Wpis z mikrobloga

@austra: za równe 3 tygodnie porzucam holenderski zgiełk dużego miasta i ląduje w takiej chatce na tydzień, zero neta, telefonów maili tylko wędkowanie z ojcem, jazda na rowerze po fiordach i święty spokój! Norwegia jest piękna :)
  • Odpowiedz
@austra: Byłem 2 lata temu na takim odludziu przez tydzień. Przy granicy norweski-szwedzkiej. Brak sygnału ze wszystkich sieci, prąd z baterii słonecznych, woda do mycia i gotowania z jeziorka w pobliżu. Środek lasu, do najbliższej cywilizacji około 20 km. Nie chciałbym tam być drugi raz. Ale były też plusy, bo telefon w trybie samolotowym działał cały tydzień bez ładowania. W zeszłym roku byłem w hycie, w okolicach Lillehamer, tam to
TSoprano - @austra: Byłem 2 lata temu na takim odludziu przez tydzień. Przy granicy n...

źródło: comment_XuKIczYxTtemaANeE512QfrOGkVbQYK0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krs90: Karetka przyjedzie szybciej niż w Polsce, bo tam mimo wszystko lepiej działa służba zdrowia (niższe zagęszczenie ludności, zatem i mniej pacjentów na karetkę). Z drugiej strony to jest przecież "chytte", czyli domek letniskowy. Każdy co przyzwoiciej zarabiający Norweg ma coś takiego, lub przynajmniej wynajmuje i jeździ na ryby lub do sauny w każdy weekend. Korki wokół Oslo w niedzielę wieczór są straszne i ciągną się kilometrami, bo tam nikt
  • Odpowiedz
@Pannoramix: Normalnie, jak każda drewniana architektura, łapie trochę wilgoci. Palą dużo w saunie czy kominku i się grzeje. Pamiętaj, że u nich 15 stopni w domu to jest normalna temperatura. Przy 20 stopniach i zimnym wietrze, gdzie sama wolałam siedzieć w cieniu w polarze, widziałam Norweżkę w bikini z malutkim niemowlakiem w samej pieluszce. U nas przy takiej temperaturze co drugie dziecko w zimowej kurtce i czapce. ;)
  • Odpowiedz
@TSoprano: A ja tak lubię wyjeżdżać, bez prądu, z namiotem, telefon włączam tylko gdy muszę. W No byłam tak z 11 dni i net miałam na paru kempingach, poza tym używałam tylko gps do szukania keszy, poza tym papierowej mapy. Jakoś się dało żyć, kwestia przyzwyczajenia. W Polsce jest sporo regionów z ciężkim dostępem do sieci i też da się wytrzymać. Wszelkie bazy namiotowe, chatki itd, wiele z nich ma
  • Odpowiedz
@austra: fajnie przez miesiąc może dwa, później człowiek dostaje p-------a w takim miejscu, dodatkowo w norwegii jak się rozpada to leje przez 2 tygodnie nonstop
strasznie depresyjny kraj w każdym bądź razie dla mnie
jak chcesz mogę dać ci widok z mojego okna, (jest zbliżony do tego co na zdjęciu)
  • Odpowiedz