Wpis z mikrobloga

Pod tagiem #cookologia wrzucam przygotowywane przez siebie zdrowe i dietetyczne posiłki.

Dzisiejszy #lunchbox do pracy
➊ Ryż brązowy na mleku z wanilią, żurawiną, jabłkiem i migdałami;
➋ Pasztet z soczewicy, świeże warzywa, chleb pełnoziarnisty;
➌ Burgery z indyka, kasza jaglana i pieczone warzywa;

➥ Łączny czas przygotowania: ok. 1h15 min
➥ Koszt produktów w 1 zestawie: 14 zł/3 posiłki/osobę;
➥ Ilość kalorii w 1 zestawie: 1448 kcal;
➥ białko 89,2 g;
➥ tłuszcze: 50,6 g;
➥ węglowodany 172,3 g;
➥ błonnik 22,9 g;

Rozkład kalorii i makroskładników na posiłki:
➊ Ryż brązowy na mleku z żurawiną, jabłkiem i migdałami;;
➥ Białko 15,6 g ➥Tłuszcze 16,8 g ➥ Węglowodany 84,2 g ➥ Błonnik 10 g ➥ Energia: 514 kcal
➋ Pasztet z soczewicy, świeże warzywa, chleb pełnoziarnisty;
➥ Białko 17,3 g ➥Tłuszcze 14,4 g ➥ Węglowodany 53,3 g ➥ Błonnik 7,3 g ➥ Energia: 404 kcal
➌ Burgery z indyka, kasza jaglana i pieczone warzywa;
➥ Białko 56,3 g ➥Tłuszcze 19,4 g ➥ Węglowodany 34,8 g ➥ Błonnik 5,6 g ➥ Energia: 530 kcal

Ryż brązowy na mleku z żurawiną, jabłkiem i migdałami.
Składniki: 2 porcje
✔ 80 g ryżu brązowego;
✔ 500 ml mleka;
✔ 2 garści żurawiny suszonej
✔ 1 jabłko;
✔ 3 łyżki migdałów;
✔ Cukier z prawdziwą wanilią do smaku;
➥ Przygotowanie: Ryż zalać mlekiem. Gotować na wolnym ogniu 30 minut. Dodać cukier, żurawinę. Ostudzić. Dodać pokrojone jabłko i posiekane migdały.

Pasztet z soczewicy
Składniki: 10 porcji
✔ 2 szklanki czerwonej soczewicy;
✔ 1 jajko;
✔ 3 łyżeczki koncentratu pomidorowego;
✔ Świeże zioła wg uznania: lubczyk, bazylia;
✔ 1 ząbek czosnku;
✔ 1 posiekana dymka;
✔ Sól, pieprz, czerwona papryka;
➥ Przygotowanie: Soczewicę zalać 3 szklankami wody. Gotować na małym ogniu do momentu aż się rozpadnie. Odstawić do wystygnięcia, ewentualnie odcedzić na sitku. Dodać jajko, posiekane zioła, czosnek i dymkę, koncentrat pomidorowy, przyprawy. Dokładnie wymieszać. Przełożyć do formy wysmarowanej olejem. Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około. 45-50 minut. Po wyjęciu z piekarnika odstawić do wystygnięcia, następnie wyjąć z formy.

Burgery z indyka, kasza jaglana i pieczone warzywa.
Składniki: 2 porcje
✔ 500 g mielonego indyka;
✔ 1 jajko;
✔ 2 łyżki musztardy ziarnistej;
✔ 1 mała posiekana cebulka;
✔ Świeże oregano drobno posiekane (opcjonalnie);
✔ 1 łyżka bułki tartej;
✔ Papryka ostra, pieprz, sól;
➥ Przygotowanie: wszystkie składniki dokładnie wymieszać. W razie gdyby mięso było zbyt luźne można dodać więcej bułki tartej. Podzielić na 4 porcje. Uformować kulkę, następnie spłaszczyć do pożądanej grubości. Z wierzchu burgery można posmarować odrobiną oleju. Burgery ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piec ok. 25-30 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. W tym samym czasie piec warzywa (np. marchewkę, pomidora, rzodkiew) wymieszane z oliwą i ziołami. Podawać z kaszą jaglaną.

Dobre rady:
✔ Ryż można też podać z uprażonym jabłkiem, jogurtem i cynamonem
✔ Pasztet z soczewicy można robić w wielu wariantach, np. z pomidorami suszonymi, marchewką, pieczarkami, curry itd.
✔ Po upieczeniu pasztetu najlepiej zostawić go w formie na kilka godzin i dopiero wtedy wyjąć i kroić
✔ Burgery można smażyć na patelni lub grillu. Ja piekłam je przy okazji pieczenia warzyw i pasztetu z soczewicy – zaoszczędziłam dzięki temu sporo czasu.

Śledź moje kolejne wpisy pod tagiem #cookologia lub dodaj mnie do obserwowanych.
Regularnie publikuję wpisy związane z dietetyką, zdrowym odżywaniem i gotowaniem. Jeżeli chcesz, bym w kolejnych wpisach poruszyła jakiś temat z tego obszaru daj znać w komentarzu.

#gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #dieta #mikrokoksy #jedzenie
Pobierz monkali - Pod tagiem #cookologia wrzucam przygotowywane przez siebie zdrowe i dietety...
źródło: comment_lPSGV59NYtU1zomvvr3PlQrzdCdOQZ5B.jpg
  • 104
@monkali: Gdybym ci zapłacił za składniki i twój czas. Byłabyś zainteresowana przygotowywaniem posiłków dla mnie? Moglibyśmy się umówić na płatność tygodniową. No i oczywiście ile by to kosztowało. A odberałbym np. raz na tydzień. (posiłki od poniedziałku do piątku). Nie na długi okres, bo jestem tylko przejazdem w Polsce. Chodzi tylko o lunchbox oczywiście PS To nie żart. Nie mam absolutnie czasu oraz dwie lewe ręce gdy chodzi o gotowanie, wolę
@supermoc: niestety nie, tylko prywatnie gotuję :)
@HackTheGibson: tak.
@Arhus: 250 g w obiedzie to mało? Zazwyczaj jem mięso na obiad i czasami na kolację, nie mam potrzeby go jeść w każdym posiłku :)
@swinkapl: nie, choć jeśli jesz teraz mało błonnika, to zanim organizm się przyzwyczai to może być ;) Bardziej wzdymające jest niezdrowe jedzenie ;)
@monkali: Ja tu tylko pogratulować tagu. Zasubowane a po weekendzie jak skończą mi montować kuchnię od razu zaczynam testować bo przepisy bardzo pod mój gust.
ogromna ilosc weglowodanow, nie dziwne ze tak duzo jesz bo caly czas skacze poziom cukru i insuliny. kazdy je to co lubi - z tym ze to jest tak bardzo zdrowe to polemizowlabym. zdrowe wedlug zasad z przed 30 lat.

nie oceniam smaku bo pewnie jest bardzo dobre.
@Juice110: z opisu wyglada ze jest to generalnie obiad lunch - wiec tak 170 gram weglowodanow to sporo, domyslam sie ze ze 150 leci na sniadanie i drugie tyle lub wiecej na kolacje plus snaki - czyli ladujesz z iloscia kilkuset gramow weglowodanow - ja nie polecam.
@zielakowy: Ja aktualnie jem okolo 450g ww juz od dluzszego czasu i nie mam problemów (jeszcze:D) z insuliną. Poza tym mysle, ze czlowiek jest naturalnie przystosowany do jedzenia wegli, a nie jak co niektórzy paleo sadza :)