Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam swój #niebieskipasek od wielu lat. Poznaliśmy się jeszcze w licbazie, zakochaliśmy, znajomi zawsze uważali nas za idealną parę, tyle lat razem, nigdy żadnych spin ani kłótni. Sytuacja się ostatnio zaczęła zmieniać. Ja bardzo zaangażowałam się w swoje pasje i życie zawodowe, bardzo się temu poświęcam i strasznie mnie kręci to co robię, udało mi się sporo osiągnąć i nie mogę spać na myśl o perspektywach, jakie są przede mną. Niebieski natomiast żyje sobie powoli, studia, mały etat. Ja chcę zdobywać świat a on do wszystkiego podchodzi tak pragmatycznie. Nie mogę odnaleźć w nim tego, co kiedyś mi imponowało, moja praca wydaje mi się sensem życia, gdy muszę ją odstawić, bo niebieski chce się spotkać odczuwam to jak obowiązek :( On się stara jak zawsze, złoty z niego człowiek, ale ja jakoś nie potrafię, co robić mircy :(

#zwiazki #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://p4nic.usermd.net ) Zaakceptował: XYZ
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 30
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie przeszkadza Ci jego "brak ambicji" może? Najwyraźniej macie zupełnie inne podejście do życia i pracy. Równie dobrze mógłby tu pojawić się jego wpis o treści "moja dziewczyna jest tak zaangażowana w pracę, że nie ma już dla mnie czasu, a jak się spotykamy, to praca jest głównym tematem". Nie jest tak? Jedni pracują, żeby żyć, a inni żyją, żeby pracować. Jeśli należycie do oddzielnych grup, to nawzajem sobie uprzyczycie
OP: Jestem w związku już ponad 12 lat wiec chyba moge ci cos poradzic. Siądz z nim po prostu i powiedz to, o czym napisalas na mirko.
My tez mielismy takie problemy i zrozumielismy, ze zamiast sie klocic w kolko, warto po prostu siasc i porozmawiac.
Nie zawsze bylo latwo, byly ciche dni, ale koniec koncow udalo nam sie pojsc na kompromis.
Pamietaj, ze dwie strony musza chcec zmian. Jesl jednak
@AnonimoweMirkoWyznania: Niestety pewne rzeczy wychodzą dopiero "w trakcie" i ciężko je zauważyć np. jeszcze na etapie licbaza, kiedy masz jakieś plany, ale nie są one jeszcze wdrożone w życie. Dorosłe życie wiele weryfikuje. Wtedy też można poznań prawdziwy charakter partnera.
@AnonimoweMirkoWyznania: trzeba znać umiar we wszystkim.. mój niebieski też jest pracoholikiem i dodatkowo lubi łapać kilka srok za ogon, wszędzie się udzielać (głównie na uczelni).. a to też dobre nie jest.. tylko tacy ludzie jak Wy nie widzicie w tym w ogóle problemu.. wnioskuje to po tym, że mój facet uważa siebie za jakiegoś Boga, a mnie za mało ambitną osobę, mimo że studiuję 2 kierunki, na zdecydowanie lepszej uczelni niż
@AnonimoweMirkoWyznania: Hurr Durr wszyscy piszą, że jesteś pracoholiczką itp. :-) To ogromne szczęście znaleźć w swojej pracy pasję, rozwijać ją, dzielić się nią z innymi. Ale trzeba umieć też pogodzić z pracą swoje życie osobiste. Z perspektywą lat wiele się zmienia, również postrzeganie związku, partnera, uczuć. Moje rady:
1. Zamieszkajcie razem. Będziecie blisko siebie wieczorami, w ciągu dnia możecie rozwijać swoje pasje.
2. Wspierajcie się nawzajem. Angażujcie się w problemy np.