Wpis z mikrobloga

ja tylko chcialem powiedziec ze "Solaris" Lema to genialna ksiazka, w swietny sposob pokazuje z jak bardzo niezrozumialymi rzeczami mozemy sie w przyszlosci spotkac eksplorujac kosmos, plastycznosc opisow przypominala mi momentami powiesci Lovecrafta, momentami az brakowalo wyobrazni zeby to wszystko sobie poskladac
swietna ksiazka o malosci i niemoznosci rodzaju ludzkiego
pisarz, futurysta-filozof, geniusz Lem w najlepszym wydaniu :)
#ksiazki #scifi
Pobierz goltus - ja tylko chcialem powiedziec ze "Solaris" Lema to genialna ksiazka, w swietn...
źródło: comment_FFfWaQnRscQiybW2FzabYYkLplMatrnV.jpg
  • 33
@goltus: No więc jestem jednym z najpierwszych roczników gimbazy. Matura z 10 lat temu - Test rozprawki na ustny polski - Sience Fiction w literaturze i wpływ na dzisiejszy świat czy coś w tym stylu.
Po opowiedzeniu całości (oczywiście Lem, Kocia kołyska itp) - pytanie polonistki dlaczego kinematografia nie korzysta z dzieł Lema - ldaczego nie ma filmó na podstawie jego dzieł.
- no proszę Pani są, np Solaris ale spójrzmy
@goltus: dodam jeszcze że książka ma jeden z lepszych wątków miłosnych jakie czytałem.
Sam motyw z odbiciem żony z pamięci i bohater który zakochał się w męczącym go wspomnieniu - chyba rzadko występujący motyw emocji i słabości ludzkiej psychiki w tej perspektywie.
Ale trudno by mi było wybrać moją ulubioną książkę Lema, wahałbym się między "Dziennikami Gwiazdowymi" a "Opowieści o pilocie Pirxie", tę drugą to znam na pamięć w zasadzie.


@b0lec: Ja najbardziej lubię Prixa, ale to dlatego, że preferuję opowiadania, a Dzienników Gwiazdowych jeszcze nie czytałem.

W Prixie jest szybka akcja i częste zaskoczenia czytelnika, tak jak to Lem lubił robić.