Wpis z mikrobloga

To co się wczoraj #!$%@?ło w #pracbaza się w pale nie mieści. Pracuję z tak dwulicowymi ludźmi, że aż się człowiekowi widły w kieszeni otwierają. Nagrałam to co o mnie ludzie z działu mówią podczas mojej nieobecności i to co usłyszałam to jest k... dramat. Ale po kolei...

Wysłałam maila z opisem sytuacji do szefowej i babki z hr-u. #!$%@?ć mobbing.

Wczoraj odbyła się rozmowa z #rozowaszefowa na której miałam opowiedzieć o "niezdrowej" sytuacji między mną a różowym z działu.
Powiedziałam wszystko jak leci; że babka próbuje dysponować moim czasem, jest władcza, podważa moje kompetencje przy reszcie ludu, że zwraca się do mnie nieuprzejmie, obgaduje mnie, celowo nie przekazuje mi pełnych informacji, jedynie strzępki informacji... a z resztą szkoda gadać.

#rozowaszefowa przyjęła to do wiadomości i powiedziała, że się spotka z #rozowypasek

Spotkanie z nią trwało ponad godzinę. Po ich powrocie, postanowiłam, że wyjdę z biura i zostawię włączony dyktafon, bo szefowa poszła na przerwę, więc w biurze była tylko różowa i dwóch niebieskich.

Wyglądało to mniej więcej tak (r - różowy, n - niebieski)

r: Więc koleżanka Dahlia122 złożyła na mnie skargę
n: Kto???
n: Gdzieee? Cooo? Do HR-ów????
n: Żartujesz???
n: To są jakieś żarty #!$%@?
n: Naprawdę?!?
r: Miałam przez nią rozmowę...
r: że ja nie jestem jej szefową
r: I że mam jej nie rozkazywać
r: że jestem władcza
n: Suka...
i tak dalej i tak dalej...

Z tego wszystkiego chce mi się już śmiać... Serio... w dupie mieli, jak mnie babka traktuje, brali jej stronę i to ja teraz jestem ta zła...
Jestem konfiturą, kablem i w ogóle... ech... Najgorsze, że nie mogę przedstawić nikomu nagrania, bo nagrywanie nie jest legalne :/

#korposwiat #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
Dahlia122 - To co się wczoraj #!$%@?ło w #pracbaza się w pale nie mieści. Pracuję z t...

źródło: comment_VpWPoYC1NipUs4uUE541QyvMgOTZto9w.gif

Pobierz
  • 126
@Dahlia122:
Nagrywanie rozmowy osób trzecich, bez ich wiedzy i zgody, przy równoczesnym nieuczestniczeniu w rozmowie przez nagrywającego, może w wielu przypadkach wypełniać znamiona przestępstwa z art. 267 k.k.

Kodeks karny (Dz.U.1997.88.553)
Art. 267. §1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo
@Dahlia122: Złotko, śmiej się z nich. Przychodź do pracy z bananem na twarzy i każde, najgłupsze zlecenie przyjmuj z radością. To nie jest łatwe, ale przyzwyczaisz się. A to najlepszy możliwy sposób na pracę w toksycznym środowisku. Śmiać się im w twarz z ich głupoty.
@Dahlia122: myślę, że odebrałaś ważną lekcję o życiu i pracy. Dział HR jest ostatnim miejscem, w którym można szukać pomocy w firmie. Oni nie są od tego, żeby działać na rzecz pracowników, tylko firmy.
@Dahlia122: No wiesz. Oni kompletnie nie znali kontekstu konfliktu. Jedyne co wiedzieli na wstępie to "podkablowanie"
W ogóle ten HR czy tam różowa szefowa #!$%@? te laske czy dalej wyjebka ?
Btw chyba trafiłaś na to postępowe i nowoczesne towarzystwo dx
@a__s: ej ej ej - ja jestem najmłodsza, ale jestem jej totalnym przeciwieństwem jeżeli chodzi o pracę. Nigdy nie miałam roszczeniowego podejścia i nikomu bez konsultacji na siłę lepszych rozwiązań nie wciskałam, tylko skupiałam się na zdobyciu zaufania ludzi. W zasadzie w żadnej pracy, a było ich 4 (tak, jestem stara) nie miałam problemu z wpasowaniem się w team i to wcale nie kosztem własnego rozwoju, czy podporządkowania - wręcz przeciwnie
@tomaszk-poz: nie tak latwo wszystkich zwolnic bo z dnia na dzien ciezko kogos znalezc i pokazac co i jak dziala, dla kawiarni jeden dzien zamkniecia to spora strata. Monitoring z tego co kojarze to tylko nad kasą byl wiec nie bylo widac wszystkiego.