Wpis z mikrobloga

#wykop vs #reddit ( ͡° ͜ʖ ͡°)

AMA
Reddit: Elon Musk, Steve Woźniak, Partick Steward
Wypok: kelnerka, Stonoga, Tanajno
Segregowanie treści
Reddit: przejrzyste i czytelne subreddity moderowane przez pasjonatów, duża skarbnica wiedzy, nikt przypadkowo nie wchodzi na subreddita więc nie widzi treści które go nie interesują
Wypok: wiecznie niedziałające tagi, moderacja nie podejmuje żadnych działań nawet w przypadku gdy ktoś celowo rozpieprza tag. W konsekwecji trudno znaleźć coś pożytecznego. Wieczny ból dupy o brak tagów/nie czarnolistowanie tagów
Społeczność
Reddit: w gruncie rzeczy obiektywna, wymieniają sie spotrzeżeniami, współpracują. Duża baza użytkowników
Wypok: banda gimnazjalistów obrzucająca sie gównem. Kilka fejmów na krzyż które kierują opinią całego portalu
Treści na głownej
Reddit: zróżnicowane wiadomości z całego świata
Wypok: imigranci, grafen i lek na raka
Gone wild
Reddit: pełne tolerancji, użytkowniczki pokazują swoje ciała bez obawy że zostaną wyśmiane. Komentarze są przeważnie miłe i kultularne
Wypok: żadna jeszcze nie spróbowała (co zrozumiałe). Pokaz #!$%@? i bezpodstawnego slut shamingu. Gównoburza i wyzwiska nawet jak któraś pokaże nogi. Absolutny brak obiektywizmu

#heheszki #takaprawda
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SerCheddar: pacz jak wypokowi rycerze cię obsmarowali xD #!$%@? stąd jeno prędko, wypok najlepszy portal xD

Niektórzy ludzie przeceniają wykop. Bilans #!$%@? umysłowego i śmiesznego/dobrego kontentu na wykopie jest bliski znaku równości, ogarnijcie się co niektórzy.
  • Odpowiedz
niby ok ale do tej przejrzystosci subreditow to sie nie zgodze. Te nitki komentarzy sa tak bardzo nieczytelne, ze to wlasnie to mnie od reddit odstrasza. Za cholere nie odzie nadarzyc kto do kogo pisze.


@Old_Postman: Też tak mówiłem. Byłem w błędzie, to jest o wiele lepsze rozwiązanie (zwłaszcza, że tam często jest kilkanaście tysięcy komentarzy więcej niż tutaj), trzeba się tylko przyzwyczaić.
  • Odpowiedz
99% kontentu na ich głównej to pojedyncze zdjęcia


@Sartana: Reddit nie ma czegoś takiego jak "główna" #!$%@? ten #!$%@? domyślny zestaw i subskrybujesz tylko to co cie interesuje.
  • Odpowiedz
@SerCheddar: hmmm reddit jest jednak bardziej na lewo a i ta przejrzystość taka sobie, chyba, że są jakieś skiny to z chęcią skorzystam, bo nie mogę się przekonać.
  • Odpowiedz
@SerCheddar:

reddit: masa sjw, totalna cenzura, moderacja gorsza niz na wypoke - przypominam, ze spolecznosc byla tym tak obrzydzona, ze ceo (ktora ironicznie tez byla sjw) musiala odejsc, zamiana reddita w 'safe space'.
  • Odpowiedz