłbym się przedstawić z imienia i nazwiska. Wybacz. :)

Generalnie to moja irytacja nie dotyczy tego, że to konkretnie my nie dostaliśmy jakiegoś finansowania, bo nie pierwszy to i nie ostatni raz. Jest to jednak dziadostwo, że na 116 wniosków spełniających kryteria finansuje się 2... Tym bardziej, że o ile dobrze rozumiem w budżecie MNiSW zapisano na ten cel ponad
  • Odpowiedz
@NiespodziewanaRiposta: co? To są te słynne badania naukowe? Jakies pierdu pierdu o lysolach z szaolin i ich bredniach? xDDD nie no, to w przyszłych wyborach pisiory mają mój głos za to xD


@r_dest: We wzmiankowanym przeze mnie konkursie finansowano tylko zakup dużej aparatury badawczej. Długopisy dla kolegów humanistów się nie łapią. ;) Niemniej, przerywanie komuś projektu jest zawsze podłą zagrywką. Skoro jakieś gremium uznało, że warto aby ta
  • Odpowiedz
@Trevize: dawno polityka nie wywoływała u mnie tak negatywnych emocji jak teraz - aż jestem sam zdziwiony

Obecna władza jest po prostu bezczelna w swoim zachowaniu i zanim doprowadzi do upadku gospodarki to pozwoli kolejnym milionom ludzi wyjechać z kraju. Ciężko tutaj być naukowcem.
  • Odpowiedz