Wpis z mikrobloga

#prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawracający czy żółty który jedzie na wprost z drogi podporządkowanej? Może ktoś wie na 100% i mógłby opisać dlaczego jest tak, a nie inaczej? :)
fnchuni - #prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawra...

źródło: comment_hUQU51yP26kiIg1knXsLRORvl8dnuBi0.jpg

Pobierz

Kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo?

  • Czerwony (Zawracający) 40.8% (1397)
  • Żółty (Jadący na wprost z podporządkowanej) 40.4% (1386)
  • Sprawdzam 18.8% (644)

Oddanych głosów: 3427

  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gomello: Kiedyś się zdziwisz. Ja nie, sytuacji doświadczyłem empirycznie. Janusz też nie mógł pojąć, że "ustąp pierwszeństwa przejazdu" znaczy jednak "ustąp pierwszeństwa przejazdu" a nie "ustąp pierwszeństwa przejazdu, chyba że ktoś zawraca"
  • Odpowiedz
@gomello: jakby był odcinkiem drogi podporządkowej to moim zdaniem powinien znak ustąp pierwszeństwa być powtórzony.

przecież znak ustąp obowiązuje na skrzyżowaniu, a ta przecinka jest następnym skrzyżowaniem
  • Odpowiedz
od kiedy lewoskręty mają pierwszeństwo przed jadącymi prosto?


@gomello: Od momentu, gdy jadący prosto ma znak "ustąp pierwszeństwa". Tutaj jednak mamy "kanał" jak wspomniałeś, ale gdyby go nie było to pierwszeństwo ma zawracający.
  • Odpowiedz
@gomello: Odpowiedź na to pytanie zgodna z przepisami jest taka: Czerwony jest na drodze z pierwszeństwem (jeśli zawraca) i to on ma pierwszeństwo. I nie ma zmiłuj. I tak, jest to dziura w prawie bo skąd żółty ma wiedzieć że zawracałeś. Wiesz jaka była odpowiedź mojego instruktora? Na egzaminie masz puścić żółtego bo inaczej, pomimo że miałeś pierwszeństwo, spowodowałbyś zagrożenie na drodze i egzamin ulany. Jak nie jedziesz na egzaminie
  • Odpowiedz
I znowu połowa nie powinna dostać prawa jazdy. Pewnie to ci sami co zmieniają pas ruchu ale jadą prosto nie włączają kierunkowskazu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@gomello: Zgodnie z zasadą, że "pierwszeństwo zostaje ustalone przed wjazdem na skrzyżowanie, a nie na skrzyżowaniu".
Mam nadzieję, że umiesz pisać coś więcej niż "cooooooooooo" i wytłumaczysz mi, dlaczego uważasz, że jest inaczej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fnchuni: A nie jest przypadkiem tak, że jak czerwony znajdzie się w tym punkcie podczas swojego manewru, a żółty jest w tym który zaznaczyłem, to czerwony skręcając w lewo ma żółtego z prawej strony i go przepuszcza, bo łącznik pomiędzy jezdniami wcale nie ma żadnego pierwszeństwa, tylko jest podporządkowany?
Edit: w zasadzie codziennie pokonuję takie skrzyżowanie w drodze do pracy, jadę tak jak żółty i nigdy mi się żaden czerwony
Iudex - @fnchuni: A nie jest przypadkiem tak, że jak czerwony znajdzie się w tym punk...

źródło: comment_ctQgrHQRx8EePHjTwkV1KqejwiVGLj2g.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie musisz sprawdzać ale sam mówisz, że na drodze należy przyjmować zawsze wariant bezpieczniejszy. Możesz to zrobić, jeżeli dojeżdżasz do skrzyżowania i nie masz żadnego znaku (bo np. remont był pobocza i nie zamontowali albo przyszedł sebix i r----------ł znak), nie jesteś wtedy pewien czy masz pierwszeństwo czy nie. Rzucasz okiem na bok i już wiesz. Po to są te kształty.


@Golomp: mój poprzedni post.
@gomello:

Już mi
  • Odpowiedz
@gomello: kompromitujesz to się ty. Czerwony jedzie pierwszy i tyle. Mówi ci coś przepis o tym, że znak działa tylko do skrzyżowania? On będąc na tej "wysepce" jest na drodze głównej. Postaw w tym miejscu dom, jaki będziesz miał adres drogi głównej czy tej odporządkowanej? I kto tu sie kompromituje?
  • Odpowiedz