Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jeszcze jakiś kraj w którym da się normalnie żyć? Gdybyście mogli dostać pracę gdziekolwiek, to co byście wybrali? Przeraża mnie to, że zabierają mi połowę wypłaty żeby wspierać patologie. Pracowałem we Francji, ale tamten kraj to już kompletny socjalizm, dla przykładu bankier ustalał mi limity na to ile z własnej wypłaty mogę wydać tygodniowo kartą, a ile w gotówce. Stąd moje pytanie - który kraj jest na tyle normalny, że władza nie miesza się do każdej dziedziny życia?
#emigracja
  • 134
@lajsta77: Ja nie mam wielkich wymagań, po prostu chciałbym robić co chcę z własnością, żeby każda nowa władza nie mogła nagle zakazać mi np. używania gotówki.
@zomowiec: Ja też tęskniłem za krajem, ale nie żyje sie tu lekko, a nowy rząd raczej nie zapowiada poprawy.
@DeWuKa: Istnieje. Szwajcaria. Dość konserwatywny kraj (masz na ulicach plakaty z czarnymi owcami symbolizującymi "uchodźców", partie mające więcej niż 1% poparcia mają plakaty wyborcze "precz z UE". Niskie podatki - od 30k CHF miesięcznie (~1.5M PLN/rok) zapłacisz jakieś 25% podatku, od 5k CHF miesięcznie zapłacisz może 5%. Składka na ich "ZUS" kosztuje 5%. Ubezpieczenie zdrowotne w podstawowym zakresie jest obowiązkowe, ale załatwiasz je sobie prywatnie. Pod względem gospodarczym jest tu naprawdę
@DeWuKa: "Pracowałem we Francji, ale tamten kraj to już kompletny socjalizm, dla przykładu bankier ustalał mi limity na to ile z własnej wypłaty mogę wydać tygodniowo kartą, a ile w gotówce." xDDDDDDDDDDDDDD to zmień bank? jprdl jacy wy durni jesteście... poza tym te limity są na wypadek kradzieży itp. co za problem ustalić sobie 1000euro cebulionów miesięcznie i ewentualnie podejść do banku żeby wypłacić czy zmienić limit przez internet?

poważnie nie
@#!$%@?: http://www.maxkeiser.com/2011/06/the-biggest-bank-in-france-has-atm-card-access-to-cash-in-half/ to stare, bo limity cały czas zwiększają ale masz taką samą informację. Poza tym aktualny limit operacji gotówkowych to 1000 Euro, a chcą dalej zmniejszać.
@StarsThief: Mi też się te kraje podobają, ale co do tego jak się żyje, to całą wiedzę czepię z AMA i forów, więc nie wiem czy to nie jest tylko wyidealizowany obraz bardzo odległych krajów.