Wpis z mikrobloga

Próbuję utworzyć na VPS-ie z #linux #debian repozytorium #git, na którym mógłbym pracować z kilkoma osobami. Każdej utworzyłem konto w systemie, które następnie dodałem do grupy "projekt". Utworzyłem katalog /home/projekt.git, któremu nadałem właścicieli ja:projekt. Przeszedłem do niego i jako użytkownik ja wykonałem git init --bare --shared.
Po tej operacji uprawnienia do niego są ustawione na drwxrws--- [EDIT: wcześniej zrobiłem jeszcze chmod o-rx projekt.git], a jego zawartość wygląda następująco:

projekt.git$ ls -l
razem 32
drwxrwsr-x 2 ja ja 4096 kwi 30 22:25 branches
-rw-rw-r-- 1 ja projekt 126 kwi 30 22:25 config
-rw-rw-r-- 1 ja ja 73 kwi 30 22:25 description
-rw-rw-r-- 1 ja projekt 23 kwi 30 22:25 HEAD
drwxrwsr-x 2 ja ja 4096 kwi 30 22:25 hooks
drwxrwsr-x 2 ja ja 4096 kwi 30 22:25 info
drwxrwsr-x 15 ja projekt 4096 kwi 30 22:58 objects
drwxrwsr-x 4 ja ja 4096 kwi 30 22:25 refs

Ja mogę robić pushe bez problemu, ale kolega należący do grupy projekt dostaje

Counting objects: 4, done.
Delta compression using up to 8 threads.
Compressing objects: 100% (2/2), done.
Writing objects: 100% (3/3), 275 bytes | 0 bytes/s, done.
Total 3 (delta 1), reused 0 (delta 0)
fatal: Unable to create '/home/projekt.git/refs/heads/master.lock': Brak dost?pu
fatal: The remote end hung up unexpectedly
fatal: The remote end hung up unexpectedly

Podejrzewam, że to dlatego, że właścicielem – grupą refs (i innych pewnie też) nie jest grupa projekt, tylko ja.
Dlaczego git init część plików i katalogów utworzył tak, a część inaczej, i jak to naprawić? A może problemem jest coś innego?
  • 12
  • Odpowiedz
@paranoiddd:
1. Jest. Sprawdziłem, wpisując groups kolega
2. W ten sposób nadam potrzebne uprawnienia do plików, które znajdują się tam obecnie, ale co z tworzonymi w przyszłości? Zaraz znowu będzie problem.
3. Tak myślałem ;P Ale który katalog byłby odpowiedni na coś takiego? Otworzyłem sobie nawet ściągawkę z opisem linuxowego drzewa katalogów z Wikibooks, ale żaden opisem nie pasował, więc w końcu wrzuciłem do /home ;P
  • Odpowiedz