Wpis z mikrobloga

@rfree: @fervi:

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I PROGRAMOWAĆ BĘDZIE MOŻNA TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD NIE PROGRAMUJĄ W COBOLU


( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pingwindyktator: To nie mój kod; 2 tygodnie temu wpisałem co trzeba i skompilował się, a teraz sypie błędami. Pewnie przez 2 tygodnie z pół debiana zaktualizowałem. W PHP praktycznie zawsze działa kod ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pingwindyktator: To nie chodzi o pokazywanie tylko o to, że ten język jest cholernie nieintuicyjny i niestabilny. Jak sobie weźmiesz nawet książkę dla noobów z C++ to na Windowsie używa się conio.h, a na Linuksie iostream o ile dobrze pamiętam
  • Odpowiedz
@fervi: ale bzdury ( )

W C++ masz GWARNACJĘ że Twój kod działa, jest to gwarancja na tyle dokładna iż można ją spokojnie stosować w umowach między dużymi fimami/korporacjami/rządem - ISO/IEC 14882:2014(E).

A w PHP działa lub nie działa zależnie jak się "programistom" tworzącym ten język uwidzi akurat. A czasem jak coś działa zupełnie bez sensu to powiedzą "no
  • Odpowiedz
używa się conio.h, a na Linuksie iostream o ile dobrze pamiętam


@fervi: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

zrobiłeś mój dzień tym przykładem
  • Odpowiedz
@fervi: Przecieƶ to w podlinkowanym artykule jest opisane ile jest problemów z przeniesieniem projektu do nowej wersji php. Przy podobnym trzęsieniu ziemi, jakim było wprowadzenie C++11 znakomita większość bibliotek rekompilowała się bez ƶadnych problemów.
  • Odpowiedz
@fervi: No widzisz, mam takie samo doświadczenie z C++. Kod z boostem i Qt, działa na linuksie, windowsie, ARM, x86 i x86_64. Wystarczy tylko skompilować.
  • Odpowiedz
@fervi: Sam język C++ jest wybitnie kompatybilny i przenośny - jeżeli piszesz zgodnie z jego regułami podanymi bardzo precyzyjnie w Standardzie. Nie ma tu żadnych niedomówień, wiesz na 100% co i jak można zrobić i jak program się zachowa.

To jeden z solidniejszych języków w tej kwestii.

Natomiaste kod między PHP4, 5 a 7 zmieniał znacznie swoje działanie zupełnie bez sensu.
  • Odpowiedz
@KrzaQ2: A Kod w PHP działa wszędzie, serwer może stać nawet na mikrokontrolerze o ile jest interpreter / maszyna wirtualna PHP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KrzaQ2: A Kod w PHP działa wszędzie, serwer może stać nawet na mikrokontrolerze o ile jest interpreter / maszyna wirtualna PHP ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Coś się nie możesz zdecydować o co Ci chodzi właściwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@fervi miej RiGCz nie pisz tak bo przypał :P Interpreter PHP to kobyła jak na mikro kontroler, a solidny program w C++
  • Odpowiedz
@rfree: Tylko co mi po języku, w którym mogę napisać Hello World? A nawet nie, bo iostream. Po to są biblioteki w cpp, by ogarnąć swój brak funkcji
  • Odpowiedz
@fervi: Duża część, pewnie zdecydowana większość programów które codziennie używasz na Linux są właśnie w C++ (tych większych głównie).

Jak widzisz wszystko chodzi i jest też bardzo przenośne :) Biblioteki do okienek, grafiki 2d, 3d, dźwięku 3d, sieci - są bardzo przenośne właściwie na każdą platformę od 0.1% market share w górę (nawet FreeBSD, OpenBSD ;)

p.s. apt-get source i sobie poczytaj :)
  • Odpowiedz