Wpis z mikrobloga

Podsumowanie pierwszego roku stażu na siłowni oraz V tygodni redukcji na #vlcd #redukujzrozumemigodnoscia

Mirasy! Dokładnie rok temu kupiłem swój pierwszy karnet na siłownie. Ważyłem wtedy 92-94 kg (183cm wzrostu) i był to szczyt mojego ulaństwa. Przez połowę pierwszego miesiąca nie mogłem się zebrac żeby ruszyć tyłek i iść przerzucać żelastwo bo się wstydziłem, taki tłuścioch był ze mnie. Całe życie byłem związany ze sportem (amatorsko pływanie, jazda na MTB), ale przyszedł czas studiów - browarzenia, chlania, kebsów i sportowej bezczynności no i dupa urosła.
Na początku moim celem była fajna sylwetka, jednak szybko zajarałem się treningiem siłowym ukierunkowanym bardziej w stronę trójboju i przy tym zostaję.

Dwa dni temu skończyłem vlcd na 82kg (jednak przerwałem trochę wcześniej - ze względu na końcówkę sesji i #!$%@? samopoczucie w ostatnich dniach). Myślę, że obecną formę mogę uznać za sukces - w porównaniu do tego jak wyglądałem rok temu.
Wskakuję od razu na 0 kaloryczne a nie na revers jak miałem na początku w planach (sylwetka nie jest dla mnie priorytetem < samopoczucie, zdrowie i wyniki siłowe są ważniejsze - nie chce być po prostu ulańcem :D )

-Obecne wymiary zgodne z tymi z wpisu V.

-Obecne makro:
B:160g - 26%
W:275g - 44%
T:84 - 30%
Kcal:2500

-Wyniki siłowe przed/po vlcd
Martwy ciąg (SUMO): 152,5kg x 3/ 160kg x 4
Przysiad (high bar): 107,5kg x 3/ 115kg x 3
Wyciskanie leżąc: 90kg x 3 (touch and go)/ 87,5kg x3 (z pauzą)

Jak widać można dołożyć ciężaru nawet na mocnej redukcji (chociaż jeszcze jestem żółtodziobem więc to pewnie nadal noob gains)
8 sierpnia zgodnie z tym programem: http://forum.reactivetrainingsystems.com/content.php?126-Generalized-Intermediate-Program testowanie 1RM, potem krótki deload i wskakuję na ten program: http://www.powerliftingtowin.com/powerlifting-novice-program/ faza II, oraz na nadwyżkę kaloryczną.

Po maksach zaktualizuję również sylwetkę i wymiary.

Obecne cele do końca roku:
MC-200kg
Przysiad - 140-150kg
Wyciskanie leżąc - 110kg (ale to wydaje mi się najmniej realne)
Zrobić trochę mięsa i nie zalać się jak świnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W komentarzu zdjęcie do porównania z #pokazforme z poprzedniego wpisu.
#mikrokoksy #dieta #silownia #redukcja #chudnijzwykopem
masztyrozumigodnosc - Podsumowanie pierwszego roku stażu na siłowni oraz V tygodni re...

źródło: comment_YBbQI4DTjxoHcE4mFkBpz9JCPvlhjGA2.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@lisekchz: generalnie tak: wyniki siłowe>>sylwetka ale nie chcę być świniakiem. Nie boję się tych 2-4 kg których nabiorę zaraz po wejściu na 0 kaloryczne, to w dużej mierze woda którą i tak prędzej czy później bym nabrał. Chodzi mi o późniejszą masę- chcę ją przeprowadzić bardzo powoli.
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: jeżeli chodzi o trening, zacząłem od fbw sakera przez ok 3 miesiące + trochę cardio. Później Candito Linear Program jakoś do maja, i chwilę kombinowania ze swoim wymysłem od maja do czerwca. Dieta: na początku próby redukcji później nie zwracałem uwagi na to co jem: pilnowałem tylko mniej więcej białka. Waga wahała się między 92-87, a od stycznia do czerwca ok 90. Na początku vlcd 91.

@lisekchz: jeszcze się
  • Odpowiedz