Wpis z mikrobloga

Poprawcie mnie jeżeli źle rozumiem o co chodzi z całą tą wojną "polsko-polską". Sytuacja wygląda tak że mamy w naszej Polsce dwa zaciekle zwalczające się obozy polityczne. Z okazji całego zamieszania wokół Lecha Wałęsy zaczołem zastanawiać się dlaczego tak jest. Maksymalnie streszczając całą sytuację: w Magdalence władze PRL dogadały się z częścią Solidarności jak ma wyglądać nowa Polska. Reszta Solidarności uwazala inaczej (całkowita dekomunizacja, rozliczanie urzędnikow itp.) ale zostali rozegrani przez władze i tych pierwszych. Przegrali. Po wydarzeniach okragłostołowych Ci którzy przegrali wiele stracili i czują się zdradzeni. Nie zgadzają się żeby wolna Polska była budowana na kłamstwie. Ci którzy wygrali nie zgadzają się z tą opinią i uważają że przes ostatnie 25 lat zrobili wiele dobrego dla Polski. Czy tak?

#polityka #lechwalesacontent #polska
  • 8
@sharpmarv: jest kilka obozów, które w dupie mają Magdalenkę, komunę i chcą iść dalej i PiS, który grą teczkami próbuje przykryć swoją nieudolność u władzy i brak solidnego programu polityczno-gospodarczego. Jest to banda przegrywów, którym rośnie gula na każdy sukces innych i w sukcesach tych dopatrują się układów i spisków.
@Lipathor: nie wiem dokładnie o co Ci chodzi bo nie o to pytałem, ale te ugrupowania o których piszesz zaliczył bym do tych którzy się nie zgadzają z porozumieniem zawartym przy okrągłym stole.
@sharpmarv: I o to chodzi tak na prawdę, o to co się stało przy okrągłym stole i czemu rząd Olszewskiego, który był bliski przeprowadzenia lustracji i dekomunizacji jak chyba we wszystkich państwach satelickich ZSRR został obalony. To co się działo po tych wydarzeniach jest ściśle związane z tym okresem i ma niebagatelny wpływ na finanse, gospodarkę i kształt Polski.