Wpis z mikrobloga

Mirki chce zmienić pracę, a raczej firmę :) Java Developer.
Aktualnie zarabiam 4,5k netto, doświadczenie 3 letnie, wcześniej 2 lata PHP.
Studia Informatyczne 6 semestr.
Znane Technologie: Java EE, MySQL, PostgreSQL, Oracle PL/SQL, SQL, HTML, CSS, SCSS, JSP, JSF, Jtwig, Bootstrap 3, EJB, AngularJS, JavaScript, Jquery, Maven, MyBatis, Sql2o, Jboss Wildfly, Apache Tomcat 7, Apache Velocity, iText.
Nie znam za dobrze Springa, ani Hibernate, w wcześniejszych projektach potrzebowaliśmy lekkich bibliotek, głównie mikroserwisy, lub złożone systemy, ale oparte na mikroserwisach Restowych, dlatego dużym minusem jest nieznajomość tych technologi, ale myślę że góra 2 tyg, i będę już w pełni świadomie w nich pływał, wiele razy sam wdrażałem się w technologie wiadomo jak to praca programisty.
Jestem jeszcze młody 23 wiosen, ale doświadczenie myślę, że duże ponieważ zaczynałem pracować jako programista w 3 klasie techniku.

I teraz pytanie ile zażądać? 6k netto? Więcej? Czy nie ruszać się i zostać na aktualnym stanowisku.
Chce zmienić firmę bo brakuje już w niej wyzwań, projekt ciągnie się 2 lata już dawno stabilny i użytkowany natomiast klient płaci i chce co miesiąc dodatkowych funkcji i zmian, co myślę i czuje, że hamuje mój rozwój gdyż wciąż ocieram się o te same technologie z tymi samymi ludzmi, czasami dolatuje że trzeba użyć jakiejś nowej technologii ale nudnaw, a firma dostaje hajs, natomiast nie chce przenosić ludzi z tego projektu na inny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#praca #java #programowanie #dev #nowapraca #zmiana #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
I teraz pytanie ile zażądać? 6k netto? Więcej? Czy nie ruszać się i zostać na aktualnym stanowisku.


@controller9: zadaj tyle ile chcesz. Co to wogole za pytanie jest? To co mozna ci powiedziec to ze 6k jest w zasiegu programistow. 15k tez jest w tym zasiegu. Wiec jesli nie dostaniesz pracy za 6k to bedzie to tylko kwestia tego ze nie jestes tyle wart.
  • Odpowiedz
@zaqwsxdsa: Właśnie w sęk w tym że nie do końca wiem, nikt za bardzo otwarcie nie rozmawia o zarobkach, w okolicy mało programistów Javy, jestem w jednej firmie od 5 lat i nie oglądałem za bardzo się za możliwościami, aż do teraz.
  • Odpowiedz
@controller9 Lista technologii jakie znasz i długość doświadczenia świadczy, że jesteś dobry w niczym. Wybierz 2-3 które naprawdę znasz i o nich rozmawiaj z przyszłym pracodawcą. A ja chcesz dużo zarabiać np. magiczne 15k to szukaj zagranicznych kontraktów :-)
  • Odpowiedz
Znane Technologie: Java EE, MySQL, PostgreSQL, Oracle PL/SQL, SQL, HTML, CSS, SCSS, JSP, JSF, Jtwig, Bootstrap 3, EJB, AngularJS, JavaScript, Jquery, Maven, MyBatis, Sql2o, Jboss Wildfly, Apache Tomcat 7, Apache Velocity, iText.


@controller9: A które technologie znasz dobrze a nie z nazwy? To wygląda jak lista pod tytułem "Rzeczy które miałem na studiach". Na 5 lat kariery wypada niewiele ponad 2 miesiące na jedną technologię, akurat tak by liznąć temat ale
  • Odpowiedz
@plushy: Na studiach... znajdz mi studia ktore takich technologi ucza. Znam bardzo dobrze java ee, oracle pl/sql, angularjs, maven, jboss wildfly, jsf, jtwig,mybatis, sql2o,jquery, javascript.
  • Odpowiedz
@prnppp: Jak dla mnie opanowanie jakiegoś oprogramowanie to nie jest skonfigurowanie tak by działało. To jest poznanie wszystkich opcji (nie musisz lecieć z głowy, ważna jest świadomość że są), znajomość częstych błędów i wiedza co zrobić gdy się błędy pojawiają. Mam w pracy apache na większości serwerów, korzystam z tego na co dzień ale jednak raz na rok skonfiguruję podstawowe opcje z otwartym manualem i to tyle, w życiu bym nie
  • Odpowiedz