Wpis z mikrobloga

nie miałem pojęcia że rozpętałem taką dyskusję na temat pomagania....trafiłem na Wykop przez przypadek, ktoś mi podpowiedział, że jest taka fajna społeczność, że może ktoś nam pomoże. Przez moją nieporadność jedna z Mirabelek poprosiła was o plusowanie i tak zrobiło się o nas głośno. Nie przyszedłem żebrać tylko poprosić o pomoc. Ta pomoc przerosła moje oczekiwanie. Teraz sam chcę pomóc innym na tyle na ile mnie stać. Czujka czadu była nowa i porządna, wysłałem ją na własny koszt. Wcześniej wysłałem Mirkowi porządny nowy zegarek jako dowód wdzięczności. A teraz chciałem pomóc @gnida84 dlatego zaproponowałem rozdajo z wpłatami i kolejną porządną czujkę tlenku węgla, a wszystkie pieniądze przeleję żonie Gnidy. Czy to nie jest działanie na rzecz innych, czy ja nie jestem jednym z was, zaglądam tu codziennie.....przyjdzie taki czas że ja też będę wpłacał innym....pozdrawiam wszystkich serdecznie... ciebie @Perlo też
#pomagajzwykopem #wykopefekt #pomagamypaulinie #mirko #wykop #stwardnienierozsiane
  • 47
@robertt1969: Jakiekolwiek pozytywne, piękne, szczodre i hojne akcje by tu nie były, ktoś zawsze będzie narzekał. Proszę się tym nie przejmować. Normalni ludzie nigdy nie zazdroszczą nikomu w takiej sytuacji. Myślę, że większość nie chciałaby tych pieniędzy, byleby ich bliscy/oni sami byli zdrowi. Pozdrawiam i życzę miłego dnia, i jeszcze raz - proszę się nie przejmować tym co tu niektórzy piszą. Większość społeczności wykopu jest normalna.
@robertt1969: Słuchaj, tu udzielają się dziesiątki tysięcy ludzi, czy myślisz, że brakuje wśród nich osób bez empatii? Po prostu statystycznie muszą oni tutaj być.

Jemu Twoje działania wydały się bezczelne, a innym nie - na dodatek inni wpłacili swoje własne pieniądze. Co jest więc Twoim zdaniem ważniejsze, to, że masa ludzi naprawdę odmawia sobie jakiejś przyjemności, nawet jeśli byłyby to chipsy za 5 zł, czy to, że komuś tam coś się
nie miałem pojęcia że rozpętałem taką dyskusję na temat pomagania...


@robertt1969: to nie pan rozpętał i to nie o pana chodziło we wpisie :v chodzi o sam fakt, że ilość próśb o pomoc na wykopie jest przerażająca. Codziennie pojawia się kilka nowych kont szukających wsparcia finansowego. Jak na swoje możliwości finansowe sporo pomogłam osobom na wykopie, pomagałam nawet zielonkom, które pojawiały się tylko po to, żeby znaleźć dodatkowe źródło finansowe. Ale
@robertt1969: teraz już tak :) niemniej jak prosił pan o pomoc, to był pan zielonką. W moim komentarzu chodzi po prostu o to, że nie da się wszystkim pomóc, dlatego wiele osób woli pomóc własnej społeczności i stąd też oburzenie na coraz więcej nowych kont szukających pomocy na wykopie
ja już nie jestem zielonkom :) jestem jednym z was ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@robertt1969: No no bordo to pan jeszcze nie jest! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do takich wpisów to niech się pan nie przejmuje. Tak jak napisał @Mordeusz człowiek zmienia podejście do życia dopiero w momencie gdy go ono brutalnie doświadczy. Wtedy całkiem inaczej zaczynamy patrzeć na życie.
I