Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim:)
Planuje zaręczyny w wakacje i chciałbym zaskoczyć w jakiś miły sposób swoją dziewczynę.
Plan jest taki:
1. Mówię jej, że idziemy na kolację i żeby była gotowa.
2. Przyjeżdżam po nią i zabieram ją na lotnisko.
3. Lecimy na parę godzin do jakiegoś pięknego miejsca w Europie.
4. Kolacja, zaręczyny itp.
5. Powrót.
Mam pytania dotyczące samego miejsca podróży, czy ktoś śmiało może polecić jakieś miasto na takie okazje? Po pierwszych przemyśleniach ja wybrałbym Rzym/Mediolan/Wenecja. Co o tym sądzicie? Pytanie dla osób, które były w danym mieście, czy polecilibyście restaurację, która jest warta odwiedzenia? Lubię mieć w miarę wszystko zaplanowane, wolałbym mieć zarezerwowany stolik na kolację, stąd pytanie o lokal.
Czy pomysł wydaję wam się sensowny, czy postarać się coś innego zaaranżować na zaręczyny?
#podroze #podrozujzwykopem #europa #turystyka #rozowepaski #zwiazki
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aleBajka: na Twoim miejscu jednak zorganizowałbym przynajmniej jeden nocleg (nawet jakaś kawalerka przez airbnb). Daje Ci to jako taki komfort i nie będziesz musiał się jakoś strasznie spinać z przejazdami między centrum a lotniskiem.

Co do wyboru miejsca, to pewnie dużo zależy od tego, co Wam się podoba i co lubicie. Ktoś wyżej pisał o Neapolu - moim zdaniem to super pomysł, ale jeśli nie byliście na południu Włoch, to może to jednak trochę przerażać. Lotnisko jest relatywnie blisko miasta. Centrum jest bardzo ładne, widok na wulkan robi wrażenie, jedzenie jest bardzo smaczne i nie jest jakoś szczególnie drogo. Natomiast nigdy stamtąd nie leciałem, więc nie wiem jak dokładnie wygląda transport na lotnisko, ale dojazd z tego co wiem jest w miarę szybki i bezproblemowy. Ktoś wcześniej pisał też o Trapani - uważam, że to byłby całkiem niezły pomysł, tylko tam lotnisko jest trochę dalej, ale da się dojechać bez samochodu. Trapani to ładne i w sumie nieduże miasto. Kategorycznie odradzałbym natomiast Palermo i Katanię.

Super miejscem moim zdaniem byłaby Toskania, ale może być trochę problem z lotniskiem. Są loty do Pizy, gdzie lotnisko jest prawie w centrum miasta, tylko wieczorem w Pizie raczej nie ma szału. Florencja w wakacje jest niewyobrażalnie zatłoczona (choć pewnie też do rozważenia). Bardzo fajne miasto to Lukka, ale trochę trudniej tam dojechać. No i Siena, ale tam jest jeszcze
  • Odpowiedz
Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
@Adam16qq: tak lecę z Warszawy:)
@janusz0: dzięki, nie pomyślałem w sumie, że lepiej wybrać mniej popularne miejsca żeby cały tłum turystów czy natarczywych imigrantów uniknąć.

Macie rację, że lepiej może zaplanować w trakcie tego wypadu jeszcze nocleg. Zastosowanie się nad tym dokładnie. Teraz po prostu muszę poszukać, tak jak doradzaliście tanich połączeń do tych trochę mniej znanych miejsc i wybrać to co będzie najlepiej
  • Odpowiedz
@aleBajka: nie wie czy rozpatrujesz tylko Wlochy ale jesli nie to bardzo polecam Budapeszt :) byłam zimą i był uroczy a co dopiero latem jak jest ciepło i zielono :))
  • Odpowiedz
@adwplat: Dzięki za odpowiedź, lecę z Warszawy, więc ilość połączeń jest bardzo duża. Poszukam na portalach internetowych, które loty z Warszawy do którego miasta są w okazyjnych cenach. Wtedy będę wiedział jakie miasta wchodzą w grę. Florencja jest przepiękna, chyba najpiękniejsze miasto Europy jednak bilety lotnicze są drogie (z tego co na razie googlowałem)
@janusz0: dzięki, już tam wchodzę się rozejrzeć.
@Daurita: Budapeszt na pewno kiedyś
  • Odpowiedz
wenecja. z lotniska poplyniesz wodna taxi do placu sw marka, potem obok jest most westchnien, duzo fajnych knajp, chociaz taniej jest kolo mostu rialto, a na lotnisko wrocisz tez wodna taxi. byłem zareczylem sie i polecam.
  • Odpowiedz
@aleBajka: Zależy co lubi. Ja też zabrałem swoją na wycieczkę i po dotarciu do celu oświadczyłem się :) Nie spodziewała się, zaaranżowałem jeszcze dodatkową "atrakcję", dzięki której szok był jeszcze większy.
Zastanów się nad zostaniem na noc, albo cały weekend. Zamiast spieszyć się po kolacji na samolot, jakiś spacer po mieście wieczorem na pewno jej przypadnie do gustu ;) Na pewno doceni rozmach organizacji przedsięwzięcia.
  • Odpowiedz
Genewa - lotnisko blisko centrum, kolacja nad jeziorem Genewskim. Ewentualnie wsiadasz w air taxi i lecisz na lotnisko w Courchevel - kolacja w środku Alp. Mediolan, dużo tanich lotów, ale nie jedz do samego Mediolanu bo z Malpensy jest jakieś 50 km. Raczej w kierunku Lugano albo jezioro Garda. Zajebisty jest tez Budapeszt albo Wiedeń. No i Barcelona zawsze na propsie. #!$%@? Paryż.
  • Odpowiedz