Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jeszcze jakiś kraj w którym da się normalnie żyć? Gdybyście mogli dostać pracę gdziekolwiek, to co byście wybrali? Przeraża mnie to, że zabierają mi połowę wypłaty żeby wspierać patologie. Pracowałem we Francji, ale tamten kraj to już kompletny socjalizm, dla przykładu bankier ustalał mi limity na to ile z własnej wypłaty mogę wydać tygodniowo kartą, a ile w gotówce. Stąd moje pytanie - który kraj jest na tyle normalny, że władza nie miesza się do każdej dziedziny życia?
#emigracja
  • 134
@Manniieekk: Super przykład bulwo. Tak bo Somalia to szczyt marzeń prawicy i wolnorynkowców, kiedy każdy powie że to nadal przeciwieństwo wolnego rynku i jakichkolwiek ideałów prawicowych i wolnorynkowych. Anarchizm jest tak samo zły jak socjalizm, bo anarchizm prowadzi do władzy totalnej, a socjalizm to destrukcji totalnej.
@Manniieekk: Nasz socjalizm jest tak bardzo sprawiedliwy... Ja nie mam problemu z jako takim socjalizmem, ale do pewnego stopnia. To co mamy teraz to złodziejka w szary dzień i uwierz że nie każdemu może się podobać to że jego pieniądze są DAWANE komuś w nagrodę że potrafi zrobić dziecko. Za to nadal nie wiem gdzie autor zasugerował że jest nieporadny
@DeWuKa: Potwierdzam z tymi przepisami w Szwajcarii - szczególnie drogowymi. Mój znajomy jest w Szwajcarii od wielu, wielu lat - prowadzi działalność, żyje prawilnie, płaci wysokie podatki. Przyjechał tam z Niemiec. Groziło mu w pewnym momencie wydalenie z kraju, za (nie chcę skłamać) 2 lub 3 wykroczenie drogowe związane z prędkością, ot - zwyczajne zdjęcie z fotoradaru. Jak to mawiał klasyk (tylko nie wiem jaki) - "w tańcu się
@pp14sr: Słuchaj, zasiłki istniały już wcześniej, nieroby cały czas dostają kasę z Twoich podatków.
Kaczyński chce tym programem uratować nasz kraj od wymarcia, a że będzie robił to kosztem standardu życia przyzwoitych ludzi to już go nie obchodzi. Pamiętasz hasło wyborcze Kaczyńskiego? "Polska jest najważniejsza" jemu chodzi o kraj bo polaków to ma w dupie. To jest prawie blizniacza sytuacja do Putina/Stalina/Lenina typowy człowiek który kosztem mieszkańców chce wybudować silne (w
@Pan_Mirek: Bo jesteśmy tylko jednostkami. Tak jak głosi stare indiańskie przysłowie podatki są nieuniknione. Nie wygrasz z tym więc po co się tym przejmujesz? Czas na bezsensowne zamartwianie się wykorzystaj na np poszukanie pomysłu jak mógłbyś zarabiać więcej. Podatki to jest coś z czym nie wygrasz dlatego szkoda Twojego czasu na przejmowanie się tym.
@Manniieekk: Źle mnie zrozumiałeś, ja rozumiem, że podatki trzeba płacić i nie mam nic przeciwko jeśli ma to sens. Zwłaszcza w przypadku bogatych krajów, np. Norwegii. Jednak zwiększanie zadłużenie kraju by mieć na socjal, czy na związkowców musi skończyć się źle i tu pojawia się mój problem. Czy warto budować przyszłość i inwestować w kraju w którym władzy zabraknie pieniędzy (prędzej czy później) i wtedy sięgnie do twoich kieszeni? Nie da
@DeWuKa: Ale teraz nie znajdziesz kraju w którym miałbyś zapewnione poczucie bezpieczeństwa i ustatkowania na 20+ lat. USA Japonia, Chiny, Australia to jedyne państwa które wydają się być w miarę stabilne.
Ale 10 lat temu o UK Francji i Niemczech też myślało się że tak silnych państw raczej nic nie naruszy a jak wyglądają dzisiaj wszyscy wiemy.
@Manniieekk: Mimo to te kraje wciąż sobie lepiej radzą. Mają problemy z uchodźcami, zamachami, kredytami, nie wiadomo czym jeszcze, a są poważniej traktowane niż my. Niechby jakakolwiek partia potraktowała demonstracje związkowców tak jak zrobili to Francuzi niedawno, to krzyk byłby na pół Europy. Po prostu bogatsze kraje dużo ciężej doprowadzić do poważnych problemów.
@lowca_twoich_starych: Mam taką możliwość, ale wolę wychodzić do pracy. Mi nie chodzi o wyjazd na już, na
@Manniieekk: dobrze, ja sobie zdaję sprawę z tego że socjal był i będzie. I wcale tego nie neguję bo różne są sytuacje w życiu gdzie taka pomoc jest potrzebna. Tak samo jak nauczyciele, policjanci, strażacy, lekarze, żołnierze. 500+ też nie jest złym programem (w idei, bo wykonanie... Mogłoby być inne) bo kobieta wychowująca kilka (naście) dzieci zwyczajnie nie jest w stanie isc do pracy. Natomiast parodią jest kiedy socjal osiąga taki